Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φήμες λενε οτι υπάρχει κλειδαράς στα νοτιοδυτικά προάστια αττικής ο οποίος κοβει κλειδια θωρακισμενης πορτας φθηνά....

βέβαια το φθηνα του, ειναι ακριβοτερο από άλλων...η ποιότητά του, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ  :-D

 

download.pngupload photo

 

υγ -> 

οι τρυπες περα ως περα προφανως ειναι λαθος & γελοιο θεαμα για εμενα που γνωριζω.

φυσικά, εχετε δικαιωμα να χρησιμοποιησετε ενα τετοιο κλειδι, στις 50-100 χρησεις ή περισσότερες θα χαλάσετε τον κύλινδρο. δεν ξέρω αν θα σας τον αντικαταστήσουν οποτε να εχετε κατα νου οτι τετοιες εργασιες των 3€ έως 6€

ειναι ΜΗ-ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ και το σωστό θα ηταν να ζητησετε τα χρηματα σας πισω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την πρώτη ερωτηση:

Έχεις κάτι υπόψιν σου ; Καλή μπάζα ;

 

Eχω υποψη μου αυτο που ρωτησα εξ αρχης: Να βγαινει το κλειδι ή να μενει? Εγω θελω να μενει, γιατι απο τη τρυπα περνανε και εντομα...

παλαιου αριστερα, νεου δεξια

 

14340001_1519395211419497_1399914924_o.j

 

Οχι δεν εχω κλειδι σαν αυτα αριστερα(δηλ. με ακρη και αριστερα και δεξια).

Τα μικρο κλειδι που ειναι δεξια ειναι ενα συνηθισμενο κλειδι, ετσι ειναι τωρα τα κλειδια ασφαλειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικρο κλειδι που ειναι δεξια ειναι ενα συνηθισμενο κλειδι, ετσι ειναι τωρα τα κλειδια ασφαλειας?

 

τα κλειδια στη δεξια μερια δεν ειναι ιδια.

 

το ενα κοστιζει 4€ και το βρισκεις παντου & το αλλο 50€ και ερχεται κατοπιν παραγγελιας με την καρτα & ταυτοτητα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους και ολες,

Τις επομενες μερες θα νοικιασω σπιτι,  δεκαετιας 80 το οποιο εχει την κλασσικη ξυλινη πορτα στη εισοδο του και φυσικα θα αλλαξω κλειδαρια.

Υπαρχουν επίπεδα ασφαλειας στις κλειδαριες που μπαινουν σε τέτοιες πορτες? Για τι χρηματα μιλαμε?

Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα του είμαι ευγνώμων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω κι εγώ με την σειρά μου τον mclein που ανταποκρίθηκε άμεσα και μου έφτιαξε μαζί με τον συνεργάτη του τον σύρτη της εξώπορτάς μου. :) thank you so much!

Σωστοί επαγγελματίες και γρήγοροι!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κλειδια στη δεξια μερια δεν ειναι ιδια.

 

το ενα κοστιζει 4€ και το βρισκεις παντου & το αλλο 50€ και ερχεται κατοπιν παραγγελιας με την καρτα & ταυτοτητα σου.

 

σύρτης κάνει καμια δουλειά από μεσα; προσφέρει καμιά έξτρα ασφάλεια; έχεις να πρωτεινεις κανέναν προσσιτό;

 

έχω κάτω mauer (τώρα δεν ξέρω μοντέλο μικρο το κλειδή κανονικό.)

και από πάνω αν βγάζω καλα από τα γράμματα ένα σecurmee μεγάλο κλειδι.

 

δεν αξίζει να τα αλλάξω γιατί η πορτα είναι ότι ναναι, + ότι νοικιάζω.

ξύλινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω κι εγώ με την σειρά μου τον mclein που ανταποκρίθηκε άμεσα και μου έφτιαξε μαζί με τον συνεργάτη του τον σύρτη της εξώπορτάς μου. :) thank you so much!

Σωστοί επαγγελματίες και γρήγοροι!

Τεραστια και η προσφορα του στην ενοτητα αυτη εχουμε μαθει τοσα πραγματα σχετικα με τις κλειδαριες(ασφαλεια).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους και ολες,

Τις επομενες μερες θα νοικιασω σπιτι,  δεκαετιας 80 το οποιο εχει την κλασσικη ξυλινη πορτα στη εισοδο του και φυσικα θα αλλαξω κλειδαρια.

Υπαρχουν επίπεδα ασφαλειας στις κλειδαριες που μπαινουν σε τέτοιες πορτες? Για τι χρηματα μιλαμε?

Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα του είμαι ευγνώμων!

 

να ζητησετε εναν κυλινδρο break secure, κατα προτιμηση asix break secure ή mauer red line λογω ανθεκτικοτητας στη χρηση.

(25€~30€ κοστος αγορας απο καταστημα, σε ιντερνετικο μπορει κ φθηνοτερα)

 

καλο θα ηταν να τοποθετησετε μια μπαρα, αν σας βγαινει οικονομικα & αν σκοπευετε να κοιμαστε με 500€ μετρητα σπιτι σας ή περισσότερα μιας κ οι πορτες οι ξυλινες δεν παρεχουν πλεον καμια ασφαλεια. αν δεν υπαρχουν ικανοποιητικα χρηματα για μπαρα, μπορειτε να βαλετε μια γωνια στην κασα ωστε να μην ανοιγει τοσο απλα με κατσαβιδια + λοστους. (κοστος ~100€)

 

επισης υπαρχει μπαρα διπλή, δλδ καποια που κλειδωνει και οταν θα φευγετε. ομως θα πρεπει να σκεφθειτε αρκετα μεγαλο κοστος + οτι η πορτα, αν την παρετε μαζι σας σε περιπτωση ξενοικιασματος, θα μεινει με μια τρυπα περιπου στο κεντρο της. (~180€)

 

τελος, μπορειτε να τοποθετησετε προσθετη κλειδαρια με κλειδια τυπου χρηματοκιβωτιου ή ακομη & κυλινδρου.

