Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ά, τότε αλλάζει το πράμα....Η τιμή φαίνεται ως λογική για 40άρα!

Και πάλι όμως είναι υψηλή για μοντέλο του 2009!

Αποκλείεται π.χ. στην Αγγλία αυτό το μοντέλο να κάνει 850!

Τουλάχιστον 100-150 ευρώ κάτω...;);)

 

Ορίστε (από εκεί αγόραζα ηλεκτρικά εγώ):

 

http://www.dixons.co.uk/gbuk/samsung-le40c652-40-full-hd-lcd-tv-05003218-pdt.html

 

To μαγαζί αυτό έχει αγοράσει νομίζω ποσοστό του Κοτσόβολου.

 

Και εδώ, αναζήτηση τιμών:

 

http://www.ciao.co.uk/Samsung_LE40B650__7143799

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα φίλοι μου, θα ήθελα να ρωτήσω, όποιος από εσάς γνωρίζει, είτε είναι κάτοχος, είτε όχι, νέων μοντέλων τηλεοράσεων του 2010, να μας συνοψίσει -αν είναι δυνατόν- όλα τα μοντέλα, που γνωρίζει, τα οποία από τη θύρα USB τους- εκτός από αναπαραγωγή παντός είδους αρχείων βίντεο, μπορούν να κάνουν και εγγραφή σε σκληρό δίσκο (τηλεοπτικών εκπομπών εννοείται και δη ψηφιακών!) (είτε FAT32, είτε NTFS!)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζω ότι οι Samsung C8000 and C7000 έχουν αυτή την δυνατότητα

 

Ευχαριστώ....

 

---------- Προσθήκη στις 23:08 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:07 ----------

 

και οι Panasonic VT20/25

 

 

....και περιμένω και από άλλους φίλους να μας υποδείξουν και άλλα μοντέλα- αν γνωρίζουν!! ;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μέσα απο το tools τα έχω επιλέξει να είναι ελληνικά και νομίζω δεν έχει κάτι άλλο εκεί. Δοκίμασα και αυτό που είπε ο metalmike για μετατρπή απο .srt σε .ass αλλά τότε δεν μου εμφανίζει καθόλου υπότιτλους.

Θα το ξαναδοκιμάσω άλλη μία φορά γιατί το έκανα μπαμ μπαμ αλλά δεν νομίζω.

Εχω την UE46C6500 και μου διαβάζει κανονικά τους υπότιτλους αλλά παιδεύτηκα κι εγώ λίγο να το βρω. Όπως βαζει να παίξει η ταινία, πατας τools στο τηλεκοντρόλ, ρύθμιση υποτίτλων κωδικοποίηση και επιλέξεις ελληνικά. Ελπίζω να βοήθησα έστω και καθυστερημένα! :-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να αναφερω οτι μολις ξεκλειδωσα με τη μεθοδο του firmware downgrade/upgrade τη δικη μου LG 32LF2510. (Ειχα το 3.55, πηγα στο 3.15 κανοντας το hack, και επειτα ξαναγυρισα στο 3.55. Μακρια απο το 3.63!!)

 

Παιζει αρχεια εικονας, ηχου, αλλα και βιντεο avi και mkv εως και 1920x1080@25fps χωρις κανενα κολλημα ή σπασιμο, αρκει να μην ειναι τεραστια. Τυπικα rips ταινιων στα 4-8GB για HD και στα 8-15GB για FULL HD παιζουν ανετα.

Επισης παιζει και ελληνικους εξωτερικους υποτιτλους srt.

 

Μοναδικο ελλατωμα:

Οι ταινιες με DTS ηχο εμφανιζονται χωρις ηχο (μπορουν να μετατραπουν ευκολα στο PC).

 

Συμπερασμα: Αξιζει καθε δεκαρα απο τα 390 ευρω που εδωσα περσυ (χωρις προσφορα) για μια 32ρα budget οθονη FULL HD. Η οθονη εχει αποδειχτει εξαιρετικη, εχοντας mpeg4 ψηφιακο δεκτη, πανελ σιγουρα οχι TN, και τωρα παιρνει και το ρολο media player απο τη SERVICE ONLY USB υποδοχη της ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Philips pfl 46'' 7605, (την πηρα πριν μια βδομάδα) , έβαλα usb με .avi και .mkv ταινίες αλλα δν μου παίζει υπότιτλους , επίσης δεν μου βρίσκει τα ψηφιακά κανάλια, ενω στην άλλη τηλ. που έχω τα βρίσκει κανονικά , ξέρει κανείς τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...