Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι,το ξέρω.Αλλά και το 10 αφορά το 10% έκπτωση που σου δίνει το κουπόνι,γι αυτό το ανέφερα! ^_^

 

Edit:Το δοκίμασα,δεν πιάνει..

Είδα βιαστικά το post από το κινητό και δεν έδωσα σημασία και απάντησα ό,τι να'ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ξέρει κανείς αν είναι το ίδιο?

 

Δείχνει να έχει καλύτερο χειριστήριο, hdmi καλώδιο και 4GB μνήμη

 

Τελική $46.51 με το κουπόνι των παιδιών και 45,99 ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ξέρει κανείς αν είναι το ίδιο?

 

Δείχνει να έχει καλύτερο χειριστήριο, hdmi καλώδιο και 4GB μνήμη

 

Τελική $46.51 με το κουπόνι των παιδιών και 45,99 ebay

δειχνει ιδιο. ιδιο τσιπακι...θα ρισκαρεις εσυ 1ος? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ebay το κουπονάκι δεν δουλεύει?

Οχι μονο απο το site του tomtop.

Οσο για το αλλο το media player γιατι να δωσεις 10 ευρω παραπανω

αφου πανω κατω τις ιδιες λειτουργιες εχουν.

Τωρα να το παρεις μονο για το χειριστηριο και το καλωδιο δεν νομιζω

πως αξιζει.

Ασε που δεν το εχει παρει και κανεις μεχρι τωρα να μας πει εντυπωσεις

ενω το αλλο ειναι δοκιμασμενη συνταγη και σχεδον ολοι λενε οτι δουλευει

αψογα.

Εγω το παρηγγειλα πριν 5 μερες το μπλε και το περιμενω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το παρηγγειλα πριν 5 μερες το μπλε και το περιμενω τωρα.

Πάντως να υπόλογίζετε από kong kong τουλάχιστον 20 μέρες,εγώ το παρήγγειλα στις 12, 14 το έστειλε, 24 έφυγε από hong kong και είμαι σε αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειχνει ιδιο. ιδιο τσιπακι...θα ρισκαρεις εσυ 1ος? :mrgreen:

 

Ναι λογικά μόλις πάρω απόφαση να βάλω λεφτά στη κάρτα. Φορά το boxchip f10 και αυτό σύμφωνα με το ebay οπότε νομίζω η διαφορά των χρημάτων για καλής ποιότητας χειριστήριο, hdmi καλώδιο και 4GB ενσωματωμένα αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικά μόλις πάρω απόφαση να βάλω λεφτά στη κάρτα. Φορά το boxchip f10 και αυτό σύμφωνα με το ebay οπότε νομίζω η διαφορά των χρημάτων για καλής ποιότητας χειριστήριο, hdmi καλώδιο και 4GB ενσωματωμένα αξίζει.

 

Έχει όμως πολύ μεγαλύτερο κουτί και μπορεί να σου "κάτσει" τελωνείο... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να υπόλογίζετε από kong kong τουλάχιστον 20 μέρες,εγώ το παρήγγειλα στις 12, 14 το έστειλε, 24 έφυγε από hong kong και είμαι σε αναμονή.

Συμπληρώνω ότι χτες ήρθε Ελλάδα και πιστεύω σε μια 1-2 μέρες θα το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα κι εγώ.Επειδή προορίζεται για δώρο,το άνοιξα να δω αν δουλεύει πρώτα,μην γίνουμε και ρεζίλι!Κάποιες παρατηρήσεις-ερωτήσεις:

 

Το τηλεκοντρόλ σου σπάει τα νεύρα με την απόκριση και το σημάδι που χρειάζεται για να πιάσει.Φαντάζομαι θα συνηθίζεται κάπως με τη χρήση.Το μηχανάκι είναι πάρα πολύ μικρό και φαίνεται αρκετά ποιοτικό για τέτοια τιμή.

