Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πας απλά σε άλλο για ένα μηνα.

 

τι δουλεια να κανεις με καμψεις και κοιλιακους λολ

με 35 και 40 ευρω για ένα μηνα; επαρχεία μου ειμαι ειναι πανακριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κάμψεις-έλξεις-καθίσματα. Full body 3 φορές τη βδομάδα αρκούν για συντήρηση. Ρίξε μια ματιά στην υπογραφή μου για να πάρεις μια ιδέα πώς να τα προσεγγίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λες και μόνος σου. Το πρόβλημα κι η λύση εστιάζεται στο υπογραμμισμένο κομμάτι. Ο οργανισμός σου συνήθισε τις δραστηριότητες και το φαγητό που του παρέχεις και δεν θέλει να μειώσει το βάρος του.

 

Εάν δεν θες να μπεις σε δίαιτα ή/και σε extra προγράμματα γυμναστικής, θα σου πρότεινα να αλλάξεις τον τρόπο που γυμνάζεσαι. Π.χ. αντί για 2 φορές την εβδομάδα τρέξιμο, κάνε μία φορά την εβδομάδα ποδήλατο και μία φορά full body workout με βάρη.

 

Κάποια άσκηση για να εστιάσω στη μείωση του λίπους στην κοιλιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια άσκηση για να εστιάσω στη μείωση του λίπους στην κοιλιά;

 

Για να μην ταλαιπωρείσαι μην ψάχνεις τη μαγική λύση, δεν υπάρχει. Ρίξε μια ματιά στους βασικούς οδηγούς στο άλλο thread και θα καταλάβεις ότι η απώλεια λίπους προκαλείται από θερμιδικό έλλειμα. Δεν μπορείς να εστιάσεις την κοιλιά και συνήθως είναι και το σημείο που φεύγει από τα τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια άσκηση για να εστιάσω στη μείωση του λίπους στην κοιλιά;

Ό,τι είπαν οι προηγούμενοι. Απώλεια τοπικού λίπους δεν γίνεται με άσκηση και διατροφή. Θα πρέπει να αναζητήσεις λύσεις σε άλλες μεθόδους (π.χ. λιποαναρρόφηση).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τρωμε υγιεινα η παιρνουμε βιταμινες (εχω αρχησει να κανω και τα δυο) ποσο καιρο παιρνει μεχρι να αρχισουν να "δουλευουν" οι βιταμινες, θρεπτικες ουσιες κτλ; λογικα καθε μια δρα διαφορετικα και σε διαφορετικο χρονο αλλα πανω κατω ποσο καιρο παιρνει; πχ εχω παρατηρησει οτι τα μαλλια μου σπανε ευκολα και η πολυβιταμινη που παιρνω περιεχει βιοτινη, σε ποσο καιρο θα δω διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τρωμε υγιεινα η παιρνουμε βιταμινες (εχω αρχησει να κανω και τα δυο) ποσο καιρο παιρνει μεχρι να αρχισουν να "δουλευουν" οι βιταμινες, θρεπτικες ουσιες κτλ; λογικα καθε μια δρα διαφορετικα και σε διαφορετικο χρονο αλλα πανω κατω ποσο καιρο παιρνει; πχ εχω παρατηρησει οτι τα μαλλια μου σπανε ευκολα και η πολυβιταμινη που παιρνω περιεχει βιοτινη, σε ποσο καιρο θα δω διαφορα;

Είναι αδύνατον να σου πει κάποιος πότε ακριβώς. Θα τις καταλάβεις μόνος σου τις διαφορές σιγά σιγά, στο δέρμα, στα μαλλιά, στις αρθρώσεις, στα αυξημένα επίπεδα ενέργειας που θα έχεις κλπ ...

Η ζωή σου θα αλλάξει προς το καλύτερο, αδιαμφισβήτητα. Μη κοιτάς όμως χρόνους και μην υπερβάλλεις γενικά. Τρώγε καθαρά και θα δεις εκπληκτικά πράγματα πάνω σου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επέστρεψα φυσικά κομμάτια, για να καταφέρω να κάνω προπόνηση...Αύριο θα πάω με το καλό.
Υ.Γ Αξιέπαινοι όσοι έχετε έστω και ένα μωρό και τα βγάζετε πέρα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι είπαν οι προηγούμενοι. Απώλεια τοπικού λίπους δεν γίνεται με άσκηση και διατροφή. Θα πρέπει να αναζητήσεις λύσεις σε άλλες μεθόδους (π.χ. λιποαναρρόφηση).

λιποαναρρόφηση για να χάσω 3-4 κιλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιποαναρρόφηση για να χάσω 3-4 κιλά;

Όχι. Λιποαναρρόφηση για να χάσεις τοπικό λίπος. Διάβασε τι γράφω, δεν μίλησα για κιλά. Απάντησα στο

 

Κάποια άσκηση για να εστιάσω στη μείωση του λίπους στην κοιλιά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρε, ορίστε:

 

image-0-02-04-7a9d441bbd14c0543f42229d15

 

(παραβλέψτε το γραμματικό λάθος...)

Εκτος απο αυτα που επισημανε  ο Γιαννης  πολυ σωστα,για την ιστορια δεν ειναι κ@λοι αυτοι απο κοπελα που κανει  συστηματικα ποδηλασια ,εκεινες εχουν μικρα και σφιχτα ,αυτη ειναι κ@λαρα .

Μαλλον ειναι σε αλλο αθλημα  η κοπελα η' δεν ειναι σε κανενα  .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...