Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ φίλε, το συγκεκριμένο μοντέλο (LG M2762D), που μας παραθέτεις στο λίνκ- ΣΙΓΟΥΡΑ ξεκλειδώνει και παίζει αρχεία βίντεο!!

Το έχουν αναφέρει κάποιοι φίλοι σε προηγούμενες σελίδες αυτού το τόπικ.

Πρέπει να ψάξεις λίγο για να βρείς το σχετικό θέμα με τον τρόπο ξεκλειδώματος!!

 

;);)

Φιλαρακο σ'ευχαριστω αλλα την παραγγειλα χθες την samsung. Βασικα την δευτερα θα φυγει η παραγγελια οποτε αν θελω μπορει να γινει καποια αλλαγη, αξιζει ομως?

Πιστευα κι εγω οτι μπορει να ξεκλειδωνει αλλα οπως λενε και τα παιδια οτι στις 26'' δεν θα εχω πρακτικα διαφορα απο full hd - hd ready + οτι ειμαι σιγουρος οτι η samsung παιζει τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, αγόρασα σήμερα τη Samsung LE40B620, επειδή στα specifications γράφει ότι παίζει και βίντεο από τη θύρα USB. Όμως, στο μενού της, δεν εμφανίζεται καν η επιλογή βίντεο. Μόνο ήχος και εικόνες. Διάβασα σε ξένα forums, ότι αυτό γίνεται αν με κάποιο τρόπο (κρυφό μενού) την περάσω ως 650. Κανονικά δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό, αλλά θα ήθελα να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω, χωρίς να ρισκάρω την εγγύηση. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να συνδέσω έναν εξωτερικό WD MyPassport 250GB με τις ταινίες μου που έχω κάνει backup, για να μη χρησιμοποιώ DVD.

 

Μόλις διάβασα και το manual και αναφέρει ότι παίζει τα πάντα (mkv, avi, mpeg4).

 

Αν μπορείτε βοηθήστε με.

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 650 ήξερα ότι παίζει για την 620 δεν γνωρίζω

πάντως ο τρόπος που ξεκλειδώνει είναι ο ίδιος με την b6000 (ψάξε σε προηγούμενες σελίδες δεν πρέπει να είναι πολύ πίσω)

μόνο που αντί να αλλάξεις τον τύπο της τηλεόρασης σου σε 7000 βάλε 650 για να είσαι ποιο σίγουρος. Εγγύηση δεν χάνεται αλλά σε περίπτωση που θες να την πας στο service μην ξεχάσεις να το αλλάξεις στο αρχικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 650 ήξερα ότι παίζει για την 620 δεν γνωρίζω

πάντως ο τρόπος που ξεκλειδώνει είναι ο ίδιος με την b6000 (ψάξε σε προηγούμενες σελίδες δεν πρέπει να είναι πολύ πίσω)

μόνο που αντί να αλλάξεις τον τύπο της τηλεόρασης σου σε 7000 βάλε 650 για να είσαι ποιο σίγουρος. Εγγύηση δεν χάνεται αλλά σε περίπτωση που θες να την πας στο service μην ξεχάσεις να το αλλάξεις στο αρχικό.

 

Το αναφέρει και στο site της samsung.gr ότι παίζει τα πάντα χωρίς να χρειάζεται κάτι. Μάλλον κάνω κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως κανω hack σε μια lg 32lh3000 που εχω για να βλεπω ταινιεσ απο usb?????????????

 

Ρε φιλε σοβαρα τωρα, πλακα μας κανεις; Kατσε διαβασε λιγο το thread στις αρχικες σελιδες και θα δεις πως. Μην τα περιμενετε ρε παιδια ολα στο πιατο, εχουν υποθει τα περισσοτερα πανω απο 3 φορες στο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε σοβαρα τωρα, πλακα μας κανεις; Kατσε διαβασε λιγο το thread στις αρχικες σελιδες και θα δεις πως. Μην τα περιμενετε ρε παιδια ολα στο πιατο, εχουν υποθει τα περισσοτερα πανω απο 3 φορες στο thread.

