Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σε ολους, παραγγειλα και εγω ενα 2DS XL...κοιταζα τον οδηγο στο 3ds...ακομα δε ξερω με τι firmware θα ερθει το μηχανακι. σε καθε περιπτωση κανω firmware update online και μετα ακολουθω τον οδηγο για Seedminer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2019 στις 6:21 ΜΜ, _emperor είπε

καλησπερα σε ολους, παραγγειλα και εγω ενα 2DS XL...κοιταζα τον οδηγο στο 3ds...ακομα δε ξερω με τι firmware θα ερθει το μηχανακι. σε καθε περιπτωση κανω firmware update online και μετα ακολουθω τον οδηγο για Seedminer?

Για το δικό μου 2ds ακολούθησα τον οδηγό κατά γράμμα, και παίζει με cfw τώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το 2DS XL ηρθε με 11.8 firmware. Το εκανα κανονικα update σε 11.13 και μετα εκανα τον οδηγο κατα γραμμα και ολα ΟΚ...

Αυτο που δεν εχω καταλαβει..τα CIA games απο την SD χρειαζονται καθε φορα εγκατασταση (που τα κανει το FBI στην εσωτερικη μνημη ή παλι στην SD?) δε μπορουν να μην χρειαζονται εγκατασταση οπως πχ τα XCI στο Switch?

για την ασφαλεια εκοψα και τα reports στην νιντεντο καθως επισης αλλαξα και τους servers να κοβει την nintendo στο ιντερνετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, _emperor said:

λοιπον το 2DS XL ηρθε με 11.8 firmware. Το εκανα κανονικα update σε 11.13 και μετα εκανα τον οδηγο κατα γραμμα και ολα ΟΚ...

Αυτο που δεν εχω καταλαβει..τα CIA games απο την SD χρειαζονται καθε φορα εγκατασταση (που τα κανει το FBI στην εσωτερικη μνημη ή παλι στην SD?) δε μπορουν να μην χρειαζονται εγκατασταση οπως πχ τα XCI στο Switch?

για την ασφαλεια εκοψα και τα reports στην νιντεντο καθως επισης αλλαξα και τους servers να κοβει την nintendo στο ιντερνετ..

όχι δεν γίνεται θέλουν install. Απλά μετά σβήνε το .cia αρχείο για να μην πιάνει το παιχνίδι τον διπλάσιο χώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

όχι δεν γίνεται θέλουν install. Απλά μετά σβήνε το .cia αρχείο για να μην πιάνει το παιχνίδι τον διπλάσιο χώρο.

μεσα απο το fbi εχει επιλογη install and delete ωστε να μην το σβηνεις μετα το κανει μετα το ινσταλλ αυτοματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 minutes ago, postfire said:

μεσα απο το fbi εχει επιλογη install and delete ωστε να μην το σβηνεις μετα το κανει μετα το ινσταλλ αυτοματα

Εμένα μη μου το λες, άλλος ζήτησε βοήθεια 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

Έχω ένα καινούργιο New 2DS XL με firmware 11.08 (δεν έχω προχωρήσει σε κανένα update).  Έχω ήδη μια R4 Gold Pro για DS, SNES και GBA games. Σκέφτομαι να αγοράσω μια Stargate flashcart για 3ds games διότι προς το παρόν δεν θα ήθελα να εγκαταστήσω cfw (η SKY+ από ότι είδα δεν υποστηρίζει firmware 11.08). Γνωρίζει κάποιος αν η Stargate τρέχει games με απλό copy στην SD κάρτα αρχείων .cia   ή  μόνο αρχεία με extension .3ds?  Από ότι έψαξα, αρχεία με extension .3ds είναι ιδιαίτερα δύσκολο να τα εντοπίσεις. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος (ίσως κλωνοποίηση 3ds cartridges ?) για να παίζουν σε sd με Stargate. 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε cfw να τελειώνεις, οι 3ds flashcards δεν αξίζουν. Μόνο αρχεία με κατάληξη 3ds παίζουν απ' όσο ξέρω, gba roms κάνεις inject με το cfw ώστε να παίζουν κατευθείαν χωρίς πρόβλημα στην κονσόλα.

Υπάρχει τρόπος να κάνεις εγκατάσταση και ds games ώστε να τα τρέχεις από την sd card του 2ds/3ds αλλά νομίζω υπάρχουν κάποια θέματα με συμβατότητα οπότε σε αυτό το κομμάτι μείνε με την ds flashcard.

Για το SNES δεν ξέρω αν υπάρχει για inject ή κάτι αντίστοιχο και δεν ξέρω και πόσο καλά θα τρέχει μέσω της flashcard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2019 στις 6:13 ΜΜ, postfire είπε

μεσα απο το fbi εχει επιλογη install and delete ωστε να μην το σβηνεις μετα το κανει μετα το ινσταλλ αυτοματα

οταν το παιχνιδι εχει updates/dlc εχει σημασια η σειρα που τα εγκαθιστώ? η με την σειρα, το main/update και μετα DLC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...