Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε κανένα νεότερο με την κακή απεικόνιση των χαρακτήρων όταν είναι ενεργοποιημένο το hardware acceleration?

 

Με Nvidia 560ti όταν κλείνω το hardware acceleration έχω μια χαρά εικόνα, σε διαφορετική περίπτωση χάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγω το εχω αυτο το προβλημα, δεν το λες και χαλι βεβαια οταν ειναι ενεργοποιημενο απλα εχει μια ελαφρια θολουρα. Τι να πω, δεν εχω και παλια καρτα, την GTS 250 εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το εχω αυτο το προβλημα, δεν το λες και χαλι βεβαια οταν ειναι ενεργοποιημενο απλα εχει μια ελαφρια θολουρα. Τι να πω, δεν εχω και παλια καρτα, την GTS 250 εχω...

 

Μπορείτε να ανεβάσετε καμιά εικόνα για να καταλάβω τι εννοείτε? Εγώ πάντως με τα γραφικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το εχω αυτο το προβλημα, δεν το λες και χαλι βεβαια οταν ειναι ενεργοποιημενο απλα εχει μια ελαφρια θολουρα. Τι να πω, δεν εχω και παλια καρτα, την GTS 250 εχω...

 

Να πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει και που βοηθάει η επιτάχυνση της κάρτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να ανεβάσετε καμιά εικόνα για να καταλάβω τι εννοείτε? Εγώ πάντως με τα γραφικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα...

 

firefox4beta10vschrome2.png

 

Αριστερά Chrome, Δεξιά Firefox 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κλείσεις την επιτάχυνση hardware με ένα κλικ στις επιλογές γίνεται η εμφάνιση των γραμματοσειρών όπως ήταν στον 3.6. Φυσικά το κλείσιμο της επιτάχυνσης hardware συστήνεται μόνο σε περιπτώσεις που έχει θολούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια βοήθεια.. έβαλα το Add-on Compatibility Reporter για να μπορέσω να εγκαταστήσω τον IDM CC (addon για να κατεβάζεις με Internet Download Manager) αλλα δεν με αφήνει και μου βγάζει μήνυμα:

To πρόσθετο δεν μπορεί να το εγκαταστήσει γιατί ανήκει στα πρόσθετα υψηλού κινδύνου για την ασφάλεια και την σταθερότητα του προγράμματος ''

 

τι να κάνω παιδιά;; βοηθείστε με γιατί χωρίς IDMcc δεν μπορώ να δουλέψω στον firefox..μου είναι απαραίτητο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,δοκιμασα οσα ειχα πει οτι θα δοκιμασω πιο πανω αλλα τζιφος!!!

Πραγματικα με μισει ο ff4 και δεν θελει με τιποτα να ακουω e-radio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,δοκιμασα οσα ειχα πει οτι θα δοκιμασω πιο πανω αλλα τζιφος!!!

Πραγματικα με μισει ο ff4 και δεν θελει με τιποτα να ακουω e-radio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χρηστάρα το δοκίμασα στο VMware και ούτε σε εμένα παίζει το e-radio.. Λύση:

 

Απενεργοποίησε το real player από τα πρόσθετα (επεκτάσεις) και θα δουλέψει κανονικά...

Στο δεύτερο πρόβλημα που είχες με το real player έκανα άπειρα πειράματα αλλά δεν κατάφερα να κάνω τίποτα...

 

Γενικά υπάρχουν πολλά προγράμματα που κάνουν την δουλειά αυτή (download flash) οπότε πετάς το real player και βάζεις κανένα παρόμοιο προγραμματάκι και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παιδια ειχα προβλημα με μερικα προσθετα...Αλλα,αλλαξα κατι στοιχεια σε ενα αρχειο .ini(δεν γνωριζω πολλα απο pc) και τωρα τα περισσοτερα δουλευουν(μονο ενα σφαλμα μου βγαζει καθε φορα που το ανοιγω)...C:\Users\"το ονομα μου"\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\fxgg8sz9.default και στην συνεχεια ανοιγωντας το compatibility.ini αλλαξα το last vesion(4.0) με το 3.6.15...Το εχετε testarei αυτο?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ τον firefox 4 και ξαφνικά πετάγεται το update του Adobe flash έκδοση 10.2. .Από την στιγμή που το έκανα όλα πανε κατα διαόλου.Αφού έκανα άπειρες φορές εγκατάσταση παλιότερες εκδόσεις του firefox/flash για να βρω μια άκρη στο ότι το pc μου σερνονταν,πλέον σέρνεται και ας μην έχω τίποτα από τα δυο εγκατεστημενα συν τοις αλλοις έχω κρούσματα στον σκληρό να γεμίζει το partition του λειτουργικού χωρίς λογο.Κάνω εκαθαριση αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια.Αν μπορείτε παρακαλώ μια βοήθεια γιατί θα τρελαθω

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...