Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω ένα n3ds xl με reinand menuhax, έκανα την τελευταία αναβάθμιση της Nintendo και από τότε δεν ανοίγει... Φτάνει μέχρι το homebrew και όταν πάω να μπω στο reinand μένει σε μαύρη οθόνη... Τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κάνεις update σε κάτι ποιο καινούργιο.

 

Εδώ θα βρεις ότι χρειάζεσαι. Διάβασέ το 2 φορές ώστε να καταλάβεις τι χρειάζεται να κάνεις. Έχει section για transfer emunand.

https://3ds.guide/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα.θελω να παρω 3ds xl για την κορη μου και να του περασω cfw για να παιζει οτι παιχνιδι θελει,γιατι ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα και δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα που λετε εδω μεσα σε τι firmware πρεπει να ειναι η κονσολα για να γινει cfw,επισης υπαρχει καποιο ατομο που ασχολειται για να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι να είναι σε 11.3 ή πιο κάτω και μπορεις να το περασεις μόνος σου. Διαφορετικά μπορείς να αγοράσεις μια συμβατή flashcard ή να βρεις καποιον που να εχει μια. Μάλλον ομως αν το παρεις καινούργιο θα είναι το πολύ σε 11.3 στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν θα δεις βίντεο.

Πάνω από το πρώτο σου ποστ έχω βάλει ένα λινκ, θα ακολουθήσεις τις οδηγίες εκεί. (το "Get Started" πατάς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες μονος σου υπαρχει καποιος οδηγος καποιο video για να δω?

Εδώ θα βρεις ότι χρειάζεσαι. Διάβασέ το 2 φορές ώστε να καταλάβεις τι χρειάζεται να κάνεις. Έχει section για transfer emunand.
 
φοβου τα βιντεο δες τα για να εχεις μια ιδεα αλλα προς θεου μην βασιστεις επανω σε καποιο και λόγω αλλαγης στα λογισμικα σκοτωσεις την κονσολα στην προσπαθεια χακαρισματος.
 
1α αγορασε κονσολα
2 δες τι ειδος λογισμικου φοραει
3 δες τι χακιες σηκωνει.
 
η βιασυνη ειναι κακος συμβουλς σε αυτα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, μολις πηρα ενα 2ds με 10.2. Εκανα οτι λεει μεχρι τελος αυτη η σελιδα, χωρις προβλημα. στην επομενη σελιδα αφου αντιγραφω οτι λεει στην SD μου λεει πριν ξεκινησω να κανω update: @Update your device by going to System Settings, then “Other Settings”, then going all the way to the right and using “System Update” Updates while using B9S + Luma (what you have) are safe"

Συνεχίζω; Πως ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι καλα και δεν θα γινει κανα update και παει το 10.2...μπορει να ειναι χαζη η ερωτηση, αλλα ειναι λογο της πρωτης φοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...