Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περασα MM 4.65.01

Μετα Ermak 4.65 (απλο cfw non cobra) απο ΧΜΒ

PSN Patch 4.65.10 (Λειτουργει κανονικα με Ermak)

Fan Control Utility 1.9.4 (4.65) -- Λειτουργει μια χαρα

Φορτωσα Fifa 14, COD Ghosts, GT6, MGS V, PES 14, RDR για δοκιμη

Παιζουν ολα κανονικα

Sign in στο PSN λειτουργει.

 

προσοχη οσοι εχετε Rebug και παιζετε με fake save data: Αν παιζετε με αυτο το mode εχετε υποψη οτι τα save data μετα δε θα αναγνωριζονται απο αλλο firmware παρα μονο απο Rebug γιατι αλλαζει το ID τους. Οποτε να αποφευγετε αυτο τον τροπο save data.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκλειδωνει τα κλειδωμενα save data αλλων χρηστων και μπορεις να παιξεις και να συνεχισεις εσυ ετσι απο ενα save καποιου αλλου.

Αντι να το κανεις μεσα στο pc με το brute force οπου χρειαζεται να βαζεις manually το δικο σου id κλπ.

Στο κανει αυτοματως μεσα στη κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με το hacking του ps4 τι γινεται εχει προχωρησει καθολου το πραγμα, εχω κανα δυο μηνες το ps4 και τοχω και καθεται τοσο καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω ότι η ομάδα rebug έχει κλειστό το source και δεν μπορεί να τσιμπήσει τα νέα καλούδια που έβγαλαν να τα βάλει στο δικό του, οπότε μόνο με το δικό τους fw δουλεύουν όπως είπε και ο δάσκαλος ματζος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι rebug και habib βέβαια δεν είχαν ποτέ open source...

 

όπως θα είδατε ο dean δεν έβαλε στα credits εμένα πράγμα που δεν μου άρεσε. σε αντίθεση με τον aldo (aka. aldo tools) σε μια παλιότερη βοήθεια μ προς αυτόν για τον irisman θα το δειτε εδω Link.png Site: irisman   στο Changelog του 3.04.

παρόλα αυτά εγώ είμαι μαζί σας και θα συνεχίζω να είμαι στην ελληνική PS3 σκηνή διευκολύνοντας ακόμα περισσότερο με exclusive ελληνικο υλικό, έχοντας στο μυαλό όλους εσάς που με στηρίζετε και με πιστεύετε και βεβαίως με ακολουθείτε. θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά τον δόκτορα mtzs (aka. Matzos ), τον πρόθυμο mikele13- (aka. Μιχάλη) και τον τρελιάρη vrwmiaris για την ενημέρωση σας προς το πρόσωπό μ, λέγοντας λογία σε κάθε ευκαιρία που με τιμάν πραγματικά.

αυτά είχα να πω,σας ευχαριστώ όλους! :ph34r: :P

 

 

btw. η ομάδα μου είναι οι

 

B@XaLo  -  Mv79  -  vageliskomotini χωρίς την πολύτιμη βοήθειά τους δεν θα είχαμε καταφέρει τπτ........

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε rebug 4.65 ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω και πως να το σετάρω για να έχω access στο psn. Με τα παλιότερα cfw είχα Online αλλά επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ θέλω οδηγίες. (ξέρω τους κινδύνους και τα παιχνίδια που flagaroun την κονσόλα.)Περισσότερο θέλω να συγχρονίσω τα trophies και να κατεβάσω τίποτα από psn.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psnpatch βαζεις...http://tortuga-cove.com/forums/viewtopic.php?f=129&t=5576

και παλι ρισκαρεις βεβαια,το ban παραμονευει...

οσο για τα trophies,ειναι απαγορευτικο το sync σε cfw κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορώ να συνδέσω cfw PS3 με PC με καλώδιο Ethernet ώστε:

 

α) να περνάω κατευθείαν αρχεία στον σκληρό του PS3

 

και -το κυριότερο-

 

β) να μοιράζω την σύνδεση internet από το PC στο PS3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κανείς, όμως μπορείς και ποιο εύκολα να τα συνδέσεις και τα δύο στο ρουτερ σου έτσι ώστε και μεταξύ τους να ανταλλάσσουν δεδομένα μέσω FTP και να έχουν και τα δύο Ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω αν ισχυει βέβαια.Μπορούμε εφόσον έχουμε το ps3 στο δίκτυο να περάσουμε μέρα ας πούμε ένα game και να τρέξει απο κει χωρις cd-dvd και χωρις αλλαγη firmware???

Επεξ/σία από alldaynews
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...