Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ,

Εκλεισα νωριτερα σημερα εισητηρια με την εν λογο εταιρια, αλλα αφου τα εκλεισα ανακαλυψα πως υπηρχαν αντιστοιχες πτησεις πηγαινε ελα στα ιδια λεφτα σε διαφορετικες ημερομηνιες που με βολευουν καλυτερα.

  Ειδα στη σελιδα της εταιριας πως σου δινει δυνατοτητα αλλαγων σε ονομα ή πτηση χωρις χρεωση εντος 48 ωρων. 

  Η ερωτηση ειναι καταλαβα καλα ή οχι? Για να μπω ξανα αν ειναι να αλλαξω ημερομηνιες. Οι ωρες και μερες των πτησεων ειναι ιδιες (εκλεισα Νοεμβριο και θελω να αλλαξω σε Οκτωβριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, manzana είπε

Καλησπερα στο φορουμ,

Εκλεισα νωριτερα σημερα εισητηρια με την εν λογο εταιρια, αλλα αφου τα εκλεισα ανακαλυψα πως υπηρχαν αντιστοιχες πτησεις πηγαινε ελα στα ιδια λεφτα σε διαφορετικες ημερομηνιες που με βολευουν καλυτερα.

  Ειδα στη σελιδα της εταιριας πως σου δινει δυνατοτητα αλλαγων σε ονομα ή πτηση χωρις χρεωση εντος 48 ωρων. 

  Η ερωτηση ειναι καταλαβα καλα ή οχι? Για να μπω ξανα αν ειναι να αλλαξω ημερομηνιες. Οι ωρες και μερες των πτησεων ειναι ιδιες (εκλεισα Νοεμβριο και θελω να αλλαξω σε Οκτωβριο)

Γιατί δεν το δοκιμάζεις; Για να το αναφέρει η εταιρεία, ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manzana είπε

Καλησπερα στο φορουμ,

Εκλεισα νωριτερα σημερα εισητηρια με την εν λογο εταιρια, αλλα αφου τα εκλεισα ανακαλυψα πως υπηρχαν αντιστοιχες πτησεις πηγαινε ελα στα ιδια λεφτα σε διαφορετικες ημερομηνιες που με βολευουν καλυτερα.

  Ειδα στη σελιδα της εταιριας πως σου δινει δυνατοτητα αλλαγων σε ονομα ή πτηση χωρις χρεωση εντος 48 ωρων. 

  Η ερωτηση ειναι καταλαβα καλα ή οχι? Για να μπω ξανα αν ειναι να αλλαξω ημερομηνιες. Οι ωρες και μερες των πτησεων ειναι ιδιες (εκλεισα Νοεμβριο και θελω να αλλαξω σε Οκτωβριο)

αλλαγή ονόματος (σε περίπτωση τυπογραφικού) μπορεις να κανεις μεσα σε 24 (48;) ώρες... για δωρεάν αλλαγή πτήσης με τη συγκεκριμενη εταιρια, λίγο δύσκολο το βλέπω... αλλα δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα κι επιβεβαιωνω κι εγω πως μπορεις να κανεις αλλαγη στην πτηση εντος 48 ωρων χωρις χρεωση (εγω βεβαια την εκανα πριν ληξει το 1ο εικοσιτετραωρο, αλλα λογικα ισχυει το 48ωρο οπως γραφουν στο σαϊτ τους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω βγαλει τεσσερα εισιτηρια αλλα έχω γραψει τα ονοματα μας στα ελληνικα. θα έχω προβλημα . Εγραφε τα στοιχεια όπως ειναι στην ταυτοτητα. προσπαθησα να επικοινωνησω με το chat αλλα δεν εβγαλα ακρη . εψαχνα να δω πως μπορω να τα αλλάξω αλλα όταν το βρηκα είχαν περασει οι 24 ώρες.

τα εισιτηρια ειναι για Βουκουρεστι

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παραθετω απο το site τους:

 

ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑ

Όλοι οι επιβάτες δικαιούνται να φέρουν 1 μικρή προσωπική τσάντα στην καμπίνα, που πρέπει να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα (40cm x 20cm x 25cm). Για παράδειγμα, τσάντα χειρός, τσάντα για φορητό υπολογιστή και μικρό σακίδιο πλάτης.

