Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστω φιλε μου.Σημερα μπηκα και πηγα να παιζω Majoras Mask και μου εγραψε οτι βγηκε ενα update για το παιχνιδι.Μολις πατησα για να το κανω μου εγραψε οτι βγηκε καινουργιο fw για το 3ds και να το κανω μεσω της κονσολας.Προχωραω κανονικα ή θα χασω το cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είδες κάπου και το λες αυτό;

με βαση αυτο για να τον προλαβω το γραψα....

Με B9S+luma όλα τα official updates τα κάνουμε κανονικά, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Καντο μου λιγο πιο λιανα γιατι εχω κενα στο cfw του 3ds (new 3dsxl) .... εχω μεινει στην 11.3 και ακολουθησα τον οδηγο του 3ds guide (το οποιο δε δουλευει για καποιο λογο τωρα το site τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο τα firmware updates δεν είναι native firmware updates, δηλαδή με απλά λόγια όσο δεν περιλαμβάνουν γερές αλλαγές στο firmware αλλά μονάχα tweaks και stability fixes, είναι εν γένει ασφαλές να κάνετε update, εφόσον έχετε εγκατεστημένο B9S και Luma, όσοι δηλαδή έχετε ακολουθήσει τον οδηγό 3ds guide.

 

Καλού κακού κάντε πρώτα το τελευταίο update στο luma 3ds και ρίχτε και μια ματιά στο forum του gbatemp αν είναι ασφαλές. Για το συγκεκριμένο γράφουν ότι είναι ασφαλές να αναβαθμίσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια και πάλι παιδια,ειμαι στο

 

Section II - Launching SafeB9SInstaller

 

Launch the browser and go to one of the following URLs on your device

https://dukesrg.github.io/?SafeB9SInstaller.dat
http://go.gateway-3ds.com/
http://www.reboot.ms/3ds/load.html?Launcher.dat
http://dukesrg.dynu.net/3ds/rop?GW17567.dat&Launcher.dat
Make sure to try each URL if the first one doesn’t work (some versions cannot use the first one, and some versions cannot use the last three)

If you get an error, follow this troubleshooting guide

If the exploit was successful, you will have booted into SafeB9SInstaller

 

δυστυχως τα εχω δοκιμασει ολα τα λινκς 100 φορες και πάντα μου βγάζει error,εκανα clear all save data αλλα πάλι τα ιδια, καμια ιδέα;ειμαι με 4.5.0-6Ε ο3dsxl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ακριβως με το ιδιο fw χθες βραδυ και τελικα μου δεχτηκε το 3ο link.Πρωτο και δευτερο εφαγα ακυρο.Προπσαθησε ξανα,καποιο κολλημα τρωει πιστευω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με B9S+luma όλα τα official updates τα κάνουμε κανονικά, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

 

Επειδή το αγόρασα μεταχειρισμένο χακαρισμένο ήδη το New3ds Xl, πως μπορώ να δω ποιο cfw έχει για να ξέρω αν μπορώ να κάνω update?? Δε μπορώ να παίξω MArio Kart  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια.Πηρα μια καινουργια 32αρα και εκανα αντιγραφη τα αρχεια της παλιας στην καινουργια αλλα δε μου βλεπει το cfw.Τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε φτηνά κάρτα για ntrboot από Ευρώπη/Ελλάδα ή να προχωρήσω σε αγορά R4i-B9S από flashcard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια.Πηρα μια καινουργια 32αρα και εκανα αντιγραφη τα αρχεια της παλιας στην καινουργια αλλα δε μου βλεπει το cfw.Τι πρεπει να κανω?

Εαν την 32αρα την εκανες διαμορφωση σε win10 δεν την εχει κανει fat32 αλλα ntfs h exfat καπως ετσι......πρεπει την καινούργια καρτα να την κανεις διαμορφωση σε fat32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...