Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί εννοείς;

Εγώ που έχω ps3 με fw3.50 θα πρέπει να κάνω downgrade, ή το ps3break v1.2 θα παίζει και με αυτό το fw;

Συγγνώμη αν σε μπερδεύω, αλλά είμαι άσχετος με το θέμα λολ

 

το PS3Break οπως και αλλα παρομοια εχει δυο λειτουργιες

1) Jailbreak

2) PSGrade (Downgrade)

εσυ αφου εχεις την 3.50 εκδοση πρωτα θα κανεις Downgrade και μετα Jailbrake για να παιζεις τα αντιγραφα ασφαλειας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το PS3Break οπως και αλλα παρομοια εχει δυο λειτουργιες

1) Jailbreak

2) PSGrade (Downgrade)

εσυ αφου εχεις την 3.50 εκδοση πρωτα θα κανεις Downgrade και μετα Jailbrake για να παιζεις τα αντιγραφα ασφαλειας σου

 

Άρα, παραγγέλνοντας το ps3 break v1.2 από το digimarz, μπορώ με αυτό να κάνω downgrade το ps3 μου σε 3.41 και μετά να το χρησιμοποιήσω για το jailbreak.

 

ΟΚ, το παραγγέλνω και επανέρχομαι μόλις το έχω στα χέρια μου, για περισσότερες πληροφορίες :)

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3Break v1.1, firmware 3.41, πήγα να βάλλω το NBA JAM και μου ζήτησε να βάλλω 3.50 firmware, κάτι είπε εκεί να αλλαξει μια ρύθμιση σε ένα αρχείο, του είπα όχι και ξεκίνησε κανονικά. Τώρα χωρίς το PS3Break μου βγάζει ότι έχει firmware 3.41 ενώ με το PS3Break μου βγάζει ότι έχει firmware 3.50. Υποθέτω ότι έχω πετύχει το λεγόμενο spoofing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3Break v1.1, firmware 3.41, πήγα να βάλλω το NBA JAM και μου ζήτησε να βάλλω 3.50 firmware, κάτι είπε εκεί να αλλαξει μια ρύθμιση σε ένα αρχείο, του είπα όχι και ξεκίνησε κανονικά. Τώρα χωρίς το PS3Break μου βγάζει ότι έχει firmware 3.41 ενώ με το PS3Break μου βγάζει ότι έχει firmware 3.50. Υποθέτω ότι έχω πετύχει το λεγόμενο spoofing.

 

Ναί φίλε μου,

αυτό είναι το spoofing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μας πει τι είναι το αρχείο eboot.bin και τι παίζει με αυτό; το ρωτάω γιατι ακούγεται συχνά σε παιγνίδια οτι πρεπει να βάλλεις ένα αλλο κλπ.

Επίσης υπάρχει κάνας λόγος να χρησιμοποιείς gaia manager ή open manager; κάποια παιγνίδια παίζουν μόνο με το ένα και κάποια μόνο με το άλλο;

Παρατήρησα ότι ο κάθε ένας από τους manager αυτούς βάζει τα παιγνίδια σε διαφορετικό directory. Μπορώ να κάνω και τα 2 να κοιτάνε στο ίδιο directory;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μας πει τι είναι το αρχείο eboot.bin και τι παίζει με αυτό; το ρωτάω γιατι ακούγεται συχνά σε παιγνίδια οτι πρεπει να βάλλεις ένα αλλο κλπ.

