Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε κάνε ΑΜΕΣΑ καταγγελία στο paypal ότι δεν το παρέλαβες!!!! ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΛΛΟ!! θα μπορούσε το tracking number που σου έδωσε να ανήκει σε άλλον αγοραστή και να μην σου έστειλε τίποτα..

μετά τις 50 μέρες δεν θα σε αφήνει το paypal να κάνεις καταγγελία..

νομίζω το paypal δίνει καμιά 30αριά μέρες περιθώριο στον πωλητή να φτάσει το δέμα και μετά επιτρέπονται οι καταγγελίες..

αλλά άμα περάσουν 50 μέρες κλείνουν.. εγώ έτσι το άφηνα σε μια παραγγελία από ebay και δεν μπορούσα να κάνω στο τέλος στο paypal..

βέβαια άλλο ebay και άλλο αγορά από ιστοσελίδα.. στο ebay υπάρχουν οι κριτικές στους πωλητές που τις βλέπουν όλοι.. οπότε επικοινώνησα απλά με τον πωλητή και του είπα ότι δεν το παρέλαβα και με αποζημίωσε από μόνος του.. :Ρ

Tελικά εκανα καταγγελια,οτι εγινε εγινε,δυστηχως παντα υπαρχει αυτος ο κινδυνος στις αγορες απο internet.ξερετε κανεναν πωλητη που να τα στελνει απο Ευρωπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tελικά εκανα καταγγελια,οτι εγινε εγινε,δυστηχως παντα υπαρχει αυτος ο κινδυνος στις αγορες απο internet.ξερετε κανεναν πωλητη που να τα στελνει απο Ευρωπη?

http://www.digimartz.com/ φιλε εγω απο εδω το πηρα σε μια βδομαδα το ειχα και μενω και επαρχια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπίζουμε να είναι αληθινό για να παίξουμε το GT.΄Πάντως δείχνει ότι έχει κάνει sign in.Άρα έχει σπάσει απ'ο,τι φαίνεται.Σίγουρα θα έχουμε σύντομα νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω τωρα 92 σελιδες μπορει καποιος να μου πει τι χρειαζεται για κατεβαζω παιχνιδια και να τα πεζει το ps3;; (εχω 3.42)

εσυ ακομα τιποτα σε λιγες μερες θα υπαρχει και για σενα σε 3,50
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικάρια αληθινό είναι το βίντεο, υπάρχουν τεράστιες αποδείξεις, π.χ μπαίνει στο preview απο το psn(sign in,σήμερα κιόλας αν δείτε την ημερομηνια ,άρα δεν είναι το spoof), ανοίγει homebrew το ftp manager,έχει κάποιες debug επιλογές η κονσόλα αλλα χωρίς να είναι debug unit,και άλλα πολλά.

 

ακούγονται και αλλα φοβερά νέα,ένα είναι για το masterkey που μπορεί να το έχουμε στα χέρια μας άυριο και ένας Hacker έκανε decrypt το αρχείο eboot.bin που περιλαμβάνει βασικά στοιχεία για τα παιχνίδια. χαμός μέσα στο σαββατοκύριακο χεχε,πιο ενδιαφέρον φυσικά είναι το 3.50 hacked γιατί δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε με downgrader,ελπίζω αυτό που κάναν και δούλεψε το 3.50 να γίνεται και σε μελλοντικά firmware και να μην είναι έυκολο για την σόνυ να το μπαλώσει όπως έκανε με το 3.42/3.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.digimartz.com/ φιλε εγω απο εδω το πηρα σε μια βδομαδα το ειχα και μενω και επαρχια!!!

Καλό το site που προτείνεις αλλά θα πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία....11 Νοεμβρίου η παραγγελία και ήρθε 3 Δεκέμβρη....Απλά το λέω όχι για να κατηγορήσω το συγκεκριμένο μαγαζί αφού όταν έκαν την παραγγελία μετά από 1 μέρα το είχε στείλει ( δίνει tracking number )απλά να ξέρουμε οτι παίζουν πολλά από χρόνους παράδοσης...Εγω΄ξαναπαράγγειλα από εκεί...χεχχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικάρια αληθινό είναι το βίντεο, υπάρχουν τεράστιες αποδείξεις, π.χ μπαίνει στο preview απο το psn(sign in,σήμερα κιόλας αν δείτε την ημερομηνια ,άρα δεν είναι το spoof), ανοίγει homebrew το ftp manager,έχει κάποιες debug επιλογές η κονσόλα αλλα χωρίς να είναι debug unit,και άλλα πολλά.

