Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις  βρήκα κάτι παίδες .. Οποίος είναι σε 11.7 firmware μπορεί να περάσει Homebrew , Free χωρίς flash card ή  αγοράς παιχνιδιού ..

 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καθώς είμαι νέος στο χώρο αυτή τη μέθοδο είδα πριν λίγο και εγώ. Με ενδιαφέρει να περάσω κανέναν παλιό emulator για τον μικρό (παιχνίδια 3ds του αγόρασα μερικά). Υπάρχει κίνδυνος να φας ban με τον παραπάνω τρόπο (ο μικρός παίζει mario kart online) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, newlynx είπε

Καθώς είμαι νέος στο χώρο αυτή τη μέθοδο είδα πριν λίγο και εγώ. Με ενδιαφέρει να περάσω κανέναν παλιό emulator για τον μικρό (παιχνίδια 3ds του αγόρασα μερικά). Υπάρχει κίνδυνος να φας ban με τον παραπάνω τρόπο (ο μικρός παίζει mario kart online) ;

Πάντα υπάρχει κίνδυνος ban οταν παίζεις online με μια χακαρισμενη κονσόλα.. 

Επειδή εδώ καιρό έχω hack στο 3ds  και του 2ds και παίζω και online mario kart και εγώ και αλλα παιχνιδάκια, εχω πάει στις ρυθμίσεις και εχω απενεργοποιησει οτι έχει σχέση με το SpotPass και στη λιστα με τους φίλους έχω βάλει Νο  στο Show friends what you re playing.. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο προβλγμα.. 

Απο εκεί και πέρα τα είχα χακαρει με shoundhax .. 

Λογικά στο 3ds θα έχεις 11.7 firmware , γι αυτό πρέπει να δοκιμάσεις το τρόπο που παρέθεσα από πάνω που είναι free, αλλιώς με αγορά DSiWare παιχνιδιού ή με κάποιας flash card.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Πάντα υπάρχει κίνδυνος ban οταν παίζεις online με μια χακαρισμενη κονσόλα.. 

Επειδή εδώ καιρό έχω hack στο 3ds  και του 2ds και παίζω και online mario kart και εγώ και αλλα παιχνιδάκια, εχω πάει στις ρυθμίσεις και εχω απενεργοποιησει οτι έχει σχέση με το SpotPass και στη λιστα με τους φίλους έχω βάλει Νο  στο Show friends what you re playing.. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο προβλγμα.. 

Απο εκεί και πέρα τα είχα χακαρει με shoundhax .. 

Λογικά στο 3ds θα έχεις 11.7 firmware , γι αυτό πρέπει να δοκιμάσεις το τρόπο που παρέθεσα από πάνω που είναι free, αλλιώς με αγορά DSiWare παιχνιδιού ή με κάποιας flash card.. 

αυτο ειναι cfw?

γινετε και σε old 3ds?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, postfire είπε

αυτο ειναι cfw?

γινετε και σε old 3ds?

Ναι ενα είδος hack είναι και αυτό, απο τι στιγμή που μπορούμε να τρέξουμε homebrew εφαρμογές.. 

Αν και δεν τον εχω δοκιμάσει αυτό το τρόπο, είναι γενικά για όλα τα 3ds που είναι σε 11.7 firmware.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
1 λεπτό πριν, Grim Ripper είπε

Δεν έχω καταλάβει πρέπει να κάνουμε κάποια αλλαγή εμείς ή απλά να ανοίξουμε το Luma και θα κάνει μόνο του update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναφερω το θεμα

εχει ασχοληθει κανεις με citra¨?

εχω ενα αποθημενο για 2-3 παιχνιδακια του 3ds(link between/fore emblem)

πριν μπω στο τρυπακι για την εφαρμογη τις ρομ κτλ

να ρωτησω εχει δουλεψει κανεις citra-ειναι βασικα stable/εχει ολοκληρωσει κανεις τα παιχνιδια που αναφερω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2018 στις 8:04 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Αν έχεις βάλει το luma updater τότε κάνε πρώτα update το luma και μετά το 3ds.

Luma updater πρωτη φορα το ακουω νόμιζα οτι κανει μονο του update με το που το ανοίγεις. 

Υπαρχει σε αρχείο cia η qr? Το δικο μου το new 2ds του εβαλα cfw πριν κανα μηνα παιζει κανα ρολο ?εννοώ θα εχει το τελευταιο cfw?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε.
https://github.com/KunoichiZ/lumaupdate/releases/tag/v2.3

Μόνο του update δεν κάνει, λογικά δεν θα έχεις το τελευταίο luma.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, guy_threepwood said:

Πολύ καλός μήνας. Κριμα τόσοι γκρινιάρηδες χρήστες, κούρασαν 

Ναι ειδικά το Mafia 3 είναι ότι πρέπει για το 3DS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...