Επίσης υπάρχει κάνας λόγος να χρησιμοποιείς gaia manager ή open manager; κάποια παιγνίδια παίζουν μόνο με το ένα και κάποια μόνο με το άλλο;

Παρατήρησα ότι ο κάθε ένας από τους manager αυτούς βάζει τα παιγνίδια σε διαφορετικό directory. Μπορώ να κάνω και τα 2 να κοιτάνε στο ίδιο directory;

 

για ποιο λογο χρησιμοποιεις δυο managers? ειναι σαν να χρησιμοποιεις και internet explorer και chrome. απλα διαλεξε εναν. κατα την εγκατασταση ο open manager σε ρωταει που θες να γινει η εγκατασταση. διαλεγεις το directory στο οποιο ειναι αποθηκευμενα τα παιχνιδια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο χρησιμοποιεις δυο managers? ειναι σαν να χρησιμοποιεις και internet explorer και chrome. απλα διαλεξε εναν. κατα την εγκατασταση ο open manager σε ρωταει που θες να γινει η εγκατασταση. διαλεγεις το directory στο οποιο ειναι αποθηκευμενα τα παιχνιδια σου

 

Ένα ερώτημα έκανα αν υπάρχει λόγος.

Και βέβαια ο μόνος λόγος θα ήταν αν κάποια παιγνίδια παίζουν μόνο με τον έναν ή μόνο με τον αλλον. Παίζει κάτι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) θα το αγορασεις απο εδω με τελικο ποσο 15 ευρω http://www.digimartz.com/ps3-break-v12-for-ps3-freeshipping_p715.html (εχει και επιπλεον 10% εκπτωση αν βαλεις τον κωδικο "christmas" στην αγορα σου)

2) μονο αν εχεις το PS3 Slim και βαριεσαι να το βαλεις σε ενα πολυπριζο με διακοπτη για να το ανοιγοκλεινεις (θα στο προτεινα)

 

Ευχαριστώ katsikoula! :) Έγινε...

 

Κάποια προτίμηση και για site για τα χειριστήρια ? (offtopic!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ερώτημα έκανα αν υπάρχει λόγος.

Και βέβαια ο μόνος λόγος θα ήταν αν κάποια παιγνίδια παίζουν μόνο με τον έναν ή μόνο με τον αλλον. Παίζει κάτι τετοιο;

 

απο οσο γνωριζω οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβασει αυτα που λετε & εχωντας Firm 3.50 παω για αγορα ή του X3Max ή

PS3 break v1.2. και downgrade.

1)Υπαρχει καποια αποψη πιο ειναι καλυτερο απο τα 2? καποια διαφορα

2)Υποθετω οτι το πως θα κανω downgrade και οτι χρειαζεται θα το βρω στο προιον που θα μου σταλει?

3)Εαν κανω downgrade χανω τιποτα saves απο τα games?

4)ειχα διαβασει οτι υπαρχει θεμα μετα το downgrade στο DVD movie B.Ray.Παιζει αυτο

Sory για τα πολλα ερωτηματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τι πατς θελει..??με iphone to κανω το jailbreak

βάλε τον open manager 2.1I-2 έχει επιλογή patch > 3.41

 

Εχω διαβασει αυτα που λετε & εχωντας Firm 3.50 παω για αγορα ή του X3Max ή

PS3 break v1.2. και downgrade.

1)Υπαρχει καποια αποψη πιο ειναι καλυτερο απο τα 2? καποια διαφορα

2)Υποθετω οτι το πως θα κανω downgrade και οτι χρειαζεται θα το βρω στο προιον που θα μου σταλει?

3)Εαν κανω downgrade χανω τιποτα saves απο τα games?

4)ειχα διαβασει οτι υπαρχει θεμα μετα το downgrade στο DVD movie B.Ray.Παιζει αυτο

Sory για τα πολλα ερωτηματα...

1)δες στην λίστα και σύγκρινε

http://psx-scene.com/forums/attachments/f182/21740d1290201995-%5Bspreadsheet%5D-ps3-jailbreak-devices-list-v1-004-20101120-ps3_jailbreak_devices_v1-004_20101120-zip

2) στο website λογικά ναι

3)χάνεις τα πάντα, κανεις πρώτα backup.

4)ναι διάβασε εδώ πως να το αποφύγεις

http://psx-scene.com/forums/f6/warning-red-alert-downgrading-kills-blu-ray-movie-playback-72562/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...