Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, LongTom είπε

Έχω το H2O το οποίο έχει σχεδόν ίδιο HW-SW. 
Τι θέλεις να ρωτήσεις.

Θελω να διαβαζω σκαναρισμενα pdf χωρις εικονες,ελληνικα μυθιστορηματα,παλια βιπερ,τετοιπυ τυπου βιβλια.Τα διαβαζει ανετα?Το Libra που εχεις σε ικανοποιει σε βαρος και φορητοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, ilias12369 είπε

Θελω να διαβαζω σκαναρισμενα pdf χωρις εικονες,ελληνικα μυθιστορηματα,παλια βιπερ,τετοιπυ τυπου βιβλια.Τα διαβαζει ανετα?Το Libra που εχεις σε ικανοποιει σε βαρος και φορητοτητα?

Με koreader ναι, διαβάζει πολλά PDF άνετα.
Ιδίως αυτά που θέλεις που δεν χρειάζεσαι ιδιαίτερα μεγάλη οθόνη για να δεις τα γράμματα.
Η native εφαρμογή βέβαια είναι αρκετά χάλια, αν και με παραχωρήσεις θα κάνεις την δουλειά σου. 

Το 2 είναι πιο βαρύ από το H2O που έχω, αλλά γενικά είναι ελαφριές συσκευές.
Αμφότερα έχουν την ιδιαιτερότητα της μη-συμμετρικής σχεδίασης.
Το οποίο είναι και το κύριο που θα πρέπει να προσέξεις, γιατί κάποιοι δηλώνουν ότι δεν τους βολεύει ιδιαίτερα.
Προσωπικά το λατρεύω. 

Η φορητότητα είναι πολύ καλή.
Μικρό μέγεθος για τις ίντσες και "συμμαζευμένο" με το μαγνητικό κάλυμμα. 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλημερα,σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,εχω 6" και θελω να παρω κατι με 7".Ειμαι αναμεσα στο kindle 6.8,και στα libre.To libre 2 δεν το βρισκω ακομα και γιαυτο κοιταζω και το H20.

Επεξ/σία από ilias12369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Kαλημερα,σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,εχω 6" και θελω να παρω κατι με 7".Ειμαι αναμεσα στο kindle 6.8,και στα libre.To libre 2 δεν το βρισκω ακομα και γιαυτο κοιταζω και το H20.

Οι τιμές τώρα που βλέπω Ελλάδα είναι χάλια.
220€ φεύγα για το Η2Ο είναι απλά γελοίο. 
Αυτό είναι το πιο ηλίθιο ξεστοκάρισμα που έχω δει. 
Να φανταστείς στα 180 βρήκα το kobo forma των 8"...

Περίμενε να φέρουν το 2 σε λογική τιμή, αυτό προτείνα.
Το kindle δεν παίρνει τίποτα και μένεις με το άθλιο native λογισμικό για PDF. 
Εκτός και εάν θέλεις να κάνεις άλλα κόλπα, όπως να στείλεις email με τα βιβλία σου στην amazon για μετατροπή σε mobi ή να χρησιμοποιήσεις k2pdfopt. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το k2pdfopt χρησιμοποιω για τα pdf και κατα κανονα κανει καλη δουλεια στο kindle,ηθελα την μια ιντσα παραπανω διοτι εχω μια συλλογη απο σκαναρισμενα παλια κομικς μικρο σεριφη τα οποια δεν εχουν εικονες αλλα γραμματα και στις 6" φαινονται μικρα και οταν δοκιμασα να τα μορφοποιησω με το k2pdfopt ωγηκαν αλλα μικρα ,αλλα μεγαλα και γενικα χαλια.Θελω να βαλω και το koreader και με 7" πιστευω θα ειναι καλα.Γι'αυτο και θελω πιο πολυ το libra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα πριν χρόνια με τον μικρό αρχηγό, οπότε κοντά είμαστε. Δες εδώ την συζήτηση μου με τον δημιουργό της εφαρμογής που απαντά να ξέρεις. Ο Ηλίας πριν από μένα είναι κι αυτός από το insomnia.

https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?p=3745765#post3745765

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Tελικα βρηκες ακρη με τις ρυθμισεις?Υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσουν λιγο τα γραμματα ?

Ότι λέω εκεί, δεν θυμάμαι τώρα αλλά αυξάνοντας την τιμή φαίνεται να διορθώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εβαλα 0.8,0.9 και παλι δεν τα βγαζει καλα,μαλλον θα ξεχασω την ιδεα της μετατροπης και θα παω σε μεγαλυτερο reader με koreader

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilias12369 είπε

To εβαλα 0.8,0.9 και παλι δεν τα βγαζει καλα,μαλλον θα ξεχασω την ιδεα της μετατροπης και θα παω σε μεγαλυτερο reader με koreader

Θες να μου στειλεις ενα τετοιο αρχειο να δοκιμασω με τη μετατροπη σε word να δουμε τι θα βγει? Αν δεν εχει εικονες κανει καλη δουλεια συνηθως το OCR του Word.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Σε ευχαριστω πολυ πως μπορω να σου το στειλω?

Ειναι περιοδικο περιπου 17 mb

Εχεις καποιο dropbox ή κατι αντιστοιχο? Αν ναι ανεβασε το εκει και στειλε μου σε μνμ το λινκ για το αρχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιδα review του kobo libra 2 vs libra h2o και ειχε ελαχιστες διαφορες,καποιος που να πηρε το libra 2 να πει καποια αποψη αν αξιζει η αγορα του?

Αναφορά σε κείμενο

 

 

Επεξ/σία από ilias12369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και κατι αλλο,απο την εμπειρια σας αξιζει να αγορασω απο amazon de η amazon it που ολα ειναι φτηνοτερα απο Ελλαδα?Μηπως περα τις την τιμη αποστολης που λεει εχει και τιποτα τελωνεια?Ερχεται με ελτα η αλλη εταιρεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...