Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη παρασυρεστε με τα Cobra ODE. Δεν εχουν να προσφερουν τιποτα καλυτερο απο ολες τις αποψεις σε σχεση με το cfw. Απο οποια πλευρα και να το δεις.

1.Κοστος αποκτησης; Καμια σχεση Με 30 ευρω καθαρισες στο downgrade με Ε3 (εννοειται φυσικα οτι δε θα το αγορασεις και θα στο κανει αλλος). Cobra; θα στο περασει αλλος βαλε και την αγορα του θες 80-100

2. Ποιος ο λογος να βαλεις εξτρα hardware μεσα στη κονσολα; Κολλησεις κλπ

3. Υποστηριξη και μελλοντικες αναβαθμισεις; Με το cobra αρκετοι εχουν θεματα και περιμενουν περισσοτερο διαστημα να βγουν υποστηριξεις για τα νεα cfw.

4. Homebrews; Δεν παιζουν ολα στο Cobra.

5. Δεν εχεις δυνατοτητα επιλογης cfw ποιο γουσταρεις να περασεις

Απο οπου και να το πιασεις λοιπον βρωμαει :)

Βεβαια αν δεν εχεις αλλη λυση σε κονσολες CECH3000-4000 τοτε το παιρνεις. Μονο εκει κανει το Cobra κατι που και αυτο συζητισιμο ειναι, γιατι με τα 100 ευρω που θα δωσεις τα καβατζαρεις ωστε να βαλεις κατι παραπανω να πουλησεις αυτη που εχεις και να παρεις Slim με CFW. 

Αυτη ειναι η αποψη μου περι Cobra. Καμμενο χαρτι :)


Από ότι κατάλαβα το official Multiman σταμάτησε στο 4.60;

 

Επειδήθέλω να παίξω Destiny αποφάσισα να πάω από Ermak 4.55 σε Ermak 4.65 και να περάσω irisman.

 

Βαλε Rebug 4.65 που υποστηριζει τον ΜΜ 4.60.00

Θα τα παιζεις ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβα. να στε καλα παιδες. 

Για το cobra το εψηνα γτ εχει ενα παλικαρι εδω αγγελια, ειδα και στο utube βιντεο εγγαταστασης και ειναι ευκολο.

Για downgrade σκαλωνω στο οτι στα Σερρας δεν εχει κανεναν να μου το φλασαρει, και αμα το στηλω σε καποιον δεν θα εχω ps3 για 5-6 μερες και θα μου βγει πολυ παραπανω απο 30ευρω.

Παντως αν στην τελικη το στηλω καμια Σαλονικα, ξερουμε κανεναν καλο να μου το κανει απο εδω απ το φορουμ?

 

edit: Και κατι αλλο. Εχω το mw2 γνησιο. Αν περασω cfw και μπω Online θα φαω ban?

Επεξ/σία από driftingcris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα. να στε καλα παιδες. 

Για το cobra το εψηνα γτ εχει ενα παλικαρι εδω αγγελια, ειδα και στο utube βιντεο εγγαταστασης και ειναι ευκολο.

Για downgrade σκαλωνω στο οτι στα Σερρας δεν εχει κανεναν να μου το φλασαρει, και αμα το στηλω σε καποιον δεν θα εχω ps3 για 5-6 μερες και θα μου βγει πολυ παραπανω απο 30ευρω.

Παντως αν στην τελικη το στηλω καμια Σαλονικα, ξερουμε κανεναν καλο να μου το κανει απο εδω απ το φορουμ?

 

edit: Και κατι αλλο. Εχω το mw2 γνησιο. Αν περασω cfw και μπω Online θα φαω ban?

στειλε μνμα στον ERMAK86 που ειναι απο Σερρες να σε σενιαρει...

mw2 παιζεις αφοβα online,Το εχουν παρατησει πολυ καιρο τωρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, ειμαι στην 3.55 cfw και ξαφνικα σημερα ενω μπαινω στο multiman μου πεφτει μαυρη οθονη και στο background παιζει η μουσικη του η κλασσικη, Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με τον ερμακ και όλα καλά.

Όταν με το καλό γίνει η δουλειά, αν θελήσω να βάλω έναν πιο μεγάλο δίσκο, δεν χάνω το cfw, σωστά?

Απ ότι κατάλαβα η πιο καλή επιλογή είναι κάποιος 500αρης για λόγους θερμοκρασίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χανεις κανενα cfw. Θα περασεις ξανα απλα το τελευταιο cfw εαν θες να αλλαξεις δισκο για να γινει bound ο δισκος στη NOR Flash του PS3

Ακριβως. Καλυτερα 500GB στις 5.400 στροφες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είχα έναν περίσσιο δίσκο ssd , τον είχα ξεχάσει 4 χρόνια στο κουτί (vertex 3 240) έβαλα αυτόν πάνω στο ps3. όχι πως θα μου χρησιμεύσει πουθενά , τον εβαλα για να μην πάει χαμένος αλλά προτίστως για τις θερμοκρασίες που είναι πολύ σφιχτές στο ps3 καθώς και για την κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθυστερει πολυ η σκηνη πλεον. Μαλλον ελεο ps4

 

Ουτε rebug 4.65.2 ουτε multiman 4.65 εδω και τοσο καιρο δε βγαινουν.

 

Αν βαλω rebug 4.65.1, μπορω μετα να κουμπωσω απευθειας την 4.65.2 ή την Ermak 4.65, ή θα πρεπει να κατεβω 3.55 και να ανεβω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα μπορεις αρκει να εχεις ενεργα QA

ΑΝ δεν εχεις ενεργα QA κατεβαινεις 3.55 τα ενεργοποιεις περνας OFW 3.55 2 φορες καπακι, και πας μετα Rebug 4.65

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αφορα τα cfw αυτη τη στιγμη,το καλυτερο ειναι το REBUG 4.65.1

δουλευει αψογα με multiman 4.60.

το καλυτερο ομως ειναι ο webman που εχει και τρεχει discless

τα παιχνιδια ολα και μαλιστα απο xmb

οπως επισης ενσωματωμενο fan control utility...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια βαζω rebug και MM 4.65.

 

Επειδη βαριεμαι να πειρμενω τον 4.65.2 rebug, τα bugs του τι σημαινουν? Spanish lang, δε μας νιαζει, τα αλλα 2 γραφει ειναι για cobra δε μας νoιαζει, οποτε το game os flag που λεει τι σημαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...