Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα ότι σταμάτησε να κάνει δρομολόγια Αθήνα-Θεσσαλονίκη (και Θεσσαλονίκη - Αθήνα). 
 

Γνωριζει κάποιος τον λόγο η εάν είναι κάτι μόνιμο/ προσωρινό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Μόλις είδα ότι σταμάτησε να κάνει δρομολόγια Αθήνα-Θεσσαλονίκη (και Θεσσαλονίκη - Αθήνα). 
 

Γνωριζει κάποιος τον λόγο η εάν είναι κάτι μόνιμο/ προσωρινό 

Απο το τέλος Μαρτίου  σταμάτησε συμφωνα με https://www.protothema.gr/greece/article/854996/ryanair-giati-kovei-ti-sundesi-athina-thessaloniki-apo-tin-erhomeni-anoixi/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πετάξω εκτάκτως την άλλη εβδομάδα για Ντισσελντορφ Βετζε,από Θεσσαλονικη,είναι η πρώτη φορά που πετάω με την ryan.Εκλεισα με αυτήν επειδη είναι για μερικές μέρες και πολύ φθηνά.

Έκλεισα με 2η χειραποσκευή,priority,έχω κάνει και check in, έχω και την κάρτα επιβίβασης,εκτυπωμενη αλλά και στο κινητό μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής.

Και βλέπω τις διαστάσεις 55×40×20.Μετράω τη δική μου,είναι 55×40×22,αν τη συμπίεσω πάει στους 21,είναι μαλακό πλαστικό.

Διάβασα τόσα πολλά που πραγματικά με έρχεται να πάω να αγοράσω μια στις διαστάσεις τους.Εχω ήδη 3 χειραποσκευες καμπίνας,όλες με 55×40× 22 πόντους,πρώτη φορά τις μέτρησα,έχω πετάξει με πολλές αεροπορικές,ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Δεν ξέρω αν θα πρέπει να πάρω και 4η για 1-2 πόντους.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jmmys είπε

Θα πετάξω εκτάκτως την άλλη εβδομάδα για Ντισσελντορφ Βετζε,από Θεσσαλονικη,είναι η πρώτη φορά που πετάω με την ryan.Εκλεισα με αυτήν επειδη είναι για μερικές μέρες και πολύ φθηνά.

Έκλεισα με 2η χειραποσκευή,priority,έχω κάνει και check in, έχω και την κάρτα επιβίβασης,εκτυπωμενη αλλά και στο κινητό μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής.

Και βλέπω τις διαστάσεις 55×40×20.Μετράω τη δική μου,είναι 55×40×22,αν τη συμπίεσω πάει στους 21,είναι μαλακό πλαστικό.

Διάβασα τόσα πολλά που πραγματικά με έρχεται να πάω να αγοράσω μια στις διαστάσεις τους.Εχω ήδη 3 χειραποσκευες καμπίνας,όλες με 55×40× 22 πόντους,πρώτη φορά τις μέτρησα,έχω πετάξει με πολλές αεροπορικές,ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Δεν ξέρω αν θα πρέπει να πάρω και 4η για 1-2 πόντους.

Κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη εχω διαβάσει ιστορίες για αγρίους,ότι είναι ανάλογα τη περίπτωση,το ποσο κόσμο έχει το αεροπλάνο και αν έχει πέσει σήμα για κοντρόλ στο πόντο.Δεν ξέρω κατά πόσο οι 2 πόντοι επιπλέον σε μια από τις 3 διαστάσεις είναι λόγος να μην την δεχτούν.

Να ήταν και στα 3 σημεία επιπλέον πόντοι θα το καταλάβαινα.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jmmys είπε

Θα πετάξω εκτάκτως την άλλη εβδομάδα για Ντισσελντορφ Βετζε,από Θεσσαλονικη,είναι η πρώτη φορά που πετάω με την ryan.Εκλεισα με αυτήν επειδη είναι για μερικές μέρες και πολύ φθηνά.

Έκλεισα με 2η χειραποσκευή,priority,έχω κάνει και check in, έχω και την κάρτα επιβίβασης,εκτυπωμενη αλλά και στο κινητό μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής.

Και βλέπω τις διαστάσεις 55×40×20.Μετράω τη δική μου,είναι 55×40×22,αν τη συμπίεσω πάει στους 21,είναι μαλακό πλαστικό.

Διάβασα τόσα πολλά που πραγματικά με έρχεται να πάω να αγοράσω μια στις διαστάσεις τους.Εχω ήδη 3 χειραποσκευες καμπίνας,όλες με 55×40× 22 πόντους,πρώτη φορά τις μέτρησα,έχω πετάξει με πολλές αεροπορικές,ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Δεν ξέρω αν θα πρέπει να πάρω και 4η για 1-2 πόντους.

2 ποντοι στο παχος δεν τρεχει τιποτα θα τη συμπιεσεις και θα μπει στην υποδοχη που τη βαζεις για  τσεκαρισμα το προβλημα ειναι αν εχεις 2 ποντους διαφορα στο υψος .Την ειχα πατησει εγω η διαφορα μου ηταν για να καταλαβεις το μισο ροδακι.Αν ειχα καποιο εργαλειο να σπασω τα ροδακια θα εμπαινε στην υποδοχη .Με αναγκασανε να πληρωσω κανονικη βαλιτσα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα μπορεί πρόβλημα για μεγαλύτερο ύψος όσες φορές πέταξα με ryanair. Σκέψου ότι σε πτηση wroclaw malta, οικογένεια Πολωνών πήγε και έβαλε παπλώματα και δεν τους είπαν τίποτα. Για 1-2 εκατοστά πάνω από τα 55 σε το ύψος δεν τα καταλαβαίνει κανείς. Και στην τελική αν δεν χωράνε θα τη βάλουν μέσα στο αεροσκάφος δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Πως ακυρώνεις εισιτήρια με τη. Ραιν?

Εχω κλείσει 3 εισιτήρια και θέλω να ακυρώσω τα 2, έχουν βγει για χριστουγεννα.

Έχει ξανακάνει κανεις ακύρωση και αν ναι, πως την εκανε?

Παίρνεις κανα φραγκο πισω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tornado είπε

Καλησπέρα,

Πως ακυρώνεις εισιτήρια με τη. Ραιν?

Εχω κλείσει 3 εισιτήρια και θέλω να ακυρώσω τα 2, έχουν βγει για χριστουγεννα.

Έχει ξανακάνει κανεις ακύρωση και αν ναι, πως την εκανε?

Παίρνεις κανα φραγκο πισω?

Δε ξερω αν γινεται ακυρωση, αλλα γινεται αλλαγη στις ημερομηνιες, αλλα σχεδον παντα το κοστος ειναι μεγαλυτερο απο το απλα να κλεισεις αλλα εισιτηρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...