Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Για πείτε λίγο, τσίμπησα χθες ένα N3DSXL SNES Edition με την προσφορά των Public. Λέω να το σπάσω φέρνοντάς το σε 11.7 (από 11.4 που είναι) και χρησιμοποιώντας το άλλο N3DSXL που έχω με DSiWare game inject (έχω το Four Swords από τότε που το έδιναν δωρεάν).

Έχω δύο microSD κάρτες, μία 64άρα που την έχω στο παλιό 3DS και την 4άρα που ήρθε με το νέο. Εάν βάλω την 4άρα στο παλιό, και την 64άρα στο νέο θα μπορώ να κάνω system transfer ή πρέπει και οι δύο κάρτες να έχουν ίδιο μέγεθος; Επίσης, θα τραβήξω backup την 64άρα στο πισί μου, μετά το transfer αν κάνω όλα τα αρχεία copy+paste θα βρει τα games ή θα πρέπει να τα ξανακατεβάζω (φαντάζομαι ότι στη διαδικασία του transfer σβήνονται τα πάντα από την target κάρτα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Για πείτε λίγο, τσίμπησα χθες ένα N3DSXL SNES Edition με την προσφορά των Public. Λέω να το σπάσω φέρνοντάς το σε 11.7 (από 11.4 που είναι) και χρησιμοποιώντας το άλλο N3DSXL που έχω με DSiWare game inject (έχω το Four Swords από τότε που το έδιναν δωρεάν).

Έχω δύο microSD κάρτες, μία 64άρα που την έχω στο παλιό 3DS και την 4άρα που ήρθε με το νέο. Εάν βάλω την 4άρα στο παλιό, και την 64άρα στο νέο θα μπορώ να κάνω system transfer ή πρέπει και οι δύο κάρτες να έχουν ίδιο μέγεθος; Επίσης, θα τραβήξω backup την 64άρα στο πισί μου, μετά το transfer αν κάνω όλα τα αρχεία copy+paste θα βρει τα games ή θα πρέπει να τα ξανακατεβάζω (φαντάζομαι ότι στη διαδικασία του transfer σβήνονται τα πάντα από την target κάρτα);

Νομίζω υπάρχει επιλογή για system transfer + swap microsd. Οπότε θα περάσει τα βασικά πράγματα που χρειάζεται το νέο 3ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Grim Ripper said:

Νομίζω υπάρχει επιλογή για system transfer + swap microsd. Οπότε θα περάσει τα βασικά πράγματα που χρειάζεται το νέο 3ds.

Ναι; Τέλεια τότε, δεν το θυμόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα νεύρα μου...

Το app γίνεται κομπλέ inject, αλλά όταν πάω να αντιγράψω τα contents του savedata folder, μου πετάει μήνυμα το Godmode9 «Failed to copy paths».

Τι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Malthador είπε

Τα νεύρα μου...

Το app γίνεται κομπλέ inject, αλλά όταν πάω να αντιγράψω τα contents του savedata folder, μου πετάει μήνυμα το Godmode9 «Failed to copy paths».

Τι κάνω λάθος;

εσύ τίποτα, ο κατασκευαστής της SD μάλλον έκανε :P δοκίμασε άλλη sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/7/2018 στις 10:13 ΠΜ, Malthador είπε

Για πείτε λίγο, τσίμπησα χθες ένα N3DSXL SNES Edition με την προσφορά των Public. Λέω να το σπάσω φέρνοντάς το σε 11.7 (από 11.4 που είναι) και χρησιμοποιώντας το άλλο N3DSXL που έχω με DSiWare game inject (έχω το Four Swords από τότε που το έδιναν δωρεάν).

 Έχω δύο microSD κάρτες, μία 64άρα που την έχω στο παλιό 3DS και την 4άρα που ήρθε με το νέο. Εάν βάλω την 4άρα στο παλιό, και την 64άρα στο νέο θα μπορώ να κάνω system transfer ή πρέπει και οι δύο κάρτες να έχουν ίδιο μέγεθος; Επίσης, θα τραβήξω backup την 64άρα στο πισί μου, μετά το transfer αν κάνω όλα τα αρχεία copy+paste θα βρει τα games ή θα πρέπει να τα ξανακατεβάζω (φαντάζομαι ότι στη διαδικασία του transfer σβήνονται τα πάντα από την target κάρτα);

Εντυπωσεις απο τη συγκεκριμενη edition? K εγω αυτη σκεφτομαι να παρω αλλα μου εκατσε καλα και η pokeball 2dsxl και δεν μπορω να αποφασισω ποιο απο τα 2 να αγορασω. Σορρυ για το offtopic αλλα το ειδα και ηθελα να μαθω 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, najinblue3 said:

Εντυπωσεις απο τη συγκεκριμενη edition? K εγω αυτη σκεφτομαι να παρω αλλα μου εκατσε καλα και η pokeball 2dsxl και δεν μπορω να αποφασισω ποιο απο τα 2 να αγορασω. Σορρυ για το offtopic αλλα το ειδα και ηθελα να μαθω 

Μόνο 3DS θα αγόραζα σε κάθε περίπτωση. Και αυτή είναι η αγαπημένη μου έκδοση, μόνο και μόνο για τα χρωματιστά κουμπιά που μου θυμίζουν τα νιάτα μου αξίζει. 

Το Public την έχει στην ίδια τιμή με το pokeball 2DS στα 139 ευρώ. 

Οπα το ξέχασα. Αναφέρομαι στο Public Αγίας Παρασκευής, μόνο εκεί το έχει σε αυτή την τιμή. Αν είσαι Αθήνα πετάγεσαι και το παίρνεις. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μόνο 3DS θα αγόραζα σε κάθε περίπτωση. Και αυτή είναι η αγαπημένη μου έκδοση, μόνο και μόνο η για τα χρωματιστά κουμπιά που μου θυμίζουν τα νιάτα μου αξίζει. 

Το Public την έχει στην ίδια τιμή με το pokeball 2DS στα 139 ευρώ. 

To 3ds δεν με πολύ ενδιαφέρει γτ έχω ήδη, απλά η pokeball  μου έχει κάτσει τρομερά στο μάτι και ειναι και πανέμορφη. Μεγάλο δίλλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Οπα το ξέχασα. Αναφέρομαι στο Public Αγίας Παρασκευής, μόνο εκεί το έχει σε αυτή την τιμή. Αν είσαι Αθήνα πετάγεσαι και το παίρνεις. 

Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύει η προσφορά στο συγκεκριμένο κατάστημα; Είναι σε αντιστοιχία με του Πλαισίου που ήταν 5-7 Ιουλίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
50 minutes ago, postfire said:

ολα οκ σε δυο 2δσ με 11.1.0 και 11.2.0

παιζουν κομπλε

μια ερωτηση εχω ενα old 3ds με 11.7.0 βλεπω οτι εχει 3 μεθοδους για το cfw

ποια ειναι η πιο ευκολη?

Η πιο εύκολη και πιο σύντομη είναι αυτή με το save injection, η δεύτερη δηλαδή. Προϋποθέτει όμως να έχεις ένα από τα γνωστά dsiware games αγορασμένο κανονικά πριν κατέβει από το eshop. 

Αλλιώς αναγκαστικά πας στην πρώτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...