 

Στις δοκιμές τώρα..Εσείς που το έχετε,τί έχετε επιλέξει στο Video Output?Δεν έχει κάποια επιλογή για αυτόματη αλλαγή 1080p 24/50hz,το αλλάζετε κάθε φορά από πριν στα settings ανάλογα τι αρχείο θα δείτε?Το κουμπί mode στο τηλεκοντρόλ εναλλάσσεται μόνο μεταξύ PAL,720p 60hz και HDMI 720p 60hz,δεν δείχνει τις υπόλοιπες επιλογές στη διάρκεια της ταινίας.Το έβαλα στα 1080p/24HZ και αρκετές ταινίες (mkv 1080p dts κυρίως) κολλούσαν μετά από 2-3 λεπτά και έκανε reboot μόνο του.Στα 1080p/50hz κάποιες από αυτές έπαιζαν αλλά με σπασίματα φυσικά λόγω 24hz.Μερικές φορές κολλούσαν ακόμα και σειρές 720p με AC3 ήχο.Άλλαξα τη ρύθμιση σε 720p στο player και δεν κολλούσε πλέον τίποτα,αλλά είχα μειωμένη ανάλυση και φυσικά απουσία 24hz επιλογής.

 

Έχει κανένας κάποια ιδέα ή έπεσα σε ελαττωματικό?Δοκίμασα και με σκληρό και με φλασάκι,και είναι συνδεμένο με HDMI μόνο σε TV.Τα αρχεία είναι εντάξει,έχω άλλα 2 media player που τα αναπαράγουν άψογα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα κι εγώ.Επειδή προορίζεται για δώρο,το άνοιξα να δω αν δουλεύει πρώτα,μην γίνουμε και ρεζίλι!Κάποιες παρατηρήσεις-ερωτήσεις:

 

Το τηλεκοντρόλ σου σπάει τα νεύρα με την απόκριση και το σημάδι που χρειάζεται για να πιάσει.Φαντάζομαι θα συνηθίζεται κάπως με τη χρήση.Το μηχανάκι είναι πάρα πολύ μικρό και φαίνεται αρκετά ποιοτικό για τέτοια τιμή.

 

Στις δοκιμές τώρα..Εσείς που το έχετε,τί έχετε επιλέξει στο Video Output?Δεν έχει κάποια επιλογή για αυτόματη αλλαγή 1080p 24/50hz,το αλλάζετε κάθε φορά από πριν στα settings ανάλογα τι αρχείο θα δείτε?Το κουμπί mode στο τηλεκοντρόλ εναλλάσσεται μόνο μεταξύ PAL,720p 60hz και HDMI 720p 60hz,δεν δείχνει τις υπόλοιπες επιλογές στη διάρκεια της ταινίας.Το έβαλα στα 1080p/24HZ και αρκετές ταινίες (mkv 1080p dts κυρίως) κολλούσαν μετά από 2-3 λεπτά και έκανε reboot μόνο του.Στα 1080p/50hz κάποιες από αυτές έπαιζαν αλλά με σπασίματα φυσικά λόγω 24hz.Μερικές φορές κολλούσαν ακόμα και σειρές 720p με AC3 ήχο.Άλλαξα τη ρύθμιση σε 720p στο player και δεν κολλούσε πλέον τίποτα,αλλά είχα μειωμένη ανάλυση και φυσικά απουσία 24hz επιλογής.

 

Έχει κανένας κάποια ιδέα ή έπεσα σε ελαττωματικό?Δοκίμασα και με σκληρό και με φλασάκι,και είναι συνδεμένο με HDMI μόνο σε TV.Τα αρχεία είναι εντάξει,έχω άλλα 2 media player που τα αναπαράγουν άψογα..

Επειδή δεν το έχω ακόμη, αν θέλεις δοκίμασες την ταινία που κολλούσε να την κάνεις ένα πέρασμα με το mkvmerge με έκδοση 4.0.0 και πίσω και δοκίμασε την πάλι. Ισως φταίει το head compression.

Για το τηλεκοντρόλ..επειδή το μηχανηματάκι είναι το ίδιο με το crystal audio pico που είχε παρόμοιο πρόβλημα, κάποιο δοκίμασαν ένα all in one τηλεχειριστήριο που ρυθμίζεται με εντολές (πχ αυτό που πουλάνε στο lidl) και βρήκαν τρομερή διαφορά στην απόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...