Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τα φωτα σας! Sorry αν ειναι λιγακι off-topic... Ειχα προγραμματισει σημερα την αλλαγη σκληρου δισκου σ'ενα fat απο 80gb με λογισμικο 3.50 σε 500gb κ ενω εχω κανει το back up απο χθες (τελειωσε σε 1,5 ωρα κ ολα πηγαν καλα) κ τα trophies υποθετω πως εχουν συγχρονιστει σωστα, σημερα π πηγα να τον αλλαξω βλεπω οτι βγηκε νεο update 3.55 . Μπορω να κανω την αλλαγη κρατωντας το προηγουμενο λογισμικο (με σκοπο στο αμμεσο μελλον να κανω downgrade η jailbreak το 3.50) κ αν ναι, θα χασω το super stardust hd που εχω αγορασει κ αρκετα τραγουδια στο singstar αφου δεν θα μπορω να τα κανακατεβασω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ή ότι αφαίρεσαν τη δυνατότητα Downgrade ( ; )

αυτό ακριβώς.. το downgrade δεν πιάνει στο 3.55.. οπότε προσέξτε μην κάνετε αναβάθμιση όσοι είστε στο 3.50..

 

τελευταία νέα..

κυκλοφόρησαν hex για ps3yes και ps3key για downgrade..

και προς το παρόν μπαίνει στο PSN με 3.50 αλλάζοντας τους dns servers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kakaroto author of PL3 payloads and PSFreedom, does it again, and quickly figures out for everyone to enjoy that USB >AAAA Device Key that is used by all the Downgrading Service JIG dongles!

http://psx-scene.com...kakaroto-72494/

βγηκαν τα downgrade hex για ολα!

περιμενουμε και το 3.50 jb συντομα λενε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα το εχει κουρασει το θεμα η Sony κατι που με κανει να ειμαι περισσοτερο καχυποπτος για τις συμφωνιες κατω απο το τραπεζι με τους jb.Απ'ο,τι φαινεται PS4 δεν προκειται να υπαρξει πριν το 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και προς το παρόν μπαίνει στο PSN με 3.50 αλλάζοντας τους dns servers..

πως ακριβως το κανουμε αυτο;

All you have to do is set your DNS on the PS3 to the following, it may take time to sign in so be patient:

Primary: 67.202.81.137

Secondary: 67.202.81.137

 

http://www.youtube.com/watch?v=5gsBAhPl5Rg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια γενική ερώτηση για να το ψάξω....

Γίνετε να παίξουμε κάποιο παιχνίδι που να απαιτει 3,50 με κάποιο manager?Δηλαδή παρόλο που έχουμε 3,41 να ξεγελάει το software oτι είναι 3,50?

Συγκεκριμένα το buzz music που έχω νοικιάσει θέλω και το nba jam...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλόγως....αν απλά ζητάει 3.50 αλλα είναι με sdk 3.41 k κάτω, τότε παίζει με το 3.50 spoof.

http://www.psjcl.com/gamelist-all

 

παίζουν και τα δυο που θες, διάβασε πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...