Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να συνεχίσω εγω με τις noob ερωτήσεις μου μέχρι αύριο που θα έρθει η μεγαλύτερη sd για να το χακάρω...

Μπορώ να συνδεθώ άφοβα στο net και να το σετάρω κανονικά (ρυθμίσεις, NNID, προφανώς χωρίς να κάνω update) χωρίς να εχω θέμα?

Επίσης διαβάζω οτι μπορώ να συνδέσω το Nintendo account που εχω στο switch με το NNID του 2DS, επειδή όμως στο 2DS σκοπευώ να παίξω μπάλα μόνο με hack μήπως είναι καλύτερα να κρατήσω τα accounts ανεξάρτητα μην φαω κάνενα μπαν και στο switch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, bad_freddy said:

Να συνεχίσω εγω με τις noob ερωτήσεις μου μέχρι αύριο που θα έρθει η μεγαλύτερη sd για να το χακάρω...

Μπορώ να συνδεθώ άφοβα στο net και να το σετάρω κανονικά (ρυθμίσεις, NNID, προφανώς χωρίς να κάνω update) χωρίς να εχω θέμα?

Επίσης διαβάζω οτι μπορώ να συνδέσω το Nintendo account που εχω στο switch με το NNID του 2DS, επειδή όμως στο 2DS σκοπευώ να παίξω μπάλα μόνο με hack μήπως είναι καλύτερα να κρατήσω τα accounts ανεξάρτητα μην φαω κάνενα μπαν και στο switch?

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα και να δημιουργήσεις κανένα account. Κάνε μόνο ό,τι απαιτεί ο οδηγός πρώτης χρήσης (αν απαιτεί κάτι, δε θυμάμαι). Σπάστο και εγκατέστησε τα homebrew σου και τρέχτα, είναι τόσο απλό. Δεν έχει νόημα το πολύ σετάρισμα στο μηχανάκι αυτό.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, κάτι ακόμα πριν ξεκινήσω... Το προεγκατεστημένο παιχνίδι βρίσκεται στην SD που ήρθε μαζί με την κονσόλα. Αν αλλάξω την κάρτα για να το χακάρω διαβάζω οτι μπορώ να ξανακατεβάσω το παιχνίδι απο το eshop.

Στο eshop βέβαια δεν εχω πρόσβαση γιατί ζητάει update αρα εφόσον αλλάξω την κάρτα με ποιόν τρόπο έχει γίνει register το παιχνίδι στην κονσόλα για να το ξανακατεβάσω? Είναι δεμένο με κάποιο serial της κονσόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, postfire είπε

τελικα το ενα εχει 11.1.0-34Ε και το ροζ 2δσ εχει 11.2.0-35Ε

Ξεκινά από αυτό που σου είχα στείλει get started (shoundhax) και θα είσαι κομπλέ.. 

 

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Ok, κάτι ακόμα πριν ξεκινήσω... Το προεγκατεστημένο παιχνίδι βρίσκεται στην SD που ήρθε μαζί με την κονσόλα. Αν αλλάξω την κάρτα για να το χακάρω διαβάζω οτι μπορώ να ξανακατεβάσω το παιχνίδι απο το eshop.

Στο eshop βέβαια δεν εχω πρόσβαση γιατί ζητάει update αρα εφόσον αλλάξω την κάρτα με ποιόν τρόπο έχει γίνει register το παιχνίδι στην κονσόλα για να το ξανακατεβάσω? Είναι δεμένο με κάποιο serial της κονσόλας?

Αν περάσεις όλα  τα αρχεία της τωρινής SD στην επόμενη θα έχεις και το προ εγκατεστημένο παιχνίδι και μετά κάνεις και το hack σου.. Αλλιώς αν δεν περάσεις τα αρχεία και βάλεις κατευθείαν τη καινούργια SD σου, κανείς μετά το χακαρισμα και κατεβάζεις έπειτα από το freeshop όποιο παιχνίδι θέλεις..

Εγώ είχα πάρει το 2ds με το Mario kart 7 και το έπαιζα για μια μέρα και την επόμενη πέρασα μια 32gb SD και μετά προχώρησα στο hack αφού ήμουν σε 11.2 firmware.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αν περάσεις όλα  τα αρχεία της τωρινής SD στην επόμενη θα έχεις και το προ εγκατεστημένο παιχνίδι και μετά κάνεις και το hack σου.. Αλλιώς αν δεν περάσεις τα αρχεία και βάλεις κατευθείαν τη καινούργια SD σου, κανείς μετά το χακαρισμα και κατεβάζεις έπειτα από το freeshop όποιο παιχνίδι θέλεις..

Εγώ είχα πάρει το 2ds με το Mario kart 7 και το έπαιζα για μια μέρα και την επόμενη πέρασα μια 32gb SD και μετά προχώρησα στο hack αφού ήμουν σε 11.2 firmware.. 

