Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ψαξε για το προγραμμα blackbox ftp 1.2

 

Το blackbox ftp 1.2 κατεβασα. Αλλα μετα απο κει δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω. Εβαλα το filezilla στο pc και δεν γινεται τιποτα. Πρεπει να ειναι στο ιδιο δικτυο και τα 2 και συνδεδεμενα μεταξυ τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανικος , σπασανε ολα, αλλα δε θα αργησει να βγει για αλλα στικακια, σιγουρα θα ειναι encrypted η πατεντα αλλα οπως και με το downgrade, σε 1-2 βδομαδες βγαλαν και αλλοι...

 

 

Καλό το site που προτείνεις αλλά θα πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία....11 Νοεμβρίου η παραγγελία και ήρθε 3 Δεκέμβρη....Απλά το λέω όχι για να κατηγορήσω το συγκεκριμένο μαγαζί αφού όταν έκαν την παραγγελία μετά από 1 μέρα το είχε στείλει ( δίνει tracking number )απλά να ξέρουμε οτι παίζουν πολλά από χρόνους παράδοσης...Εγω΄ξαναπαράγγειλα από εκεί...χεχχε

 

την πρωτη φορα που παρηγγειλα , ηρθε σε 2 βδομαδες.... την δευτερη φορα ακομα το περιμενω, απτις 16/11, λογικα θα μου ερθει μεσα στην βδομαδα οπως εσενα ελπιζω

 

Παιδες στο god of war III απο external εχω ενα προβλημα. Καμια φορα η κινηση λαγκαρει , δηλαδη ειναι σαν να εχει παρκυσον στα ποδια ο kratos :P .Ακομα το R1 ειναι σαν να μην δουλευει μερικες φορες.Παταω δηλαδη να ανοιξω το κουτι και αντι να πατιεται παρατεταμενα, ειναι σαν να πατιεται πολλες φορες. Εχετε κανενα τετοιο προβλημα ή εχετε ακουσει για καποια λυση ?

 

απο εξωτερικο παιζει μια χαρα.δε μου κολλησε πουθενα. ισως το backup ,ισως ο σκληρος, ισως ο manager να φταινε.

 

Το blackbox ftp 1.2 κατεβασα. Αλλα μετα απο κει δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω. Εβαλα το filezilla στο pc και δεν γινεται τιποτα. Πρεπει να ειναι στο ιδιο δικτυο και τα 2 και συνδεδεμενα μεταξυ τους ?

 

 

και τα δυο στο ιδιο δικτυο, στο ιδιο ρουτερ. δε χρειαζεται απευθειας μεταξυ τους. στο ps3 θα σου δωσει IP, την βαζεις στο filezilla k μπηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://psx-scene.com/forums/f6/ps3-master-key-found-graf_chokolo-legend-72272/

 

Master key found.

Τα καλά νέα συνεχίζονται!!! :D

Αυτο σημαινει οτι απο στιγμη σε στιγμη θα βγουν τα νεα paylods που θα επιτρεπουν και στα stick που ηδη εχουμε να κανουν downgrade.....το θεμα ειναι για εμας που ηδη ειμαστε σε 3.41 αν τα νεα paylods θα εχουν και eboot fix μπας και καταφερουμε να παιξουμε τα 3.50 games.

 

Για το αλλο θεμα με το JB του 3.50 απο την x3 max το αργοτερο τριτη/τεταρτη που θα παραδωθουν τα stickakia στους πελατες θα ξερουμε αν ειναι fake ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα fake η ειδηση για το master key....οποτε τωρα περιμενουμε καποιο eboot fix (μιας και δοθηκε το eboot.bins decrypt) για τα 3.50 games και την επιβεβαιωση η οχι της x3max για το 3.50 jb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις αν κάνει combine shipment??Γιατί θέλω να πάρω 2 κα ιμια κάρτα για το ds, και είναι κρίμα να πληρώνω εξτρα μεταφορικά ενώ χωράνε και τα 3 στο φάκελο που στέλνει ( του έχω στείλει και μαιλ βέβαια και περιμένω απάντηση...) Στον tsakonas πάει η ερώτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανικος , σπασανε ολα, αλλα δε θα αργησει να βγει για αλλα στικακια, σιγουρα θα ειναι encrypted η πατεντα αλλα οπως και με το downgrade, σε 1-2 βδομαδες βγαλαν και αλλοι...

