Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελευταια ερωτηση..εχω εναν εξωτερικο wd 500gb με δικια του παροχη ρευματος σε ntfs..βαζω μενα αρχειο mkv αλλα οταν το συνδεω μου βγαζει αδυναμια αναγνωρισης usb οταν παω να τρεξω το αρχειο ενω μου βγαζει το menu..εχω βαλει και την 3.55

 

Μαλλον δεν φταιει το firmware αλλα για κανε μια αναβαθμιση με το τελευταιο που ειναι το 3.65, θα το βρεις εδω --> http://rapidshare.com/files/379179378/LG_DTV_v3.65.zip

 

Αρχικα δοκιμασε αλλο σκληρο...επισης δοκιμασε να ανοιξεις την τηλεοραση εχωντας συνδεδεμενο κλειστο τον σκληρο και μετα ανοιξε τον ή δοκιμασε να ανοιξεις τον σκληρο με κλειστη τηλεοραση και μετα ανοιξε την τηλεοραση, κανε δοκιμες δηλαδη. Εγω παντως με εναν εξωτερικο 640gb με δικη του τροφοδοσια (3.5" θηκη icy box) δεν ειχα προβλημα. Γενικα οτι και να εχω βαλει στη usb εχει παιξει απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιζει να φταει που ειναι καπως παλιος και να θελει κανενα upgrade?αν δοκιμασω με φλασακι?το θεμα ειναι πως οταν ηταν fat32 κατι avi που δοκιμασα τα επαιζε και τωρα που τον εκανα ntfs μου ανοιγει ναι μεν τον σκληρο, μου εμφανιζει τα αρχεια αλλα οταν παταω να παιξει μου βγαζει αυτο το μηνυμα..να σου πω την αληθεια δεν δοκιμασα avi αρχειο μετα το φορμαρισμα του σκληρου οποτε λες να φταιει και η ταινια ή δεν παιζει τετοιο σεναριο?απλα με βαζει σε σκεψεις το μηνυμα "αδυναμια αναγνωρισης usb, αποσυνδεστε και ξανασυνδεστε το usb" που μου βγαζει αφου πατησω να παιξει η ταινια..αν ειχε προβλημα ο σκληρος δεν θα μου εμφανιζε καν τα αρχεια που εχει μεσα του ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις καμια καλη εμπειρια ή προταση για οθονη μεχρι 1000-1200 ευρω?

η χρηση ειναι για ταινιες κυριως κ αν μπορουσα να συνδεω κ κανενα λαπτοπ καπου καπου...επειδη δεν εχω ιδεα απο tv:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει να φταει που ειναι καπως παλιος και να θελει κανενα upgrade?αν δοκιμασω με φλασακι?το θεμα ειναι πως οταν ηταν fat32 κατι avi που δοκιμασα τα επαιζε και τωρα που τον εκανα ntfs μου ανοιγει ναι μεν τον σκληρο, μου εμφανιζει τα αρχεια αλλα οταν παταω να παιξει μου βγαζει αυτο το μηνυμα..να σου πω την αληθεια δεν δοκιμασα avi αρχειο μετα το φορμαρισμα του σκληρου οποτε λες να φταιει και η ταινια ή δεν παιζει τετοιο σεναριο?απλα με βαζει σε σκεψεις το μηνυμα "αδυναμια αναγνωρισης usb, αποσυνδεστε και ξανασυνδεστε το usb" που μου βγαζει αφου πατησω να παιξει η ταινια..αν ειχε προβλημα ο σκληρος δεν θα μου εμφανιζε καν τα αρχεια που εχει μεσα του ε?

 

Δοκιμασε με φλασακι το ιδιο αρχειο mkv και δοκιμασε με τον εξωτερικο σκληρο κανα avi. Toυλαχιστον η τηλεοραση σου δεν πρεπει να εχει προβλημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις καμια καλη εμπειρια ή προταση για οθονη μεχρι 1000-1200 ευρω?

η χρηση ειναι για ταινιες κυριως κ αν μπορουσα να συνδεω κ κανενα λαπτοπ καπου καπου...επειδη δεν εχω ιδεα απο tv:lol:

 

 

1. Κατ'αρχάς πας για οθόνη άνω των 40 ιντσών (40',42',46' ή 47'), για να έχει νόημα το Full HD, διαφορετικά και το HD Ready θα σου είναι εντάξει!

