Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Sazerac είπε

ναι, η ryanair έφταιγε για αυτό...

ναι γιατι κούνησε τόσο πολύ που τρόμαξα. άνοιξαν και λίγο οι βαλίτσες, πέσανε, ο κόσμος λίγο τσίριζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, kourkoumpini είπε

ναι γιατι κούνησε τόσο πολύ που τρόμαξα. άνοιξαν και λίγο οι βαλίτσες, πέσανε, ο κόσμος λίγο τσίριζε

Κλασσικός επιβάτης ryanair. Πάντα για κάτι άσχετο φταίει η rynair.

Το ότι κουνάει το boeing φταίει η ryanair. 🤣

 

Για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της ryanair. Ότι πάντα ακούς άσχετους να γκρινιάζουν και να κατηγορούν τη ryanair για άσχετα πράγματα. Πόσο να αντέξεις..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, johnbond είπε

Κλασσικός επιβάτης ryanair. Πάντα για κάτι άσχετο φταίει η rynair.

Το ότι κουνάει το boeing φταίει η ryanair. 🤣

Για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της ryanair. Ότι πάντα ακούς άσχετους να γκρινιάζουν και να κατηγορούν τη ryanair για άσχετα πράγματα. Πόσο να αντέξεις..

μπλοκαρε με. απλο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kourkoumpini είπε

μπλοκαρε με. απλο ειναι

 

Απο τη στιγμή που γράφεις τέτοια πράγματα πρέπει να περιμένεις και τις αντιδράσεις.

Έχεις εσύ κάποια λογική εξήγηση γιατί τα boeing της ryanair κουνάνε περισσότερο απο τα boeing των άλλων εταιριών; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, johnbond είπε

Απο τη στιγμή που γράφεις τέτοια πράγματα πρέπει να περιμένεις και τις αντιδράσεις.

Έχεις εσύ κάποια λογική εξήγηση γιατί τα boeing της ryanair κουνάνε περισσότερο απο τα boeing των άλλων εταιριών; 

κοίτα εγώ έτσι το βίωσα και έτσι το βλέπω, για λόγους που προφανώς είναι ανευ σημασίας αυτή τη στιγμή. μπορεί η οπτική μου να είναι λάθος, αλλά αυτό δεν σου δίνει κανένα δικαίωμα να με ειρωνεύεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kourkoumpini είπε

κοίτα εγώ έτσι το βίωσα και έτσι το βλέπω, για λόγους που προφανώς είναι ανευ σημασίας αυτή τη στιγμή. μπορεί η οπτική μου να είναι λάθος, αλλά αυτό δεν σου δίνει κανένα δικαίωμα να με ειρωνεύεσαι.

Το ότι κουναγε το αεροπλάνο της Ryanair δεν σημαίνει αν πέρναγε ένα της Emirates δεν θα κουναγε.

Οι αναταράξεις εξαρτονται από πολλούς παράγοντες και σίγουρα δεν φταίει το αεροπλάνο της Ryanair.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Παιδιά τι λέτε; Όταν ο αέρας βλέπει σήμα ryanair , την κάνει , και το αεροπλάνο πέφτει σε κενό αέρος....

Το ‘χω παρατηρήσει κι εγώ, μια φορά δεν μπορούσαμε να απογειωθειωθουμε γιατί δεν έβρισκε αέρα.  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατήρησα νενω εχω κλεισει το ταξίδι καιρό για εξωτερικό οτι αντι για Spyridon Marios που ειναι το όνομα μου οτι εγραψα σκετο Spyros και εχω κωλοαγχωθεί με τη βλακεία που έκανα. Έχετε αποψη περί του θέματος?

Επεξ/σία από pipis_vidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pipis_vidas είπε

Παρατήρησα νενω εχω κλεισει το ταξίδι καιρό για εξωτερικό οτι αντι για Spyridon Marios που ειναι το όνομα μου οτι εγραψα σκετο Spyros και εχω κωλοαγχωθεί με τη βλακεία που έκανα. Έχετε αποψη περί του θέματος?

οι βλακειες πληρωνονται, πες κανα εικοσαρι για να μην το ξανακανεις :P

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/7/2019 στις 2:56 ΜΜ, gregdel είπε

Καλά τις βαλίτσες (cabin) τις πήγε 12€ από 6€?

Και εγώ γι' αυτό μπήκα εδώ στο φόρουμ. Διάβαζα στο net ότι έχει 6-8 η αποσκευή στην καμπίνα και 8-10 η αποσκευή στη μπαγκαζιέρα, αλλά εγώ βλέπω μόνο 12,5 για cabin και 25 για μπαγκαζιέρα. (Στοκχόλμη) Στη μπακαζιέρα δε βλέπω τι πλεονέκτημα έχει και πληρώνεις διπλάσια, εκτός από το ότι μπορείς να βάλεις πιο πολλά υγρά και τα σχετικά.

Μάλλον θα πληρώσω το 12,5*2, γιατί λέει και ότι εξαντλείται...

Εδιτ: Επειδή έχω βγάλει πολλά εισιτήρια με "ανεπίσημες" ανταποκρίσεις για/από διαφορετικούς προορισμούς, σε όλα δε βλέπω αλλαγή για την τιμή της αποσκευής. Για την κράτηση θέσης έχει διαφορές.

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Και εγώ γι' αυτό μπήκα εδώ στο φόρουμ. Διάβαζα στο net ότι έχει 6-8 η αποσκευή στην καμπίνα και 8-10 η αποσκευή στη μπαγκαζιέρα, αλλά εγώ βλέπω μόνο 12,5 για cabin και 25 για μπαγκαζιέρα. (Στοκχόλμη) Στη μπακαζιέρα δε βλέπω τι πλεονέκτημα έχει και πληρώνεις διπλάσια, εκτός από το ότι μπορείς να βάλεις πιο πολλά υγρά και τα σχετικά.

Μάλλον θα πληρώσω το 12,5*2, γιατί λέει και ότι εξαντλείται...

Εδιτ: Επειδή έχω βγάλει πολλά εισιτήρια με "ανεπίσημες" ανταποκρίσεις για/από διαφορετικούς προορισμούς, σε όλα δε βλέπω αλλαγή για την τιμή της αποσκευής. Για την κράτηση θέσης έχει διαφορές.

6€ ή κάτι παρα πάνω αναλογα τον προορισμό, έχει αν πάρεις priority! Αν προλάβεις διαθέσιμο καθώς ειναι περίπου το 1/3 του συνόλου των θέσεων. 

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kon1to είπε

6€ ή κάτι παρα πάνω αναλογα τον προορισμό, έχει αν πάρεις priority! Αν προλάβεις διαθέσιμο καθώς ειναι περίπου το 1/3 του συνόλου των θέσεων. 

Σίγουρα θα παίζει ρόλο ο προορισμός και ο χρόνος. Εγώ έχω κλείσει Ρόδο-Στοκχόλμη στις 4/9 και Βρυξέλλες-Κέρκυρα στις 8/9 και μου βγάζει 12,24 Euro και στα δύο. (ανεξάρτητες διαδρομές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάω συχνά Λονδίνο και συνήθως κάνει 6€ στο πήγαινε, και 8€ στο έλα, ή το αντίστροφο 😋

Edit: 12€ προς Λονδίνο / 9€ προς Αθήνα σε σημερινή κράτηση που έκανα

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...