Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, panoskir είπε

Kobo Libra 2 η Kindle paperwhite 6.8?

Και τα δύο, Kindle, Libra 2 ή κανένα.

Ανάλογα τι θέλεις να κάνεις, από που το παίρνεις και τι γουστάρεις από άποψη σχεδίασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, LongTom είπε

Και τα δύο, Kindle, Libra 2 ή κανένα.

Ανάλογα τι θέλεις να κάνεις, από που το παίρνεις και τι γουστάρεις από άποψη σχεδίασης.

Αυτό που θέλω είναι ένα e-reader και από ότι βλέπω και τα 2 τα πουλάει το amazon

Επεξ/σία από panoskir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, panoskir είπε

Αυτό που θέλω είναι ένα e-reader και από ότι βλέπω και τα 2 τα πουλάει το amazon

Έτσι γενικά;
Και τα δύο καλά είναι για ereader.

Τώρα εάν θέλεις κουμπιά ή ταμπλέτα, εάν έχεις PDF ή epub-mobi, εάν έχεις ήδη βιβλία από την amazon κ.ο.κ., τότε είναι άλλη συζήτηση.
Αλλά πρέπει να γράψεις λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα,αν εχει αγορασει κανεις απο amazon θα βοηθουσε να ελεγε ποσο καιρο κανουν να συσκευασουν το αντικειμενο.Παραγγειλα την  πεμπτη το απογευμα απο amazon.de ενα kindle και ακομα δεν εχει αποσταλλει.

Επεξ/σία από ilias12369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Παιδια καλησπερα,αν εχει αγορασει κανεις απο amazon θα βοηθουσε να ελεγε ποσο καιρο κανουν να συσκευασουν το αντικειμενο.Παραγγειλα την  πεμπτη το απογευμα απο amazon.de ενα kindle και ακομα δεν εχει αποσταλλει.

κ εγω παραγγειλα το paperwhite 2021 κ μου βγαζει παραδοση σε ενα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως έχουν έλλειψη ή επικρατούν άλλες έκτακτες συνθήκες; Συνήθως αυτά δεν κάνουν πάνω από βδομάδα.

Όταν το παραγγείλατε είδατε αν είναι άμεσα διαθέσιμο ή πότε περίπου έλεγε ημερομηνία παράδοσης; Η Amazon δεν πέφτει έξω σε αυτά σχεδόν ποτέ. Αν αργήσει σημαντικά περισσότερο από την ημερομηνία παράδοσης, τότε μπορείτε να τους γράψετε μήπως σας δώσουν πίσω τα μεταφορικά. 

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Μήπως έχουν έλλειψη ή επικρατούν άλλες έκτακτες συνθήκες; Συνήθως αυτά δεν κάνουν πάνω από βδομάδα. Όταν το παραγγείλατε είδατε αν είναι άμεσα διαθέσιμο ή πότε περίπου έλεγε ημερομηνία παράδοσης; Η Amazon δεν πέφτει έξω σε αυτά σχεδόν ποτέ. 

https://www.amazon.de/dp/B08N36XNTT/ref=pe_27091401_487024491_TE_item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ημερομηνία παράδοσης είναι στις 29 Μαρτίου,το θέμα μου είναι ότι δεν έχει αποσταλει,μέχρι από Κίνα που αγοράζω την επόμενη μέρα άντε μετά από 2 μέρες αποστελλονται τα προϊόντα,άλλο πότε θα φτάσουν και θα παραδοθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν είναι σχετικό, αλλά πρώτη φορά εδώ και 10 χρόνια είδα το παρακάτω:
 

Αναφορά σε κείμενο

Unfortunately, a problem occurred during shipping and we had to cancel your delivery. The package is being returned, and we will issue a refund within 5 - 7 business days after the return is processed. We’re very sorry for the inconvenience.

Αναφορά σε κείμενο
 
Package departed an Amazon facility
Langenhagen, Lower Saxony DE
Parcel was damaged and will be returned.

Αυτό έγινε στην Β.Γερμανία για αγορά από amazon.se.

Ίσως είχαν τίποτα ατύχημα (ή κλοπές) σε τίποτα αποθήκες-κέντρα προώθησης; 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilias12369 είπε

Η ημερομηνία παράδοσης είναι στις 29 Μαρτίου,το θέμα μου είναι ότι δεν έχει αποσταλει,μέχρι από Κίνα που αγοράζω την επόμενη μέρα άντε μετά από 2 μέρες αποστελλονται τα προϊόντα,άλλο πότε θα φτάσουν και θα παραδοθούν.

Εκτός κι αν υπάρχει κάτι έκτακτο σαν αυτό που λέει ο LongTom (που ούτε εγώ το έχω ξαναδεί), συνήθως το Amazon κάνει την αποστολή λίγες μέρες πριν την προγραμματισμένη παράδοση δεδομένου ότι οι μεταφορικές που χρησιμοποιεί σπάνια κάνουν πάνω από βδομάδα (ομοίως σπάνια πέφτουν εκτός χρονοδιαγράμματος).

Αν σου έδωσαν ημερομηνία 29/3, τότε το πιθανότερο είναι ότι δεν θα στείλουν το δέμα στις 5/3 αλλά γύρω στις 20/3 ή αργότερα. Άλλο οι πωλητές του aliexpress ή του ebay και άλλο η Amazon. Το καλό είναι ότι αν η παράδοση καθυστερήσει, τότε συχνά σου επιστρέφουν τα μεταφορικά αν παραπονεθείς.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανάεκανα την παραγγελία που περιγράφω πάνω, και θα έρθουν την Πέμπτη. 
Σχεδόν ίδια αντικείμενα (ίδια εταιρεία, διαφορετικό κομμάτι), άρα επίσης από Γερμανική αποθήκη (δεν τα έχουν στοκ στην Σουηδία ακόμη). 
Περίεργα πράματα και μάλλον θα ήταν ατύχημα σε φορτηγό ή σε μέρος αποθήκης μάλλον.

Ξαναείδα την παραγγελία (άλλη) για ένα phone holder που παράγγειλα μέσω amazon και θα έρθει σε 15 μέρες, από Κίνα φαντάζομαι. Αυτό ίσως σημαίνει ότι τα kindle σας μάλλον θα έρθουν από Κίνα για restock των αποθηκών πριν αποσταλούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με νοιαζει να περιμενω απλα ειχα συνηθισει απο ebay,banggood κλπ,να κανουν αποστολη σε μια,δυο μερες και οποτε το παρω.Δεν ηξερα οτι το amazon λειτουργει διαφορετικα,μπθα καορεις να παραγγειλεις αλλα θα κανει αποστολη κοντα στην ημερομηνια παραδοσης που δινει.

Επεξ/σία από ilias12369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εχουν πολυ ζητηση τα καινουργια paperwhite ,εκαναν κ την προσφορα απο το de ,εδω εχουν ελλειψη τα signature

τεσπα θα περιμενουμε ,ειχα εδω κ πολλα χρονια το kindle 3 keyboard κ εμεινα πολυ ευχαριστημενος ,αξιζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω paperwhite 2018,αν και διαβαζω Ελληνικα epub που τα μετατρεπω σε mobi,και σκαναρισμενα pdf που αν χρειαστει τα περναω απο k2pdfopt σε σχεση με ενα pocketbook aqua 2 που ειχα εχει μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα και σε ανεση,ειδικα με το darkmode για το βραδυ.Θελω να ελπιζω οτι με τις νεες ρυθμισεις πορτοκαλι φωτισμου και την εξτρα ιντσα θα γινει πολυ καλυτερο και σε mobi αλλα ειδικα σε pdf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...