 

 

 

την πρωτη φορα που παρηγγειλα , ηρθε σε 2 βδομαδες.... την δευτερη φορα ακομα το περιμενω, απτις 16/11, λογικα θα μου ερθει μεσα στην βδομαδα οπως εσενα ελπιζω

 

 

απο εξωτερικο παιζει μια χαρα.δε μου κολλησε πουθενα. ισως το backup ,ισως ο σκληρος, ισως ο manager να φταινε.

 

 

 

 

και τα δυο στο ιδιο δικτυο, στο ιδιο ρουτερ. δε χρειαζεται απευθειας μεταξυ τους. στο ps3 θα σου δωσει IP, την βαζεις στο filezilla k μπηκες.

 

Thanks for the help!

Εσυ με ποιον manager το εχεις το god of war ?

 

Aa και κατι ακομα με το φτπ. Σε πιο φακελο θα μεταφερω τα games ? Στον laun12345 ή στον oman46756 ? Στο ιντερνετ λενε στον laun αλλα δεν εχω τετοιο φακελο. Να δημιουργησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aa και κατι ακομα με το φτπ. Σε πιο φακελο θα μεταφερω τα games ? Στον laun12345 ή στον oman46756 ? Στο ιντερνετ λενε στον laun αλλα δεν εχω τετοιο φακελο. Να δημιουργησω ?

 

Δημιουργεις φακελο GAMEZ μεσα σε οποιον Manager θες και εκει πετας τα BLES/BLUS των games....μετα τα τρεχεις απο το ΧΜΒ του ps3 με οποιον manager θες.

 

Εχει καιρο να βγει καινουρια εκδοση του OMAN...θα σου προτεινα να κατεβασεις τον GAIA manager απο εδω...και σαν δευτερη και εξισου καλη επιλογη ειναι ο multiMAN.

Gaia Manager (GAMEZ) v1.04.02 RC1 11/30/10 574 Download

http://store.brewology.com/whatsnew.php?lang=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργεις φακελο GAMEZ μεσα σε οποιον Manager θες και εκει πετας τα BLES/BLUS των games....μετα τα τρεχεις απο το ΧΜΒ του ps3 με οποιον manager θες.

 

Εχει καιρο να βγει καινουρια εκδοση του OMAN...θα σου προτεινα να κατεβασεις τον GAIA manager απο εδω...και σαν δευτερη και εξισου καλη επιλογη ειναι ο multiMAN.

Gaia Manager (GAMEZ) v1.04.02 RC1 11/30/10 574 Download

http://store.brewology.com/whatsnew.php?lang=

Oκ το πιασα τωρα Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσαμπα η αναμονη επι 20+ ημερες για το

http://www.digimartz.net/buy-ps3break-v12-for-ps3-p-545.html

 

μολις το παρελαβα και ειδα οτι εχω 3.42.... :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

αν ειναι ποτε δυνατον......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O admin του παρακατω forum:

 

Προσφερω PS3 downgrade service για PS3 που εχουνε FW μεγαλητερο απο την 3.41. Δλδ σας περναω μικροτερο FW (οποιο θελετε) για να κανετε και εσεις Jailbreak.

 

Να εχετε υποψην σας οτι θα πρεπει να κανετε ενα backup του σκληρου σας δισκο ΠΡΗΝ μου φερετε την κονσολα σας.

 

Η χρεωση μου για το downgrade ειναι 5 ευρω αν ειστε μελος του http://www.ps3-gr.com

Στειλτε μου πμ για πληροφορειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...