για μενα ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα. η πρωτη κοστιζει 50€-60€ με την τοποθετηση ή αλλη 80€~100€.

σύρτης κάνει καμια δουλειά από μεσα; προσφέρει καμιά έξτρα ασφάλεια; έχεις να πρωτεινεις κανέναν προσσιτό;

 

έχω κάτω mauer (τώρα δεν ξέρω μοντέλο μικρο το κλειδή κανονικό.)

και από πάνω αν βγάζω καλα από τα γράμματα ένα σecurmee μεγάλο κλειδι.

 

δεν αξίζει να τα αλλάξω γιατί η πορτα είναι ότι ναναι, + ότι νοικιάζω.

ξύλινη.

 

φυσικα 2 συρτες, ενας επανω κ ενας κατω ειναι η καλυτερη λυση. μετακινουνται μονο με δυνατες κλωτσιες που συνηθως κανουν κ ζημια στην πορτα αρα μιλαμε για αποφασισμενους διαρρηκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ζητησετε εναν κυλινδρο break secure, κατα προτιμηση asix break secure ή mauer red line λογω ανθεκτικοτητας στη χρηση.

(25€~30€ κοστος αγορας απο καταστημα, σε ιντερνετικο μπορει κ φθηνοτερα)

 

καλο θα ηταν να τοποθετησετε μια μπαρα, αν σας βγαινει οικονομικα & αν σκοπευετε να κοιμαστε με 500€ μετρητα σπιτι σας ή περισσότερα μιας κ οι πορτες οι ξυλινες δεν παρεχουν πλεον καμια ασφαλεια. αν δεν υπαρχουν ικανοποιητικα χρηματα για μπαρα, μπορειτε να βαλετε μια γωνια στην κασα ωστε να μην ανοιγει τοσο απλα με κατσαβιδια + λοστους. (κοστος ~100€)

 

επισης υπαρχει μπαρα διπλή, δλδ καποια που κλειδωνει και οταν θα φευγετε. ομως θα πρεπει να σκεφθειτε αρκετα μεγαλο κοστος + οτι η πορτα, αν την παρετε μαζι σας σε περιπτωση ξενοικιασματος, θα μεινει με μια τρυπα περιπου στο κεντρο της. (~180€)

 

τελος, μπορειτε να τοποθετησετε προσθετη κλειδαρια με κλειδια τυπου χρηματοκιβωτιου ή ακομη & κυλινδρου.

για μενα ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα. η πρωτη κοστιζει 50€-60€ με την τοποθετηση ή αλλη 80€~100€.

 

φυσικα 2 συρτες, ενας επανω κ ενας κατω ειναι η καλυτερη λυση. μετακινουνται μονο με δυνατες κλωτσιες που συνηθως κανουν κ ζημια στην πορτα αρα μιλαμε για αποφασισμενους διαρρηκτες.

 

έχεις να μου πρωτεινεις καναν συρτη σε οκ τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις να μου πρωτεινεις καναν συρτη σε οκ τιμη 

 

σε ενα οποιοδηποτε χρωματοπωλειο ή καταστημα με σιδηρικα ειδη θα σου δειξουν μεγαλη ποικιλια. (μαξ 10€/τμχ)

μεσαιο μεγεθος ζητησε, κοντα στο χρωμα της πορτας κ τσεκαρε αν χρειαζεσαι καμια προσθηκη για να κλεινει ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα οποιοδηποτε χρωματοπωλειο ή καταστημα με σιδηρικα ειδη θα σου δειξουν μεγαλη ποικιλια. (μαξ 10€/τμχ)

μεσαιο μεγεθος ζητησε, κοντα στο χρωμα της πορτας κ τσεκαρε αν χρειαζεσαι καμια προσθηκη για να κλεινει ευκολα.

 

Ευχαριστώ πολύ να είσαι πάντα καλά. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μπορειτε να βαλετε μια γωνια στην κασα ωστε να μην ανοιγει τοσο απλα με κατσαβιδια + λοστους. 

Σε αλουμινόπορτα μπορώ να βάλω τέτοια γωνία; Τι εννοείς ακριβώς, μια απλή μεταλλική γωνία που πουλάνε π.χ στα praktiker; Την βιδώνουμε πάνω στην γωνία της κάσας εκεί που είναι η κλειδαριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλουμινόπορτα μπορώ να βάλω τέτοια γωνία; Τι εννοείς ακριβώς, μια απλή μεταλλική γωνία που πουλάνε π.χ στα praktiker; Την βιδώνουμε πάνω στην γωνία της κάσας εκεί που είναι η κλειδαριά;

 

με κλειδαρια 3 σημειων - γραναζωτη κατα προτιμηση cisa, τελειωνει το εργο της διαρρηξης με λοστο σε αλουμινόπορτα.

 

ASSSB.jpghosting image

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κλειδια στη δεξια μερια δεν ειναι ιδια.

 

το ενα κοστιζει 4€ και το βρισκεις παντου & το αλλο 50€ και ερχεται κατοπιν παραγγελιας με την καρτα & ταυτοτητα σου.

 

Αρα το δικο μου κλειδι δεν ειμαι κανενα απο τα δυο ειδη που εβαλες.

 

Το κλειδι των 4€ γιατι το εβαλες? ασφαλειας θεωρειται κι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...