Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι υπαρχει πολυ κοσμος που κραζει την αμαζον γιατι αφησε το DX τοσο πισω σε χαρακτηριστικα ενω βγηκε μολις ενα μηνα περιπου πριν το K3.

 

 

καλησπερα σε ολους,

με 100 ευρω θα αγοραζα αμεσως την συσκευη χωρις θηκη, δηλ. θα επαιρνα ρισκο να χασω 100 ευρω, για 150-210 ευρω δεν θα επαιρνα ρισκο επ'ουδενι, ετσι ειναι αυτα, δηλ. απο αγγελια αγνωστου ιδιωτη αναλαμβανεις το μεγιστο ρισκο, για να πεισθης να αναλαβεις μεγιστο ρισκο η τιμη πρεπει να ειναι κατω τουλαχιστον 30% για μικρα ποσα, για μεγαλυτερα ποσα τουλαχιστον μισοτιμης, οσο ανεβαινομε σε υψος τοσο κατεβαινομε σε βαθος, θεωρω σωστη την περιγραφη nzeppos, για θηκη θα εδινα + 20 ευρω, αν σ' ενδειαφερει στις αγγελιες εχει και ενα κιντου 3 με 165 ευρω αλλα πιστευω γυρω στα 130 ευρω δεν θα αρνηθει,

 

 

αυτος ειναι ο λογος που δεν εχω παρει καποιο kindle απο αυτα που ππουλιουνται στις αγγελιες .

Αν ειχαν μια λογικη τιμη ως μεταχειρισμενα θα επερνα αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, το Kindle DX Graphite ως software δεν είναι τόσο καλό όσο το Kindle 3. Αλλά αν είναι να πάρει κανείς DX, ας πάρει το τελευταίο μοντέλο.

 

Το DX έχει παραμεληθεί κάπως, γιατί δεν έχει σοβαρό ανταγωνισμό στην ουσία.

 

Πάντως, πρόσφατα μέσω του blog (το "μέσω" σημαίνει απλά ότι έβαλα σχετικό post), πουλήθηκε Kindle 3 + δερμάτινη θήκη για 120 ευρώ μέσα σε 24 ώρες. Και είχε μάλιστα καμια 15αριά προτάσεις ο πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως, πρόσφατα μέσω του blog (το "μέσω" σημαίνει απλά ότι έβαλα σχετικό post), πουλήθηκε Kindle 3 + δερμάτινη θήκη για 120 ευρώ μέσα σε 24 ώρες. Και είχε μάλιστα καμια 15αριά προτάσεις ο πωλητής.

 

Aυτο και εγω στεναχωρεθηκα που δεν το προλαβα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=rNCpoZvwKug&feature=related

 

κοιτα δεν ξερω τι λεει ο τυπος αλλα εγω το βρηκα παραπανω απο ικανοποιητικο...

το οπτικο κομματι δλδ

 

τωρα για τιμη το βρισκω στα 299$ + 55$ shipping

πειτε μου τις γνωμες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν, μιλάμε για καινούργια συσκευή; Γιατί καινούργιο στο Amazon κάνει $329, πώς γίνεται αν είναι καινούργιο αυτός να το πουλάει κάτω από το Amazon;

 

Κακή η οθόνη δεν είναι, αλλά με λίγα χρήματα παραπάνω μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο σε οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το δικο μου kindle 3 μεταχειρισμενο το πηρα 110 ευρω κι ειναι σε κατασταση καινουριου με τη συσκευασια του κι ολα τα παρελκομενα εννοειται. Χωρις θηκη βεβαια αυτη η τιμη αλλα και παλι καλη ήταν γιάυτο και το πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kindle DX Graphite, που ανέφερα παραπάνω, είναι η επόμενη γενιά του Kindle DΧ από αυτό που είδες στο eBay.

 

Τα χρήματα θα είναι λίγα παραπάνω αν το πάρεις βέβαια και αυτό από το eBay, όχι από το Amazon. Μέσω eBay δεν πληρώνεις δασμούς, φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kindle DX Graphite, που ανέφερα παραπάνω, είναι η επόμενη γενιά του Kindle DΧ από αυτό που είδες στο eBay.

 

Τα χρήματα θα είναι λίγα παραπάνω αν το πάρεις βέβαια και αυτό από το eBay, όχι από το Amazon. Μέσω eBay δεν πληρώνεις δασμούς, φαντάζομαι...

 

ετσι που το εψαξα προχειρα ειδα κατι review που έλεγαν οτι το graphite δεν ειναι τραγικα καλυτερο απο το dx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποια reviews είδες, αλλά επειδή έχω ένα Kindle 3 (το μικρό, που έχει τη νέα οθόνη, όπως και το Kindle DX Graphite) και ένα Kindle DX White (σαν αυτό που σκέφτεσαι να πάρεις) υπάρχει μεγάλη διαφορά στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποια reviews είδες, αλλά επειδή έχω ένα Kindle 3 (το μικρό, που έχει τη νέα οθόνη, όπως και το Kindle DX Graphite) και ένα Kindle DX White (σαν αυτό που σκέφτεσαι να πάρεις) υπάρχει μεγάλη διαφορά στην οθόνη.

 

διαφορα σαν...?

στο contrast?

 

Παιδια αν προκειται για magna ή/και pdf καλυτερη λυση ειναι ενα ipad.

 

ετσι και δεις το προηγουμενο ποστ μου θα δεις οτι τα manga ειναι παραπανω απο ιδανικα στο dx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ελλειψη χρωματος ?

 

 

υ.γ αν πουλαει κανεις καποιο Kindle 3 ή DX Graphite ας στειλει καποιο PM.

 

τα manga δεν εχουν χρωμα.

και φυσικα δεν στραβωνεσε ετσι και διαβαζεις απο e-ink

 

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...