Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ονομα μου παντως μεσα στο game ειναι Hhera.

 

Μάγκες μεταξύ αυτού και του Torchlight2 ποιό θα προτείνατε?

Καμια σχεση παντως. Το Torchlight 2 ειναι πολυ ποιο γρηγορο και ποιο "συμβατικο" απο το PoE. Δεν μπορω να σου πω ποιο να προτιμησεις αλλα το T2 σιγουρα αξιζει τα λεφτα του. Το PoE ετσι και αλλιως ειναι τζαμπα οποτε γιατι οχι και τα δυο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια σχεση παντως. Το Torchlight 2 ειναι πολυ ποιο γρηγορο και ποιο "συμβατικο" απο το PoE.

Συμφωνώ στο θέμα της ταχύτητας, αλλά στο θέμα της συμβατικότητας εχω την αντίστροφη εντύπωση. Το Path of Exile μπορεί να έχει ένα τεράστιο passive grid και το σύστημα με τα sockets, αλλά τα αντικείμενα και τα affixes τους (άρα και το character building σε κάποιο βαθμό) είναι παρόμοια με το Diablo 2 και άρα πιο παραδοσιακά. Το Torchlight 2 είναι πιο απελευθερωμένο σε αυτό τον τομέα, με καλύτερο loot και καλύτερους μηχανισμούς crafting, gambling κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασα χαζα χαζα level 10 και ουτε καταλαβα πως περασαν 2.5 ωρες. Ειδου τωρα το ερωτημα. Απο ποιο περιπου Level ειναι καλο να αρχισω να ασχολουμαι με το trade και τα αντικειμενα? Διαβαζω οτι ειναι πρακτικα αδυνατον να φτασεις στο level 100 και οτι ολοι εχουν το 60 σαν "ταβανι" για οτι κανεις.

 

Απο εκει και περα υπαρχει περιπτωση σαν Low level που ειμαι να ριξω κανενα ακριβο Item που να το γουσταρει καποιος και να το μοσχοπουλησω για ακριβοτερα items? Γενικα εσεις που ασχολειστε περισσοτερο καιρο απο ποτε ξεκινησατε τις ανταλλαγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασα χαζα χαζα level 10 και ουτε καταλαβα πως περασαν 2.5 ωρες. Ειδου τωρα το ερωτημα. Απο ποιο περιπου Level ειναι καλο να αρχισω να ασχολουμαι με το trade και τα αντικειμενα? Διαβαζω οτι ειναι πρακτικα αδυνατον να φτασεις στο level 100 και οτι ολοι εχουν το 60 σαν "ταβανι" για οτι κανεις.

 

Απο εκει και περα υπαρχει περιπτωση σαν Low level που ειμαι να ριξω κανενα ακριβο Item που να το γουσταρει καποιος και να το μοσχοπουλησω για ακριβοτερα items? Γενικα εσεις που ασχολειστε περισσοτερο καιρο απο ποτε ξεκινησατε τις ανταλλαγες?

 

Γενικα trade αρχισα οταν μπηκα στο act 2 Merciless, καπου στα 53-55 γιατι ειχα σταθει πολυ ατυχος με το crafting και ηθελα οπωσδηποτε ενα καλο bow για να συνεχισω. Αλλα σοβαρα με το trade θα ασχοληθω τωρα που τελειωσα με τα quests και θελω να αναβαθμιστω λιγο για τα maps.

 

Υπαρχουν μερικα low lvl uniques που μπορεις να τα πουλησεις καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, αν ειναι ετσι τοτε θα πουλαω αβερτα και θα hordάρω gems απο τωρα. Απο τα μαγαζια δεν θα αγοραζω τιποτα εκτος και αν ειναι κατι που σαφεστατα το χρειαζομαι. Εφτασα αισιως level 15 και με βλεπω να παιρνω τον δρομο του fire path και summoner σαν μαγισα.

 

Ακομα δεν εχω μπει σε καποιο public game για multi αλλα σιγα σιγα βλεπω να την κανω την κινηση. Το loot ειναι αποκλειστικο για τον παικτη ή το βλεπουμε ολοι και οποιος προλαβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το loot είναι κοινό, απλά κάποια αντικείμενα έχουν έναν player exclusive timer όπου μπορεί να τα σηκώσει μόνο ένα άτομο μέσα σε αυτό το διάστημα. Μόλις λήξει το χρονόμετρο το παίρνει όποιος θέλει.

 

Επίσης προσπαθήστε να έχετε ένα αντικείμενο με linked blue socket, αν σας κάτσει rarity gem (μπλε support, +30% item rarity) έχετε κάνει την τύχη σας. Είμαι lvl 32, έχω ένα τέτοιο linked στο main skill μου και έχω βαρεθεί να μαζεύω χρυσά. Σε συνδυασμό με άλλο gear, το rarity μου είναι γύρω στο 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης προσπαθήστε να έχετε ένα αντικείμενο με linked blue socket, αν σας κάτσει rarity gem (μπλε support, +30% item rarity) έχετε κάνει την τύχη σας. Είμαι lvl 32, έχω ένα τέτοιο linked στο main skill μου και έχω βαρεθεί να μαζεύω χρυσά. Σε συνδυασμό με άλλο gear, το rarity μου είναι γύρω στο 60.

Αν δε βαριέσαι, εξηγείς λίγο τι φάση παίζει με τα linked sockets;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βαριέσαι, εξηγείς λίγο τι φάση παίζει με τα linked sockets;

 

Αν δεν κάνω λάθος, Linked Socket είναι αυτά που είναι ενωμένα μεταξύ τους στο weapon/armor icon (φαίνεται και στο tooltip αυτό) - τα συγκεκριμένα slot λειτουργούν ως κανονικά και επιπρόσθετα επιτρέπουν την χρήση των Support Gem (δες source για περισσότερες πληροφορίες).

 

Τα Support Gem δίνουν στο skill με το οποίο είναι linked επιπλέον ιδιότητες - αυτό που αναφέρει ο Tobajara ψηλώνει την ποιότητα του loot που πέφτει απο τέρατα που σκοτώνεις με το linked skill (αν π.χ. το κάνεις link με Leap Attack, όποιο enemy σκοτώσεις με το συγκεκριμένο skill έχει περισσότερες πιθανότητες να ρίξει μπλε/κίτρινο/χρυσό item).

 

Source.png Πηγή: http://www.pathofexile.com/skills/supportgems">Support Gems

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...