Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα κι εγώ ένα New 3DS XL, έβαλα CFW μια χαρά και έχω τις παρακάτω παρατηρήσεις:

  • Έβαλα Twilight++ αλλά δεν τρέχει (εμφανίζει main.srldr not found). Υπάρχει κάποια λύση ή να πάρω Κάρτα; (ποια προτείνετε; Με ενδιαφέρει να έχει όλα τα pokemon, jrpg και visual novels του ds)
  • Είναι δυνατόν να πρέπει να ανοίξεις βίδες για να βάλεις την SD; Το κατσαβίδι μου έφαγε την κεφαλή της μίας βίδας και τώρα δεν ανοίγει... Βάζω την κάρτα από το άνοιγμα στο πλάι της άλλης βίδας... Απλά τραγικοί... Μετάνιωσα που πήρα new 3ds μόνο γι' αυτό...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, jokul7 said:

Πήρα κι εγώ ένα New 3DS XL, έβαλα CFW μια χαρά και έχω τις παρακάτω παρατηρήσεις:

  • Έβαλα Twilight++ αλλά δεν τρέχει (εμφανίζει main.srldr not found). Υπάρχει κάποια λύση ή να πάρω Κάρτα; (ποια προτείνετε; Με ενδιαφέρει να έχει όλα τα pokemon, jrpg και visual novels του ds)
  • Είναι δυνατόν να πρέπει να ανοίξεις βίδες για να βάλεις την SD; Το κατσαβίδι μου έφαγε την κεφαλή της μίας βίδας και τώρα δεν ανοίγει... Βάζω την κάρτα από το άνοιγμα στο πλάι της άλλης βίδας... Απλά τραγικοί... Μετάνιωσα που πήρα new 3ds μόνο γι' αυτό...

τι είναι το ++ / διαφορετικό από το default του homebrew; αν ναι ποια τα οφέλη;

η αληθεια ειναι πως οι βίδες παραείναι ευαίσθητες, θελει το σωστο κατσαβίδι για να μην τις φας και εγω προσωπικά δεν τις σφίγγω ποτέ πολύ γι' αυτό το λόγο. για δες εδώ

On 09/09/2019 at 19:22, pollop said:

Αν υπαρχει καποιος κοντα στο Μπραχαμι να βάλουμε  cfw  σε 3ds, ας στείλει ενα πμ. Ευχαριστώ

γιατί δεν το κάνεις μόνος σου; οι οδηγίες είναι ιδιαίτερα αναλυτικές δε θα φας πάνω από ώρα, αρκεί να είσαι προσεκτικός και να το πας βήμα βήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, jokul7 said:
  • Είναι δυνατόν να πρέπει να ανοίξεις βίδες για να βάλεις την SD; Το κατσαβίδι μου έφαγε την κεφαλή της μίας βίδας και τώρα δεν ανοίγει... Βάζω την κάρτα από το άνοιγμα στο πλάι της άλλης βίδας... Απλά τραγικοί... Μετάνιωσα που πήρα new 3ds μόνο γι' αυτό...

Κλασικό. Χρησιμοποίησες λάθος κατσαβίδι. Υπάρχουν πολλά που ταιριάζουν, αλλά μόνο με ένα συγκεκριμένο μέγεθος δεν προκαλείς ζημιά, και φυσικά αν είσαι προσεκτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Snolly είπε

τι είναι το ++ / διαφορετικό από το default του homebrew; αν ναι ποια τα οφέλη;

η αληθεια ειναι πως οι βίδες παραείναι ευαίσθητες, θελει το σωστο κατσαβίδι για να μην τις φας και εγω προσωπικά δεν τις σφίγγω ποτέ πολύ γι' αυτό το λόγο. για δες εδώ

Ποιο είναι το default; Τί τρέχω για να εγκαταστήσω παιχνίδια .nds; (Φαντάζομαι όχι το FBI). 

 

13 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Κλασικό. Χρησιμοποίησες λάθος κατσαβίδι. Υπάρχουν πολλά που ταιριάζουν, αλλά μόνο με ένα συγκεκριμένο μέγεθος δεν προκαλείς ζημιά, και φυσικά αν είσαι προσεκτικός.

