Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o εσωτερικος δεχετε αρχεια πανω απο 4GB δεν ειναι ΦΑΤ32 εχει αλλο format

 

Συγνώμη δεν είναι ο εσωτερικό τον οποίο μάλιστα των αλλάζεις αν θές βάζοντας έναν μεγαλύτερο για να μπορείς να περάσεις περισσότερα παιχνίδια? Αυτός είναι σε FAT32. Άλλος σκληρό λέτε εσείς? Εμένα π.χ. το PS3 έχει σκληρό 30GB. Τότε απο τη στιγμή που δεν είναι σε FAT32 γιατί χρειάζεται να το σπάσει το game σε parts και μετά να τα ξαναενώσει? Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

o εσωτερικος δεν ειναι φατ32!!!!! εχει αλλο φορματ της σονυ οπως εχουν τα MAC ΚΑΙ LINUX αν τον βαλεις σε pc τον βλεπει encrypted!!!!!! γιαυτο δεχετε πανω απο 4gb files

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στην 1η) Λές ότι το ξαναενώνει. Έτσι πάλι δεν δημιουργείται ένα αρχείο μεγαλύτερο των 4GB? Θα μου πείς τι σκάλωμα έχω φάει απο τη στιγμή που παίζει τη με νοιάζει...Ε απλά μου αρέσει να μαθαίνω!

2η) Κάτι είχα ακούσει για jailbreak του PS3 μέσω iPhone 3G. Όντως γίνεται?

3ον) Αυτό το usb λές: http://www.r4king.com/ps3-break-modchip-for-ps3-v-1-2.html και απο πού το αγόρασες εσύ?

φιλε μου μακρια απο αυτον τον πωλητη,εμενα δεν μου το εστειλε ποτε,ευτυχως που η παραγγελεια ειχε γινει μεσω paypal και μετα απο καταγγελια μου τα επεστρεψε η paypal,αυτος οταν μετα απο 40 μερες του ζητουσα τα χρηματα πισω δεν μου απαντουσε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κανω update ενα παιχνιδι και τελικα αρχιζει να μου βγαζει κουλα προβληματα , μπορω να αφαιρεσω το update ? Χρησιμοποιωντας ps3break παντα, οχι αυθεντικο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,

επιβεβαιώνω ότι απο 3.41 jb σε 3.50 original και με την κατάλληλη αλλαγή

στα DNS settings μπορώ να παίξω original φυσικα COD BO online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κανω update ενα παιχνιδι και τελικα αρχιζει να μου βγαζει κουλα προβληματα , μπορω να αφαιρεσω το update ? Χρησιμοποιωντας ps3break παντα, οχι αυθεντικο παιχνιδι.

 

ναι, πας στο game data utility και το σβηνεις.

 

Λοιπόν,

επιβεβαιώνω ότι απο 3.41 jb σε 3.50 original και με την κατάλληλη αλλαγή

στα DNS settings μπορώ να παίξω original φυσικα COD BO online

 

συντομα θα το μπλοκαρουν αυτο... ειναι το μονο ευκολο. με jb ξεχνας το online.το θεμα ειναι να επιβεβαιωθει το 3.50 jb και φυσικα custom fw που θα αργησει, αλλα ειναι σε καλο δρομο, καταφεραν να κανουν decrypt lv2 kernel files.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπράβο σας που δεν αφήνετε καμία ερώτηση αναπάντητη. Επειδή ζαλίστηκα ψάχνοντας και διαβάζοντας τα περισσότερα ξένα sites είδα με έκπληξη το συγκεκριμένο thread!

Ήδη παρήγγειλα την κονσόλα και τώρα ψάχνω να βρω το φθηνότερο αυθεντικό ps3break 1.2 που όπως έχω καταλάβει έχει την καλύτερη υποστήριξη.

1)Έχετε να προτείνετε κάποιο site(έχω δει διάφορα αλλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν είναι από Αμερική λόγω τελωνείου) ?

2)Επίσης, το Power Switch που συνοδεύει πολλά sticks είναι απαραίτητο ?

3)Τέλος, ψάχνω και κάποιο site αντίστοιχα για την αγορά 2-3 χειριστηρίων. Είχα καταλήξει στο www.r4king.com (έχει τα 3 χειριστήρια ως χριστουγενιάτικη προσφορά 50ευρώ!!!) αλλά όπως διάβασα και εδώ αλλά και οπουδήποτε αλλού θα πρέπει να το ξεχάσω... Απορώ γιατί το έχει στη λίστα του το ps3break.com.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω τις απαντήσεις σας γιατί θα πρέπει να γίνουν οι παραγγελίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπράβο σας που δεν αφήνετε καμία ερώτηση αναπάντητη. Επειδή ζαλίστηκα ψάχνοντας και διαβάζοντας τα περισσότερα ξένα sites είδα με έκπληξη το συγκεκριμένο thread!

Ήδη παρήγγειλα την κονσόλα και τώρα ψάχνω να βρω το φθηνότερο αυθεντικό ps3break 1.2 που όπως έχω καταλάβει έχει την καλύτερη υποστήριξη.

1)Έχετε να προτείνετε κάποιο site(έχω δει διάφορα αλλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν είναι από Αμερική λόγω τελωνείου) ?

2)Επίσης, το Power Switch που συνοδεύει πολλά sticks είναι απαραίτητο ?

3)Τέλος, ψάχνω και κάποιο site αντίστοιχα για την αγορά 2-3 χειριστηρίων. Είχα καταλήξει στο www.r4king.com (έχει τα 3 χειριστήρια ως χριστουγενιάτικη προσφορά 50ευρώ!!!) αλλά όπως διάβασα και εδώ αλλά και οπουδήποτε αλλού θα πρέπει να το ξεχάσω... Απορώ γιατί το έχει στη λίστα του το ps3break.com.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω τις απαντήσεις σας γιατί θα πρέπει να γίνουν οι παραγγελίες!

 

1) θα το αγορασεις απο εδω με τελικο ποσο 15 ευρω http://www.digimartz.com/ps3-break-v12-for-ps3-freeshipping_p715.html (εχει και επιπλεον 10% εκπτωση αν βαλεις τον κωδικο "christmas" στην αγορα σου)

2) μονο αν εχεις το PS3 Slim και βαριεσαι να το βαλεις σε ενα πολυπριζο με διακοπτη για να το ανοιγοκλεινεις (θα στο προτεινα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Αν πάρω το ps3 Break v1.2 και μετά σπαστεί το fw3.50, θα παίζει το ps3 Break v1.2 ή θα πρέπει να πάρω άλλο;

 

Ευχαριστώ,

 

τι να σπαστει? σημερα κυκλοφορησε το αρχειο που δινει την δυνατοτητα στο PS3Break για downgrade. οποτε ακομα και 3.5 fw να εχει δεν σε ενδιαφερει εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σπαστει? σημερα κυκλοφορησε το αρχειο που δινει την δυνατοτητα στο PS3Break για downgrade. οποτε ακομα και 3.5 fw να εχει δεν σε ενδιαφερει εσενα

 

Τί εννοείς;

Εγώ που έχω ps3 με fw3.50 θα πρέπει να κάνω downgrade, ή το ps3break v1.2 θα παίζει και με αυτό το fw;

Συγγνώμη αν σε μπερδεύω, αλλά είμαι άσχετος με το θέμα λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...