 

Χμ... Του ζητάς να διαβάσει 76 σελίδες για να πάρει μια απάντηση; Αφού εσύ ξέρεις να χειρίζεσαι καλύτερα την αναζήτηση, δωσ' του κάποιο link. Σιγά μην τον πλακώσεις και στις κλωτσιές.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ουτε εσυ διαβασες τι εγραψα και θα σε πλακωσω κι εσενα στις κλωτσιες (εσυ το ειπες, οχι εγω) :P Η απαντηση του βρισκεται μολις στην 3η σελιδα-29ο μηνυμα (http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3020022&postcount=29), δεν ειπα να τις διαβασει ολες αλλα θα μπορουσε να διαβασει τουλαχιστον τις 10 πρωτες και αν δεν το εβρισκε ας ρωτουσε τοτε. Προφανως δεν ασχοληθηκε καν και προτιμησε την ευκολη λυση. Σκεψου τι χαμος θα γινοταν αν ολοι μας ρωτουσαμε διαφορα χωρις να ψαχνουμε πρωτα αν εχει υποθει κατι. Εγω δηλαδη ειμαι μαμακας που καθομαι και το ψαχνω και διαβαζω το thread; Για 'σενα προφανως ειμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εχω τον απιστευτα πλουσιο χρονο που μερικοι απο εσας εχετε για να ψαχνω μια μια σελιδα να βρω την απαντηση αλλιως δεν θα ζητουσα την βοηθεια σας αλλα ευχαριστω για τον τροπο...τελικα οτι θες σε αυτην την χωρα μονος σου το αποκτας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν θέλει και πολύ χρόνο να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση σε συγκεκριμένο topic όμως, θέληση χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται μονος σου, θες και παρεα; Mε κλαψα παντως σιγουρα δεν το αποκτας. Aμα δεν καθεσαι να ασχοληθεις εσυ με αυτο που θες να μαθεις πως περιμενει να κατσει ο αλλος για 'σενα; Πριν αγορασεις κατι νεο θα πρεπει να ξερεις πως χρειαζεται και καποιο χρονο να αφιερωσεις για να μαθεις καποια πραγματα (ειδικα οταν ειναι extra), αλλιως πολυ απλα δεν το παιρνεις. Kαι συγνωμη αλλα 10 λεπτα το πολυ που θες για να ριξεις μια ματια στις 10 πρωτες σελιδες για να κανεις τη δουλεια σου δεν λεγεται και απιστευτα πλουσιος χρονος. Αν ειδες ομως σε βοηθησα, δεν πειραζει, να'σαι καλα και ελπιζω να χαρεις την τηλεοραση και το κολπακι της :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω..θα το θυμαμαι για την επομενη φορα..υγ ο αλλος που περιμενω να ασχοληθει για μενα υποτιθεται πως ηδη εχει ασχοληθει για τον εαυτο του οποτε και θα με βοηθουσε για να μην ταλαιπωρηθω περεταιρω..αυτος ειναι και ο ρολος του φορουμ πιστευω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια ερωτηση..εχω εναν εξωτερικο wd 500gb με δικια του παροχη ρευματος σε ntfs..βαζω μενα αρχειο mkv αλλα οταν το συνδεω μου βγαζει αδυναμια αναγνωρισης usb οταν παω να τρεξω το αρχειο ενω μου βγαζει το menu..εχω βαλει και την 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά παιδιά, για τη Samsung LE40B620, διαβάζοντας το manual που είχε το κουτί της, η τηλεόραση ΔΕΝ παίζει βίντεο. Βρήκα στο νετ ότι αν αλλάξω τον κωδικό της από 620 σε 650 θα παίζει τα πάντα, και κάποιοι τα έχουν καταφέρει, ενώ κάποιου η τηλεόραση μετά από αυτό δεν ανοίγει καν. Αν το κάνω, τίθεται θέμα εγγύησης;

 

Με ενδιαφέρει γιατί την πήρα στους γονείς μου και μου άρεσε τόσο πολύ που έχω κλείσει κι εγώ μια για σήμερα το απόγευμα. Υπάρχει κανένας Έλληνας που την έχει και τα έχει καταφέρει;

 

Αν μπορείτε απαντήστε μου λίγο σύντομα γιατί θα πάω να την πάρω. Στα 555 ευρώ είναι πολύ καλή για μένα, αρκεί να μπορεί να παίζει βίντεο από εξωτερικό σκληρό.

 

Σας ευχαριστώ.

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...