Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Πεκίνο 2008


FilipposMD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 938
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δε μου άρεσε ιδιαίτερα η τελετή τους. Δεν το λέω επειδή ήθελα η δικιά μας να είναι καλύτερη, πραγματικά το πιστεύω. Έκαναν το αναμενόμενο τόσα εκατομμύρια που είναι, έβαλαν δηλαδή άπειρο αριθμό ατόμων πάνω στο γήπεδο και έστησαν την τελετή έναρξης.

 

Θα συμφωνήσω με προηγούμενους ότι ήταν κουραστική. Η δικιά μας είχε τεράστιο ενδιαφέρον να την παρακολουθήσεις.

 

Να δούμε και πώς θα ανάψει η φλόγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα η ελληνική μου άρεσε πιο πολύ, αλλά μάλλον είναι και λογικό, ήταν πιο "κοντά" μας. Οι Κορεάτες πχ ίσως να εκτίμησαν την κινεζική περισσότερο.

Μου άρεσαν οι τυμπανιστές στην αρχή.

 

Ρε παιδιά, ας κόψει κάποιος το μικρόφωνο του Κωστάλα όσο κρατάει η παρέλαση, αφού δεν ξέρει ο άνθρωπος! Του κάνει εντύπωση που έχουν μεγάλες αποστολές η Ισπανία και η Κούβα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
η φλογα θα αναψει στην κορυφη του σταδιου γυρω-γυρω στο εσωτερικο χειλος της φωλιας του πουλιου!

 

από ότι είδαμε μάλλον όχι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετή, ασύνδετη, χωρίς ρυθμό και έμπνευση...

 

Αμέτρητο μπούγιο, σκλαβοπανήγυρις...

 

Ρε παιδιά δεν το περίμενα ότι η δικιά μας θα ήταν τόσο καλύτερη... πραγματικά δεν το περίμενα.

 

Το μόνο που άξιζε ήταν η φλόγα με τη βόλτα στον αέρα.

 

Athens won and it was a flawless victory.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι ηταν ασχημη εναρξη, αλλα η δικη μας ηταν συνολικα καλυτερη.

Το κλεισιμο τους ηταν καλυτερο, πιο εφετζιδικο, απο το δικο μας, αλλα ξοδεψαν και 2,5 φορες περισσοτερα, οποτε τους μεινανε και μερικα ψιλα για επιπλεον πυροτεχνηματα.

 

Βασιστηκαν πολυ στον μιλιταριστικου τυπου πλουραλισμο

και τα ευρηματα, ως ενα βαθμο, ηταν βασισμενα στις ιδεες των Σοβιετικων του 1980 (call me Misha, davaritch...) και στα δικα μας με τους ιπταμενους δρομεις.

O κοσμος ηταν ελαφρως κρυοκωλος? απο την αρχη ή εστω αυτη την εντυπωση μου εδωσε η εικονα+ηχος. Μονο οταν βγηκαν οι δικοι τους ακουστηκαν.

 

Οι γκάιντες και οι πίπιζες να σφυρανε επι τοση ωρα, με κουρασαν...

Σκωτια, Ιρλανδια και επικήδειες πομπες στη Νεα Αγγλια θυμιζαν. Κακη επιλογη.

 

Αντε να δουμε στη συνεχεια πως θα τα πανε...

 

Σιέν σιέν και την κανω για γιάμ-γιάμ... 000tongueph7.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνολικό θέαμα εγώ το βρήκα χάλια, τουλάχιστον με την πρώτη ματιά. Για την κινέζικη μουσική τι να πω... αντέχεται δύσκολα για να είμαι επιεικής. Και εμείς όμως θα μπορούσαμε να έχουμε κλαρίνα ή να αφήσουμε τα μπουζούκια όλη την ώρα πάνω να βαράνε, όμως τους πετάξαμε και έναν Mahler στο κορυφαίο σημείο μας για να γουστάρουμε.

 

Τώρα ότι και να πω για το βάδισμα της χήνας και το ρομποτικό ανέβασμα στην Ολυμπιακή σημαία θα είναι λίγο... Για αυτά θα έπρεπε να ντρέπεται πρώτα ο Ζακ "εφκαριστούμε ι ατινα εφκαριστουμε ι ελλαντα" Ρογκ και ο περίγυρός του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γκάιντες και οι πίπιζες να σφυρανε επι τοση ωρα, με κουρασαν...

Σκωτια, Ιρλανδια και επικήδειες πομπες στη Νεα Αγγλια θυμιζαν. Κακη επιλογη.

Ω ναι ω ναι.Θυμάμαι στη δικιά μας έναρξη ότι ήθελα η παρέλαση να κρατήσει για πάντα.

Κάτι εκ φύσεως βαρετό ,το έκαναν παντελώς απάλευτο τα κινεζάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...