 Δυστυχώς την πάτησα με τη βίδα... Αλλά είναι δυνατόν σε φορητή συσκευή να πρέπει να έχεις συγκεκριμένο κατσαβίδι για να βγάζεις την SD κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 minutes ago, jokul7 said:

Ποιο είναι το default; Τί τρέχω για να εγκαταστήσω παιχνίδια .nds; (Φαντάζομαι όχι το FBI). 

 Δυστυχώς την πάτησα με τη βίδα... Αλλά είναι δυνατόν σε φορητή συσκευή να πρέπει να έχεις συγκεκριμένο κατσαβίδι για να βγάζεις την SD κάρτα;

Είναι, δεν ήταν meant to be user replacable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jokul7 είπε

Είναι δυνατόν να πρέπει να ανοίξεις βίδες για να βάλεις την SD; Το κατσαβίδι μου έφαγε την κεφαλή της μίας βίδας και τώρα δεν ανοίγει... Βάζω την κάρτα από το άνοιγμα στο πλάι της άλλης βίδας...

Κι εγώ μία από τα ίδια όταν έβαλα cfw πριν καμια εβδομάδα ένα New 3DS XL (Samus edition). Το έψαχνα γύρω-γύρω 5 λεπτά μέχρι να καταλάβω τι γίνεται, καθόλου πρακτικό καθώς δεν έχουν όλοι μικρά κατσαβιδάκια.

3 ώρες πριν, jokul7 είπε

Μετάνιωσα που πήρα new 3ds μόνο γι' αυτό...

Υπερβολικό. Μόλις καταλάβεις τι σου προσφέρει το μηχάνημα με το cfw θα τα ξεχάσεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Υπερβολικό. Μόλις καταλάβεις τι σου προσφέρει το μηχάνημα με το cfw θα τα ξεχάσεις όλα.

Καλύτερα να έπαιρνα New 2DS XL που βγαίνει μια χαρά η κάρτα (δεν με ενθουσίασε το 3D). Με το CFW πρέπει να βάζεις/βγάζεις την κάρτα συνέχεια, να φορτώνεις παιχνίδια, να κάνεις δοκιμές κλπ. Αρχικά έχω αρχίσει και κατεβάζω όσα περισσότερα 3DS games με ενδιαφέρουν ώστε να τα εγκαταστήσω κατευθείαν και να γλιτώσω τα πολλά βάλε/βγάλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Καλύτερα να έπαιρνα New 2DS XL που βγαίνει μια χαρά η κάρτα (δεν με ενθουσίασε το 3D). Με το CFW πρέπει να βάζεις/βγάζεις την κάρτα συνέχεια, να φορτώνεις παιχνίδια, να κάνεις δοκιμές κλπ. Αρχικά έχω αρχίσει και κατεβάζω όσα περισσότερα 3DS games με ενδιαφέρουν ώστε να τα εγκαταστήσω κατευθείαν και να γλιτώσω τα πολλά βάλε/βγάλε. 

Το 3D effect δεν λειτουργεί το ίδιο καλά σε όλα τα παιχνίδια, σε κάποια όμως μου φαίνεται εξαιρετικό, εξαιρετικό παράδειγμα το Zelda Ocarina of Time.

Κι εγώ πάντως σέταρα την SD από την πρώτη μέρα όσο πιο καλά γίνεται για να αποφύγω τα βάλε-βγάλε, άντε να τη βγάλω ξανά άλλη μια φορά το έπομενο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, jokul7 said:

Μία Sandisk 32GB.

 

1 hour ago, Snolly said:

Αρχικα φαινεται έτσι, εγώ του εβαλα μια 64, εβαλα μεσα σχεδον τα παντα που με ενδιαφερουν και πλεον δεν την βαζω/βγαζω.

Αυτό ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Αυτό ;) 

Βάλε στο 3ds το FTPD και με το FileZilla στο pc θα περνάς ότι θες στην κάρτα sd χωρίς να τη βγάζεις κάθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Solatorobo said:

Βάλε στο 3ds το FTPD και με το FileZilla στο pc θα περνάς ότι θες στην κάρτα sd χωρίς να τη βγάζεις κάθε φορα.

Εγώ? Εγώ έχω πουλήσει και τα 2 n3DS XL που είχα, τώρα με ένα 2DS και απλή SD (ούτε καν micro με αντάπτορα) τη βγάζω... Καθώς και με ένα Switch :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...