Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έστειλε φιλαράκι και μένα από Γερμανια, έχει κάνα 8μηνο... Πήρα Fumari, Haze και True passion... Η Fumari ήταν σχετικά τσιμπημενη, όντας και Αμερικανική... Το True passion να το παίρνεις με το κιλό τσάμπα πράμα... Βέβαια χάνει πολύ σε σχέση με ότι εξ Αμερικής έχω κάνει (Fumari, starbuzz, tangiers κτλ) αλλά δεν είναι και κακό...

Edit: Μόλις έκανα μια δοκιμή στο https://www.fumari-deutschland.de/ και απ' ότι κατάλαβα στέλνει Ελλάδα κανονικά μια και φτάνω κανονικά μέχρι το σημείο για πληρωμή με PayPal, απλά βλέπω 15€ μεταφορικά και ξενερώνω... Επίσης η τιμή θα έλεγα λογική στα 22,90 τα 200γρ... Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει...

Επεξ/σία από pados1002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα δεν ξέρω αν κάνω λάθος εδώ που γράφω ψάχνω για αγορά μεταχειρισμένου ναργιλέ . Όποιος θέλει μπορεί να μου μιλήσει σε π.μ. ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2019 στις 11:23 ΠΜ, tasosathens είπε

Βρήκα ένα μαγαζί που λέγεται shisa house στη Λιοσίων , τι γνωρίζετε γιαυτο ; Γεύσεις τιμές κλπ ευχαριστω

εχω ψωνίσει και έχω αμφιβολίες για την ποιότητα του καπνού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 8/1/2019 στις 12:49 ΠΜ, gimagas είπε

Siri στο Παλαιό Φάληρο

Maya Γλυφάδα, Al waha Πανόρμου , habibi νέα Σμύρνη

Στο Maya ποσο κοστιζει περιπου;

Επεξ/σία από Sophiemp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαστε λιγο τα νηματα παιδια ..γευσεις.μεσω φορουμ βρισκουμε.επισης στην.ερωτηση του φιλου για steam ,καλυτερα δες τον.alpha hookah απο shisha lounge.σε περιπτωση που καποιο παιδι θελει γευση αιγυπτικη αλ φαχερ να μου στειλει πμ να του δωσω τα φωτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα. 

Ένας γνωστός μου θα ανοίξει στις αρχές της νέας χρονιάς μαγαζί με είδη ναργιλέ.

Καπνούς, Κάρβουνα, bowls, heat management, ναργιλέδες, θερμάστρες, τα πάντα γύρω από το ναργιλέ. 

Μιλήσαμε λίγο γι αυτό και μου ζήτησε να ρωτήσω εκ μέρους του, τι μάρκες ναργιλέ θα ενδιέφερε τον καθένα. Γενικά θα ήθελε ένα feedback σχετικά με τις προτιμήσεις του κόσμου σε Καπνούς, Κάρβουνα, ναργιλέδες, heat management, bowls και όλα τα σχετικά. 

Φυσικά όταν ανοίξει και έρθει το εμπόρευμα, μου έταξε εκπτώσεις για τα παιδιά του φόρουμ και πολύ πιθανόν μέσω των social media να κληρώνει και κάτι μία φορά το μήνα. 

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει τις προτιμήσεις και τις απόψεις του. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά εκ μέρους του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα @mitsoszn! Νομίζω πως όποιος καταφέρει να εισάγει και να πουλήσει σε σχετικά νορμάλ τιμή Αμερικάνικους καπνούς, όπως π.χ. Fumari, Starbuzz, Tangiers, Social smoke και κάποιες ακόμα αλλά νομίζω κυρίως τις 2 πρώτες, καθώς η Tangiers είναι δυσεύρετη ακόμη και στα καταστήματα της Αμερικής, θα κλείσει όλους τους υπόλοιπους. Το κακό βέβαια με την Ελληνική φορολογία στα καπνικα δεν αφήνουν περιθώρια να εισάγεις τέτοια διαμάντια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pados1002 είπε

Καλησπέρα @mitsoszn! Νομίζω πως όποιος καταφέρει να εισάγει και να πουλήσει σε σχετικά νορμάλ τιμή Αμερικάνικους καπνούς, όπως π.χ. Fumari, Starbuzz, Tangiers, Social smoke και κάποιες ακόμα αλλά νομίζω κυρίως τις 2 πρώτες, καθώς η Tangiers είναι δυσεύρετη ακόμη και στα καταστήματα της Αμερικής, θα κλείσει όλους τους υπόλοιπους. Το κακό βέβαια με την Ελληνική φορολογία στα καπνικα δεν αφήνουν περιθώρια να εισάγεις τέτοια διαμάντια!

Γενικά απ όσο μου είπε, για αρχή θα φέρει καπνούς που υπάρχουν στην Ελληνική αγορά, όπως Golden Panorama και Vulkana. Όπως είπες λόγο φορολογίας η εισαγωγή πιο μαρκετίστικων καπνών είναι δύσκολη για την ώρα. Εκτός βέβαια κι αν το Ελληνικό κράτος αποφασίσει να συμμορφωθεί με τη φορολογία του καπνού για ναργιλέ. Τότε όλα θα είναι καλύτερα για όλους μας. Θα έχουμε μεγάλη ποικιλία και συνεπώς πολλές επιλογές. Ο σκοπός του δεν είναι να κλείσει τους υπόλοιπους πωλητές, απλά να φέρει ξεχωριστά κομμάτια σε λίγο πιο ανταγωνιστικές τιμές και να πάρει ένα μερίδιο της αγοράς. Οπότε ρίξτε γνώμες εκτός από καπνούς και για bowl, κάρβουνα, ναργιλέδες. 

Εγώ π.χ. στο setup μου χρησιμοποιώ έναν Steamulation Classic, bowl κλώνο του Samsaris Vitria, heat management κλώνο του kaloud lotus I, ή εναλλακτικά kaloud lotus Puls original, καπνό Panorama μέντα και κάρβουνα TomCOCO Gold. 

Για μένα το setup μου πλέον είναι ιδανικό. 

Απορώ πως τόσα χρόνια έκανα με κάρβουνο στρογγυλό al fakher, αλουμινόχαρτο και κεραμικό κινέζικο bowl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλές καλές μάρκες πλέον σε ναργιλέδες υπάρχουν στη Ρωσία όπως πχ Dark Matter, Conseptic κλπ.

Οπότε μπορεί να κάνει κανένα κονέ από εκεί.

Επίσης υπάρχουν πολλές καλές μάρκες που είναι σταθερές αξίες όπως Kaya , el-badia.

Καπνούς ίσως μπορέσει να βρει από Γερμανία κάποιο τρόπο όπου υπάρχουν πααααρα πολλές επιλογές και εννοείται από Αμερική που

είπε ο φίλος θα είναι τεράστια κίνηση. Φαντάζομαι πως όλοι λιγουρευόμαστε πολλούς καπνούς από εκεί.

Ακόμα και από τις στανταρ μάρκες που κυκλοφορούν Ελλάδα μπορεί να φέρει τις γεύσεις που δε πολυέρχονται!

Μπωλ για μένα υπάρχουν μόνο τα alpaca, τα hookah jonh, τα cascade όπως και τα oblako που πρόσφατα δοκίμασα και ενθουσιάστηκα. 

Από κάρβουνα επίσης υπάρχουν πολλές καλές επιλογές αρκεί να μη του βγαίνουν να πουλάει 7-8 ευρώ που πουλάνε οι υπόλοιποι... 

 

Επεξ/σία από morfin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...