2. Υπάρχουν αξιοπρεπέστερα μοντέλα του 2009, που τώρα πλέον τα βρίσκεις αρκετά κάτω από τα 1000 Ευρώ!! Εγώ θα σου συνιστούσα να κοιτάξεις τα εξείς μοντέλα:

 

Samsung B650 (100Hz) & B750 (200Hz)- LCD με CCFL (πάρα πολύ καλές)

Samsung B6000, B7000, B8000- LCD LED Edge Type (πανέμορφο ντιζάϊν!!)

LG LH9000- Κορυφαία LCD LED Direct Type με Local Dimming (πάσχει μόνο από ντιζάϊν)

LG SL8000 (CCFL) & 9000 (Edge Type LED)- σειρά με πολύ καλό ντιζάϊν!

 

;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κατ'αρχάς πας για οθόνη άνω των 40 ιντσών (40',42',46' ή 47'), για να έχει νόημα το Full HD, διαφορετικά και το HD Ready θα σου είναι εντάξει!

2. Υπάρχουν αξιοπρεπέστερα μοντέλα του 2009, που τώρα πλέον τα βρίσκεις αρκετά κάτω από τα 1000 Ευρώ!! Εγώ θα σου συνιστούσα να κοιτάξεις τα εξείς μοντέλα:

 

Samsung B650 (100Hz) & B750 (200Hz)- LCD με CCFL (πάρα πολύ καλές)

Samsung B6000, B7000, B8000- LCD LED Edge Type (πανέμορφο ντιζάϊν!!)

LG LH9000- Κορυφαία LCD LED Direct Type με Local Dimming (πάσχει μόνο από ντιζάϊν)

LG SL8000 (CCFL) & 9000 (Edge Type LED)- σειρά με πολύ καλό ντιζάϊν!

 

;);)

 

 

Και Samsung Β620. Δεν έχει καμία διαφορά με την B650, εκτός από το internet και τη 2η θύρα USB που η 620 δεν έχει (έχει μόνο μια), και ξεκλειδώνει πανεύκολα για να αναπαράγει και βίντεο. Η διαφορά στην τιμή τους είναι μεγάλη. Η B620 υπάρχει αυτή τη στιγμή σε προσφορά από το MediaMarkt Φαλήρου στα 555 ευρώ σε 24 άτοκες δόσεις, αλλά υπάρχουν πολύ λίγα κομμάτια. Η τηλεόραση είναι πάρα πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις καμια καλη εμπειρια ή προταση για οθονη μεχρι 1000-1200 ευρω?

η χρηση ειναι για ταινιες κυριως κ αν μπορουσα να συνδεω κ κανενα λαπτοπ καπου καπου...επειδη δεν εχω ιδεα απο tv:lol:

 

φίλε μου, πήρα την lg-9000 47 ιντσων, και εκτός ντιζάιν, που ειναι μετριοτατη, εχω πάθει μεγάλη πλάκα με την εικόνα της.... (1099, απο πλαισιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον δοκιμασα με φλασακι και ολα οκ..παιζει μια χαρα με το φλασακι που το φορμαρα σε ntfs..σημερα μαλλον θα ξαναδοκιμασω με τον σκληρο..υγ 8gb φτανει φλασακι ή να αγορασω 16gb?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον δοκιμασα με φλασακι και ολα οκ..παιζει μια χαρα με το φλασακι που το φορμαρα σε ntfs..σημερα μαλλον θα ξαναδοκιμασω με τον σκληρο..υγ 8gb φτανει φλασακι ή να αγορασω 16gb?????????

 

Εγώ είχα αγοράσει ένα 8άρι φλασάκι, το οποίο όμως δεν θα σε βολέψει για ταινίες 1080p αφού αυτές οι ταινίες είναι 8-16gb. Για απλές ταινίες είναι οκ, αλλά εμένα δεν με βόλεψε και τσίμπησα μετά από μερικούς μήνες έναν εξωτερικό δίσκο στα 320Gb 2.5'' και ησύχασα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλυτερα να μαζεψεις αλλα τοσα λεφτα και να παρεις κατι σαν κι αυτο --> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.330910 να ησυχασεις (30 κανει το πιο φθηνο 16ρι φλασακι και 60 ο σκληρος που σου εδειξα) :-) Kι εγω με εναν 2.5ρη 500gb κανω τη δουλεια μου πανευκολα και ακουραστα. Μπορεις να βρεις 2.5ρη σκληρο και φθηνοτερα αν πετυχεις καποιον μεταχειρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Samsung Β620. Δεν έχει καμία διαφορά με την B650, εκτός από το internet και τη 2η θύρα USB που η 620 δεν έχει (έχει μόνο μια), και ξεκλειδώνει πανεύκολα για να αναπαράγει και βίντεο. Η διαφορά στην τιμή τους είναι μεγάλη. Η B620 υπάρχει αυτή τη στιγμή σε προσφορά από το MediaMarkt Φαλήρου στα 555 ευρώ σε 24 άτοκες δόσεις, αλλά υπάρχουν πολύ λίγα κομμάτια. Η τηλεόραση είναι πάρα πολύ καλή.

