Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

μια ερωτηση. Εχω αγορασει οπως εχω προαναφερει το invertor Life Pro. Παω λοιπον να το δηλωσω στο site της αντιπροσωπειας για να ισχυει η εγγυηση και μου ζηταει σειριακο αριθμο. Ψαχνω να τον βρω στο μηχανημα και εκει που λεει serial number ειναι κενο.. Εχετε καμια ιδεα ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Βρήκα το toyotomi hiro 325€. Για παιδικό δωμάτιο (των 15τμ με πλάκα από πάνω και το απόγευμα εκτεθειμένο στον ηλιο) είναι καλή αγορά ή υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή την στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα Finlux υπάρχει κάποια γνώμη;

https://www.skroutz.gr/s/11540248/Finlux-FDCI-12QL46WF.html

 

Βλέπω και κάτι Cooper & Hunter.  Τα ξέρει κάποιος αυτά;

 

Ψάχνω ένα για χρήση όλο το χρόνο (ψύξη / θέρμανση) στα 12000btu.  Δυστυχώς έχω περιορισμένο budget και κοιτάω κάτι με χαμηλή κατανάλωση λόγω συνεχούς λειτουργίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

μια ερωτηση. Εχω αγορασει οπως εχω προαναφερει το invertor Life Pro. Παω λοιπον να το δηλωσω στο site της αντιπροσωπειας για να ισχυει η εγγυηση και μου ζηταει σειριακο αριθμο. Ψαχνω να τον βρω στο μηχανημα και εκει που λεει serial number ειναι κενο.. Εχετε καμια ιδεα ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δες στο manual τισ οδηγίες, γενικά οτιδήποτε χαρτί σου έδωσαν και υπάρχει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

μια ερωτηση. Εχω αγορασει οπως εχω προαναφερει το invertor Life Pro. Παω λοιπον να το δηλωσω στο site της αντιπροσωπειας για να ισχυει η εγγυηση και μου ζηταει σειριακο αριθμο. Ψαχνω να τον βρω στο μηχανημα και εκει που λεει serial number ειναι κενο.. Εχετε καμια ιδεα ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Κοίτα για ένα barcode αυτοκόλλητο στην εσωτερική και στην εξωτερική μονάδα,αντίστοιχα.

Το serial ειναι το πολυψήφιο.

'Οταν κάνεις register θα κάνεις και τις 2 μονάδες ξεχωριστά.

Το ίδιο barcode αυτοκόλλητο,εναλλακτικά,είναι και στις κούτες απέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της προκοπής μηχάνημα, σε όσο γίνεται πιο λογική τιμή, για ψύξη και για συμπληρώματική θερμανση παιδικού δωματίου 12 τμ τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της προκοπής μηχάνημα, σε όσο γίνεται πιο λογική τιμή, για ψύξη και για συμπληρώματική θερμανση παιδικού δωματίου 12 τμ τι προτείνετε;

 

Όταν λες "της προκοπής" τι εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες "της προκοπής" τι εννοείς;

Inverter, να είναι αξιόπιστο όσο γίνεται και το βασικότερο να μην επηρεάσει αρνητικά το περιβάλλον των παιδιών (κακά φίλτρα ή δεν ξέρω τι άλλο). Συντήρηση κλπ κάνω κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε για 9αρι μηχάνημα, daikin, mitsubishi, toshiba αν οι τιμές είναι τσιμπιμένες κοίτα επίσης hitachi και toyotomi.

Και fujitsu φοβερο μερα με την νυκτα με το inventor που εχω στο σαλονι. Καμια σχεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της προκοπής μηχάνημα, σε όσο γίνεται πιο λογική τιμή, για ψύξη και για συμπληρώματική θερμανση παιδικού δωματίου 12 τμ τι προτείνετε;

 

Αυτό είναι αρκετά καλό , με καλές κριτικές , νομίζω πως αν δεν ακουμπήσεις το 500ρικο δεν παίρνεις κλιματιστικό της προκοπής B)

 

http://www.skroutz.gr/s/9183491/Mitsubishi-MSZ-DM25VA-MUZ-DM25VA.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι αρκετά καλό , με καλές κριτικές , νομίζω πως αν δεν ακουμπήσεις το 500ρικο δεν παίρνεις κλιματιστικό της προκοπής B)

 

http://www.skroutz.gr/s/9183491/Mitsubishi-MSZ-DM25VA-MUZ-DM25VA.html

Τα φθηνοτερο της Inventor που σε χαρακτηριστικα ειναι και καλυτερα δεν ειναι της προκοπης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βλέπω οτι στα inventor πουλάνε ενα "wifi module". Μονο με αυτό μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wifi της συσκευής; Δεν εχει δικό της δέκτη η εσωτερική μονάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε η αγορά. Aύριο τοποθετείται το Inventor Passion Pro II (12άρι) στη σαλονοκουζίνα και θα επανέλθω με νεότερα (τόσο για τη συσκευή όσο και για την τοποθέτησή της). 

(*459 η συσκευή + 65 η τοποθέτηση+αντλία κενού, με εξόφληση μετρητοίς). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...