Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Firefox 7 με καλύτερη διαχείριση μνήμης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπαααα! τα ιδια χαλια ειναι!

29Untitled_1.jpg

4 καρτελες στον chrome και παλη λιγοτερο εχει!

 

 

Όσον αφορα το αθροισμα δεν εχει καμια σχεση με το αποτελεσμα του τεστ. καθε καρτελα του chrome χρησιμοποιεί ξεχωριστη θεση μνημης, συνεπως το καθε chrome.exe ειναι και καθε σελιδα. αν υπολογισουμε πως ο firefox καταναλωνει γ αυτη τη σελιδα 13xMB μνημης ο chrome χρησιμοποιει 9χMB. αρα δε τιθεται θεμα προσθεσης

 

* επισημάνω πως η σελιδα dafont ειναι πολυ ελαφρια ιστοσελιδα για να καταναλωνει τοσα MB ... ο firefox εχει πεθανει σε θεμα επιδοσεων, τωρα για ολ ατ αλλα που λιγο πολυ εχουν αναφερθει ολοι τον χρησιμοποιούμε που και που ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγκατέστησα πριν λίγο κι εγώ τη νέα έκδοση κι η αλήθεια είναι ότι η διαφορά είναι αισθητή. Τώρα αν ο Chrome είναι ελαφρύτερος δε με ενδιαφέρει καθώς προτιμώ Mozilla. Ποτέ δε συμπάθησα τον Chrome πέρα από τις συντομεύσεις εφαρμογών που μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω με τον 7 να βελτιωθεί η κατάσταση.

 

Απαντάω στον εαυτό μου αλλά δεν άντεξα το γέλιο όταν διάβασα τα release notes.

 

Firefox 7 now uses much less memory than previous versions: often 20% to 30% less, and sometimes as much as 50% less. This means that Firefox and the websites you use will be snappier, more responsive, and suffer fewer pauses. It also means that Firefox is less likely to crash or abort due to running out of memory.

 

These benefits are most noticeable if you do any of the following:

- keep Firefox open for a long time;

- have many tabs open at once, particularly tabs with many images;

- view web pages with large amounts of text;

- use Firefox on Windows

- use Firefox at the same time as other programs that use lots of memory.

 

...γιατί τα κάνω ΟΛΑ αυτά ταυτόχρονα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και αρκετά χρόνια ο δημοφιλής browser έπασχε από ένα σοβαρό θέμα που αφορούσε τη διαχείριση της μνήμης RΑΜ, με αποτέλεσμα να χρησιμοποιεί πάρα πολλoύς υπολογιστικούς πόρους και η επίλυση αυτού συνεπάγεται πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες.

 

Αυτό ξαναπέστο...τρώει υπερβολικά πολύ μνήμη!!

Τον έβαλα με update και έκανα pin app xD φάση έχει! Για να δούμε, 194k με 3 tabs ανοιχτά,2 του insomnia και ένα το φόρουμ των grof ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράγμα περιμένω εδώ και πολύ καιρό από μια νέα έκδοση Firefox και δεν το βλέπω: Διαχείρηση του κάθε tab από διαφορετικό process. Όπως γίνεται δηλαδή στους IE και Chrome ήδη, εδώ και πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανε και σε μενα update...συνεχίζω βεβαια να εχω απειρα crashes οποτε τον χρησιμοποιω ακομη και χωρις addons...

Δεν εχω βρει κατι καλυτερο απο Safari μεχρι στιγμης παρολο που ειναι αισθητα πιο αργος απο το Firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...