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφόρηση.

Να σε ρωτήσω- η Β650 και Β750 υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην αγορά?

Δηλαδή μπορούν να βρεθούν?

Και εάν ναι, τί τιμές έχουν σήμερα?

 

Ευχαριστώ!;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφόρηση.

Να σε ρωτήσω- η Β650 και Β750 υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην αγορά?

Δηλαδή μπορούν να βρεθούν?

Και εάν ναι, τί τιμές έχουν σήμερα?

 

Ευχαριστώ!;);)

 

Την B650 την είδα προχτές στα MediaMarkt. Είχε (νομίζω) 800-850 ευρώ. Για την άλλη δεν ξέρω. Αλλά θέλεις να έχεις ασύρματο internet συνεχώς στο κεφάλι σου;

 

Οι ίδιες τηλεοράσεις είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Την B650 την είδα προχτές στα MediaMarkt. Είχε (νομίζω) 800-850 ευρώ. Για την άλλη δεν ξέρω. Αλλά θέλεις να έχεις ασύρματο internet συνεχώς στο κεφάλι σου;

 

Οι ίδιες τηλεοράσεις είναι.

 

 

Ναι, αλλά δεν μου λες στις πόσες ίντσες είναι αυτή η τιμή!!

 

Γιατί εάν πρόκειται για την 32άρα και έχει (ακόμα..το 2010?!?!) 850 Ευρώ, ένα μοντέλο (όσο καλό και να είναι) του 2009, τότε είναι πανάκριβη και είναι τρελοί αυτοί οι Γερμανοί!!

 

Δεν μπορεί εγώ, πριν από 5-6 μίηνες (το χειμώνα), να βλέπω σε άλλη αλυσίδα την κορυφαία (και 42άρα) LG LH9000 LCD με LED Direct Type & Local Dimming με τιμή κάτω των 1000 Ευρώ (980 συγκεκριμένα) και η Samsung Β650 (το ξανατονίζω- ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ) LCD με CCFL, στις 32 ίντσες να μου κάνει 850 Ευρώ!!!:mad::mad::mad:

 

Αλλά αυτά έχει η αγορά (η προσφορά και η ζήτηση)....

Όταν όλοι οι απληροφόρητοι ψάχνουν 32άρες, αυτά συμβαίνουν, δυστυχώς!!!

 

;);)

Επεξ/σία από george69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά δεν μου λες στις πόσες ίντσες είναι αυτή η τιμή!!

 

Γιατί εάν πρόκειται για την 32άρα και έχει (ακόμα..το 2010?!?!) 850 Ευρώ, ένα μοντέλο (όσο καλό και να είναι) του 2009, τότε είναι πανάκριβη και είναι τρελοί αυτοί οι Γερμανοί!!

 

Δεν μπορεί εγώ, πριν από 5-6 μίηνες (το χειμώνα), να βλέπω σε άλλη αλυσίδα την κορυφαία (και 42άρα) LG LH9000 LCD με LED Direct Type & Local Dimming με τιμή κάτω των 1000 Ευρώ (980 συγκεκριμένα) και η Samsung Β650 (το ξανατονίζω- ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ) LCD με CCFL, στις 32 ίντσες να μου κάνει 850 Ευρώ!!!:mad::mad::mad:

 

Αλλά αυτά έχει η αγορά (η προσφορά και η ζήτηση)....

Όταν όλοι οι απληροφόρητοι ψάχνουν 32άρες, αυτά συμβαίνουν, δυστυχώς!!!

 

;);)

 

 

H Β650 που είδα εγώ είναι 40άρα. Δεν κοίταξα ποτέ για 32άρα γιατί μου φαίνεται πολύ μικρή για ταινίες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Β650 που είδα εγώ είναι 40άρα. Δεν κοίταξα ποτέ για 32άρα γιατί μου φαίνεται πολύ μικρή για ταινίες κλπ.

 

Ά, τότε αλλάζει το πράμα....Η τιμή φαίνεται ως λογική για 40άρα!

Και πάλι όμως είναι υψηλή για μοντέλο του 2009!

Αποκλείεται π.χ. στην Αγγλία αυτό το μοντέλο να κάνει 850!

Τουλάχιστον 100-150 ευρώ κάτω...;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...