Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδια διαβαζω διαβαζω και τα εχασα μετα απο 70-80 σελιδες...

 

Ποια τηλεοραση να παρω (την πιο φτηνη 1920Χ1080) που να συνδεεται και σε υπολογιστή σαν οθονη υπολογιστη και να παιζει τα παντα απο φλασακι; Σε 32 ιντζες...

 

Συγγνωμη αλλα εχω μπερδευτει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε παιδια διαβαζω διαβαζω και τα εχασα μετα απο 70-80 σελιδες...

 

Ποια τηλεοραση να παρω (την πιο φτηνη 1920Χ1080) που να συνδεεται και σε υπολογιστή σαν οθονη υπολογιστη και να παιζει τα παντα απο φλασακι; Σε 32 ιντζες...

 

Συγγνωμη αλλα εχω μπερδευτει....

 

Φίλε μου, σήμερα όλες οι τηλεοράσεις συνδέονται με υπολογιστή και μπορούν να μετατραπούν σε οθόνες. Οπότε αυτό να μην σε απασχολεί!

Τώρα στο ερώτημα σου...

Εξαρτάται από τα λεφτά που είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις.

Επίσης, ενδιαφέρεσαι για μοντέλο του 2009 ή του 2010- κάτι που αντικατοπτρίζεται και στην τιμή?

Επίσης, τί τηλεόραση ζητάς- 2D ή 3D (με γυαλιά)??

 

Πάντως σε κάθε περίπτωση να ξέρεις (αυτό το λέω και το ξαναλέω κάθε φορά- έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου)- FULL HD (ήτοι 1920x1080)>40 Ίντσες!!!!

 

Δηλαδή 32άρα και FULL HD δεν συμβιβάζονταιι!!!:o:o

 

Για απόσταση 2,7- 3,5 μέτρα η ιδανική τηλεόραση για FULL HD εικόνα είναι οι 46 ή 47 ίντσες!!!

 

Κορυφαία μοντέλα για αυτά που ζητάς (για τον Media Player) και από ποιότητα οθόνης είναι:

 

2009: Samsung B650 & B750 (CCFL) , Samsung UE B7000, B8000 (και B6000 με "ξεκλείδωμα", που την μετατρέπει σε B7000!) (Edge Type LED), LG LH9000 (η κορυφαία με Direct LED και Local Dimming), η LG SL8000 & 9000.

 

2010: Όλα τα μοντέλα της Samsung και της LG αναπαράγουν τα πάντα, συνδέονται ακόμα και με το Θεό, με τη διαφορά ότι από τη θύρα USB της Samsung (ειδικά μιλάω για την C8000) θα μπορείς και να καταγράφεις τηλεοπτικές εκπομπές σε σκληρό δίσκο, εκτός από αναπαραγωγή. Ενώ η ναυαρχίδα της LG για το 2010, που ακούει στο όνομα LG Infinia LX9500, αν και έχει ό,τι πιό σύγχρονο από πλευράς τεχνολογίας του πάνελ, μόνο αναπαράγει αρχεία (τα πάντα), δεν καταγράφει. Αλλά εδώ που τα λέμε και τί να καταγράψεις από την μάπα ελληνική τηλεόραση:mrgreen:

Επίσης δειλά-δειλά και η Philips μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι αναπαραγωγής από τον Media Player της και παίζει αρχεία mkv με ήχο DTS!!

Το ίδιο πιστεύω ότι κάνει και η Toshiba στα μοντέλα της του 2010, χωρις όμως να έχω εγκυρη πληροφόρηση ακόμα....

 

Αυτά σε γενικές γραμμές....;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! εγω θα ηθελα μια tv μιας και η παλια μετα απο 17 χρονια τα'παιξε αλλα στο σημειο που θα τοποθετηθει ειναι υψος 52 και πλατος 75+, η αποσταση που βλεπω tv ειναι 2,5 με 2,8 μετρα περιπου, αν ειναι full hd δεν με πειραζει ιδιαιτερα και αφου θα αγορασω νεα tv θελω να βλεπω απο usb stick ταινιες με υποτιτλους στα ελληνικα.

Απ οτι ειδα σε μια γρηγορη αναζητηση μια tv στις 27 ιντσες ειναι οκ στις διαστασεις που θελω.

Π.χ. http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/SAMSUNG-LE26C450-LCD-TV-26.htm

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2762D-PC-LCD-TV-Monitor-27-M2762D-PC.htm

 

εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2010: Όλα τα μοντέλα της Samsung και της LG αναπαράγουν τα πάντα,

samsung φετινα μοντελα τα οποια χαρακτηριζονται με το γραμμα C παιζουν τα παντα.

lg φετινα μοντελα LD τα οποια δεν ειναι LED δεν παιζουν mkv με DTS. τα LED μοντελα τα οποια χαρακτηριζονται με το προθεμα LE δεν τα εχω δοκιμασει οπότε δεν ξέρω αν παίζουν DTS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

samsung φετινα μοντελα τα οποια χαρακτηριζονται με το γραμμα C παιζουν τα παντα.

lg φετινα μοντελα LD τα οποια δεν ειναι LED δεν παιζουν mkv με DTS. τα LED μοντελα τα οποια χαρακτηριζονται με το προθεμα LE δεν τα εχω δοκιμασει οπότε δεν ξέρω αν παίζουν DTS

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ακριβείς πληροφορίες όσον αφορά η σειρά LD. Εγώ αναφερόμουν στις "ναυαρχίδες" της σειράς LE.;)

 

---------- Προσθήκη στις 08:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:38 ----------

 

σαν κάτοχος LG-47LH9000, να ενημερωσω οτι δεν παίζει DTS!

 

Σωστά, κανένα μοντέλο του 2009 (αν και αναπαράγει mkv, αλλά με ήχο AC-3) δεν παίζει DTS!

 

Αυτό το κάνουν μόνο μοντέλα του 2010 (όχι όλα).

;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο το μοντελο παιζει απο usb τα παντα? δεν το λεει ξεκαθαρα στο σιτε

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2762D-PC-LCD-TV-Monitor-27-M2762D-PC.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο το μοντελο παιζει απο usb τα παντα? δεν το λεει ξεκαθαρα στο σιτε

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2762D-PC-LCD-TV-Monitor-27-M2762D-PC.htm

 

αφού λέει:

Επιπλέον, μία υποδοχή USB επιτρέπει την απευθείας αναπαραγωγή μουσικής & φωτογραφιών από οποιοδήποτε USB stick.

αρα....οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 26αρα-27αρα που θελω εγω ειναι ''ασκοπο'' να παω σε 1080 λες? δλδ και η hdready με καλυπτει?

Προτεινεις 1080 απο 40'' και πανω γιαυτο ρωταω, τι λες?

Σορρυ για το ζαλισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όλοι νομίζω πως προτείνουν από 40-42 ίντσες και πάνω full hd

 

η μοναδική περίπτωση που μπορεί να προτείνει κάποιος full hd 32" είναι για χρήση οθόνης πάνω σε γραφείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερουν μερικοι οτι ξεκλειδωνουν μερικα μοντελα και γι'αυτο ρωταω

 

Αγαπητέ φίλε, το συγκεκριμένο μοντέλο (LG M2762D), που μας παραθέτεις στο λίνκ- ΣΙΓΟΥΡΑ ξεκλειδώνει και παίζει αρχεία βίντεο!!

Το έχουν αναφέρει κάποιοι φίλοι σε προηγούμενες σελίδες αυτού το τόπικ.

Πρέπει να ψάξεις λίγο για να βρείς το σχετικό θέμα με τον τρόπο ξεκλειδώματος!!

 

;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...