 

ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ & 2 ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΕΣ

Οι επιβάτες που έχουν αγοράσει εισιτήριο με «Προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές» ή Plus/Flexi ή για πτήση ανταπόκρισης, μπορούν να πάρουν μία επιπλέον αποσκευή 10 κιλών στο αεροσκάφος η οποία πρέπει να χωράει στους μετρητές αποσκευών (Να μην υπερβαίνει τα 10 κιλά και τις διαστάσεις 55cm x 40cm x 20cm).

 

ΠΑΡΑΔΟΤΕΑ ΑΠΟΣΚΕΥΗ 10 ΚΙΛΩΝ

Οι επιβάτες χωρίς προτεραιότητα που επιθυμούν να μεταφέρουν μια δεύτερη μεγαλύτερη αποσκευή με ροδάκια (βάρους 10 κιλών) πρέπει να αγοράσουν παραδοτέα αποσκευή 10 κιλών.

Η δεύτερη παραδοτέα αποσκευή 10 κιλών (55cm x 40cm x 20cm) πρέπει να μεταφερθεί στο γκισέ παράδοσης αποσκευών πριν την είσοδο στην περιοχή ασφαλείας.

Οι πελάτες χωρίς προτεραιότητα που δεν έχουν προσθέσει τσάντα στην κράτησή τους, μπορούν να αγοράσουν αποσκευή με ροδάκια 10 κιλών στο γκισέ παράδοσης αποσκευών του αεροδρομίου έναντι αυξημένης τιμής. Θα παραλάβετε αυτή την αποσκευή από τον ιμάντα αποσκευών στο αεροδρόμιο προορισμού σας.

 

https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage/ettitpetoueva-opia-xeipatookevwc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχει πληρωσει κανεις τα 25€ εξτρα που θελουν αν κρινουν η εταιρεια οτι δε χωραει η βαλιτσα επανω ; 

εαν ναι, εχει λαβει αποδειξη γι'αυτη την πληρωμη ;

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην κάνεις καμιά πλάκα με την ραιν...

Θα ρίξεις πολύ βλαστήμια.... 

Απόδειξη δεν σου δίνουν, στην στέλνουν με email

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2019 στις 3:14 ΜΜ, tornado είπε

Μην κάνεις καμιά πλάκα με την ραιν...

Θα ρίξεις πολύ βλαστήμια.... 

Απόδειξη δεν σου δίνουν, στην στέλνουν με email

δεν ειναι προβλημα τα 25€, πληρωθηκαν & το ξεραμε.

ομως αποδειξη μετα απο 1+ μηνα δεν εχω λαβει..πρεπει να κανω καποια κινηση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mclein² είπε

δεν ειναι προβλημα τα 25€, πληρωθηκαν & το ξεραμε.

ομως αποδειξη μετα απο 1+ μηνα δεν εχω λαβει..πρεπει να κανω καποια κινηση ; 

Φαντάζομαι να τους στείλεις κάποιο εμαιλ για την ασυνέπεια τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tornado είπε

Φαντάζομαι να τους στείλεις κάποιο εμαιλ για την ασυνέπεια τους?

ναι αλλα πως θα αποδειξω οτι πληρωσα 25€ ωστε να μου στειλουν παραστατικο ;

εκεινη την ωρα ουτε τα στοιχεια μου δεν ελεγξαν. τσεκαρισμα βαλιτσας επαιζε μονο, τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπόδειξη μέσω mail παίρνεις μόνο για αγορές που γίνονται μέσα στο αεροπλάνο.

Απόδειξη για την πληρωμή στην πύλη ίσως έχεις κάποιες ελπίδες να πάρεις αν έχεις κρατήσει ακόμα το κίτρινο bag tag που σου είχανε δώσει και στείλεις mail με τον αριθμό κράτησής σου, το όνομα και τον αριθμό του tag.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...