 

ακούγονται και αλλα φοβερά νέα,ένα είναι για το masterkey που μπορεί να το έχουμε στα χέρια μας άυριο και ένας Hacker έκανε decrypt το αρχείο eboot.bin που περιλαμβάνει βασικά στοιχεία για τα παιχνίδια. χαμός μέσα στο σαββατοκύριακο χεχε,πιο ενδιαφέρον φυσικά είναι το 3.50 hacked γιατί δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε με downgrader,ελπίζω αυτό που κάναν και δούλεψε το 3.50 να γίνεται και σε μελλοντικά firmware και να μην είναι έυκολο για την σόνυ να το μπαλώσει όπως έκανε με το 3.42/3.50

Λες τα στικάκια που έχουμε θα μπορέσουν να πάνε με την 3.50; Εκεί είναι το θέμα.Eπίσης ποιο το νόημα για αποκρυπτογράφιση του eboot εφόσον αν θα είμαστε στην 3.50 θα παίζει όλα τα υπάρχοντα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες τα στικάκια που έχουμε θα μπορέσουν να πάνε με την 3.50; Εκεί είναι το θέμα.Eπίσης ποιο το νόημα για αποκρυπτογράφιση του eboot εφόσον αν θα είμαστε στην 3.50 θα παίζει όλα τα υπάρχοντα παιχνίδια.

Δεν ειναι κακο να δουλευουν διαφορετικες ομαδες σε διαφορετικα πραγματα...πες οτι η φημη του 3.50 jb επαληθευτει...μεχρι να ξεκαθαρισει το τοπιο για το αν θα πρεπει να αγορασουμε το νεο stick η αν θα μπορεσουμε να το περασουμε στα δικα μας stick θα σε χαλαγε να παιζεις GT5 και NFS?....τουλαχιστον θα εχουμε ξεκλειδωσει ολα τα games που βασιζονται σε 3.50sdk και θα τα παιζουμε κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικάρια αληθινό είναι το βίντεο, υπάρχουν τεράστιες αποδείξεις, π.χ μπαίνει στο preview απο το psn(sign in,σήμερα κιόλας αν δείτε την ημερομηνια ,άρα δεν είναι το spoof), ανοίγει homebrew το ftp manager,έχει κάποιες debug επιλογές η κονσόλα αλλα χωρίς να είναι debug unit,και άλλα πολλά.

 

ακούγονται και αλλα φοβερά νέα,ένα είναι για το masterkey που μπορεί να το έχουμε στα χέρια μας άυριο και ένας Hacker έκανε decrypt το αρχείο eboot.bin που περιλαμβάνει βασικά στοιχεία για τα παιχνίδια. χαμός μέσα στο σαββατοκύριακο χεχε,πιο ενδιαφέρον φυσικά είναι το 3.50 hacked γιατί δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε με downgrader,ελπίζω αυτό που κάναν και δούλεψε το 3.50 να γίνεται και σε μελλοντικά firmware και να μην είναι έυκολο για την σόνυ να το μπαλώσει όπως έκανε με το 3.42/3.50

φιλε μου σε ειχα χασει μετα απο 10 μερες περιεργης ησυχιας εβρεξε καταπληκτηκα νεα!!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες στο god of war III απο external εχω ενα προβλημα. Καμια φορα η κινηση λαγκαρει , δηλαδη ειναι σαν να εχει παρκυσον στα ποδια ο kratos :P .Ακομα το R1 ειναι σαν να μην δουλευει μερικες φορες.Παταω δηλαδη να ανοιξω το κουτι και αντι να πατιεται παρατεταμενα, ειναι σαν να πατιεται πολλες φορες. Εχετε κανενα τετοιο προβλημα ή εχετε ακουσει για καποια λυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 3.50 θα δουλέυει με όλα τα στικάκια μάλλον,το έβγαλε ο κλόνος x3max που λένε διαφοροι σε comments οτι έχει atb90usb162 τσιπάκι που είναι αυτό που έχουν τα περισσότερα,οπότε έτσι και πάρουμε το Hex στα χέρια μας δεν υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργήσει για όλα τα στικάκια.

 

σήμερα πάει και το rumor για το master key,επισήμως έχει βγεί απο άλλο user όχι τον estx ,συγκεκριμένα απο αυτόν που έκανε decrypt το eboot.bin. μέσα σε ένα σαββατοκύριακο τρομερή εξέλιξη χαχαχα sony powned...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μεταφερω αρχεια απευθειας απ το pc στο ps3 με αυτο το ps3 ftp server ?

Πρεπει και το pc και ps3 να ειναι στο ιδιο δικτυο αλλα και συνδεδεμενα μεταξυ τους με ethernet? Εχω μονο μια θυρα eth. στο pc οποτε αυτο ειναι λιγο ζορι :rolleyes:

Κατεβασα το αρχεια του φτπ και το filezilla αλλα οταν βαζω στο filezilla το ip αλλα μου λεει ''αποτυχια συνδεσης '' και ενα no root κατι τετοιο.

Τα φωτα σας :D !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μεταφερω αρχεια απευθειας απ το pc στο ps3 με αυτο το ps3 ftp server ?

Πρεπει και το pc και ps3 να ειναι στο ιδιο δικτυο αλλα και συνδεδεμενα μεταξυ τους με ethernet? Εχω μονο μια θυρα eth. στο pc οποτε αυτο ειναι λιγο ζορι :rolleyes:

Κατεβασα το αρχεια του φτπ και το filezilla αλλα οταν βαζω στο filezilla το ip αλλα μου λεει ''αποτυχια συνδεσης '' και ενα no root κατι τετοιο.

Τα φωτα σας :D !!

 

ψαξε για το προγραμμα blackbox ftp 1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...