Α δεν ήξερα οτι παίζει έτσι με απλή αντιγραφή, γενικά πάντως απ οτι κατάλαβα θα πρέπει να συνδέσω και ενα NNID στην κονσόλα για να κατοχυρώσω και ψηφιακά το preinstalled game στο  eshop.

Φυσικά καταλαβαίνω οτι απο το freeshop θα εχω έτσι κι αλλιώς οτι θέλω μετά, απλά τουλάχιστον θα ήθελα να κρατήσω και το legit παιχνίδι που ήρθε με την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα αυτό το πακέτο https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/dsi-3ds/konsola-dsi-3ds/170309-nintendo-2ds-%26-new-super-mario-bros.-2-special-edition-black%26blue

και έχει version  System Version is 11.4.0-37Ε

Τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Παρέλαβα σήμερα αυτό το πακέτο https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/dsi-3ds/konsola-dsi-3ds/170309-nintendo-2ds-%26-new-super-mario-bros.-2-special-edition-black%26blue

και έχει version  System Version is 11.4.0-37Ε

Τι κάνω;

Διαβάζεις την προηγούμενη σελίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11.4 σε 2ds? Δεν το περίμενα.. 

 

4 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Α δεν ήξερα οτι παίζει έτσι με απλή αντιγραφή, γενικά πάντως απ οτι κατάλαβα θα πρέπει να συνδέσω και ενα NNID στην κονσόλα για να κατοχυρώσω και ψηφιακά το preinstalled game στο  eshop.

Φυσικά καταλαβαίνω οτι απο το freeshop θα εχω έτσι κι αλλιώς οτι θέλω μετά, απλά τουλάχιστον θα ήθελα να κρατήσω και το legit παιχνίδι που ήρθε με την κονσόλα.

Τίποτα απλά φτιάξε ένα προφίλ mii maker παίξε το προεγκατεστημενο παιχνίδι, απλά μην κάνεις update στην κονσόλα.. Για μένα μην συνδεθείς καθόλου ακόμα στο Internet.. Μετά πέρασε όποτε θέλεις το hack και έπειτα αναβάθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 4/7/2018 στις 1:41 ΠΜ, vagosvts7 είπε

32αρα είναι υπέρ αρκετή.. Εγώ στο δικό μου τόση έχω και πάρα πολλά games και έχω ακόμα 10gb ελεύθερα.. 

Αν δεν είναι στα άμεσα σου σου σχέδια να πάρεις SD μεγαλύτερη αν δεν έχεις είδη..

Κανείς τη hackια με τη 4gb παραδείγμα και μετά περνάς τα αρχεία όλα της SD στην επόμενη κάρτα που θα πάρεις.. Νομίζω έτσι γίνεται.. Δεν το έχω επιχείρηση γιατί εγώ είχα 32αρα και το έκανα κατευθείαν με αυτήν το hack.. 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.. 

Ναι.Απλά copy paste τα αρχεία στην καινούργια.Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.Ένα φορμάτ την καινούργια πριν τη χρησιμοποιήσει μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/7/2018 στις 8:09 ΜΜ, Daredevil είπε

με γειά!

για 11.1 δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάτι, οδηγός με το τι και πως εδώ 


Καλημέρα!

Έκατσα κι εγώ να ασχοληθώ τώρα. Κάνω το κομμάτι με το Soundhax και τελείωσα ή συνεχίζω με το "Installing boot9strap (Homebrew Launcher)" και το "Finalizing Setup" που λέει στο τέλος της κάθε σελίδας?

EDIT: Μάλλον χαζή ερώτηση, όλα πρέπει να γίνουν :P

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μαλλον εκανα βλακεια. Πηρα στις μικρες το cooking mama μεχρι να βρω χρονο να δω αν θα το χακαρω και πως , αλλα εκανε το παιχνιδι update στο μηχανημα , νομιζω πηρε 11.2.κατι δεν θυμαμαι καλα. Τον ηπια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, james9tito είπε

Εγω μαλλον εκανα βλακεια. Πηρα στις μικρες το cooking mama μεχρι να βρω χρονο να δω αν θα το χακαρω και πως , αλλα εκανε το παιχνιδι update στο μηχανημα , νομιζω πηρε 11.2.κατι δεν θυμαμαι καλα. Τον ηπια?

Αν είσαι όντως στην 11.2 είσαι μια χαρά, παραπάνω μην πας! Τσέκαρε στα settings να δείς ακριβώς που βρίσκεσαι.

Προσωπικά το 2DS μου είχε 11.2 και μπορώ να επιβεβαιώσω για όσους το σκέφτονται οτι η διαδικασία για hack είναι πολυ απλή και συγκεκριμμένη αρκεί να κάνετε το κάθε βήμα του οδηγού όπως τα λέει και μην φοβάστε τίποτα!

Το μόνο που με δυσκόλεψε λίγο ήταν τι έπρεπε να κάνω μετά το hack για να εχω κι άλλες 😉 δυνατότητες αλλά με λίγο googlaρισμα και διάβασμά τα βρίσκεις.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...