Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

IMG_20240314_185651.jpg.0ae398d3cb31599c3b6cdfff89ea485f.jpg

Το συγκρότημα κατοικιών διαθέτει κοινόχρηστες ψησταριές που όμως λόγω του ραμαζανιού, επιτρέπεται να χρησιμοποιηθούν μετά τη δύση. Αλλά τα ψάρια του Περσικού, φρέσκα και φθηνά!

IMG_20240314_190636.jpg.4904841616267cb03ce49f7e7ee26981.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1962

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, doctor_pin είπε

Σε σουβλακια ποση ωρα αφηνουμε πανω τα καλαμακια κανα λεπτο την πλευρα?

1 λεπτό με την καμία φίλε. Ανάλογα το πάχος τους, είναι γύρω στα 4 λεπτά για κάθε μία από τις 4 πλευρές. Φωτιά όχι τέρμα δυνατά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, protathlitis είπε

1 λεπτό με την καμία φίλε. Ανάλογα το πάχος τους, είναι γύρω στα 4 λεπτά για κάθε μία από τις 4 πλευρές. Φωτιά όχι τέρμα δυνατά. 

Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ψησταριά μέχρι 500 ευρώ με 3 καυστήρες και πλαϊνό μάτι τι προτείνετε;

Έχω αυτή την στιγμή μια Unimac των 200 ευρώ που ήταν είχα πάρει για δοκιμή αν "μου αρέσει" το γκάζι και επειδή έχει κλείσει 5ετία και έχει αρχίσει τα θεματάκια της έλεγα να πάω σε κάτι καλύτερο. Επίσης θέλω να παίρνει και σούβλα.

Κοίταγα τις 2 παρακάτω τι λέτε;

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-hudson-naterial-me-3-kaustires-kai-1-pleuriki-estia-62209616

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-jamestown-maddox-3-1-me-mantemi-124055?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCATFkyJ2osFG73XUZQ_eVSWEbYwRt_WhtYNOGDSbJI3i5Ee7sfKGygRoCy7sQAvD_BwE

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kostaskontis είπε

εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο?

Το συγκεκριμένο αναφέρει ότι αντικαθιστά το θερμόμετρο της ψησταριάς στο καπάκι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνεις αυτό. Ήδη σου έχει προταθεί μια πολύ καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Το συγκεκριμένο αναφέρει ότι αντικαθιστά το θερμόμετρο της ψησταριάς στο καπάκι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνεις αυτό. Ήδη σου έχει προταθεί μια πολύ καλύτερη επιλογή.

αν κοιταξεις καλυτερα ,δεν κανει μονο αυτο αλλα εχει και 4 probes για θερμοκρασια κρεατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostaskontis είπε

αν κοιταξεις καλυτερα ,δεν κανει μονο αυτο αλλα εχει και 4 probes για θερμοκρασια κρεατος

Το γνωρίζω. Υπάρχουν και σχετικά βιντεάκια, όπως πχ το παρακάτω 

και ξαναλέω ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αγοράσει κάποιος. Υπάρχει καλύτερη επιλογή, όπως ήδη έχει αναφερθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκοπεύω κατά το Πάσχα να παρω την σούβλα της 4αρας κεντον που έχω, θέλω να ρωτήσω την έχει κάποιος; Έχει κάποια ιδιαιτερότητα ως προς τη χρήση; Φαντάζομαι κανα 5κιλο κρέας θα το χωράει λογικα.. ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Varnavas89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ένα ντουλάπι για εξωτερικό χώρο (κατά προτίμηση μεταλλικό) για να αποθηκεύω μέσα όλα τα πράγματα της ψηστραριάς (πλάκα πίτσας, μαντεμένια πλακα κτλ). Έχετε κάποια πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκοπεύω κατά το Πάσχα να παρω την σούβλα της 4αρας κεντον που έχω, θέλω να ρωτήσω την έχει κάποιος; Έχει κάποια ιδιαιτερότητα ως προς τη χρήση; Φαντάζομαι κανα 5κιλο κρέας θα το χωράει λογικα.. ευχαριστώ 

Την έχω χρησιμοποιήσει 6-7 φορές, είναι πολύ εύκολη στην συναρμολόγηση και αποσύνδεση ώστε να αφαιρέσεις από πάνω της το κρέας. Το μοτέρ κουμπώνει πολύ εύκολα στην βάση της ψησταριάς. Βάζεις και το αντίβαρο που έχει από την άλλη μεριά, για καλό και για κακό. Τι να σου πω, plug & play μου φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, netagra είπε

Την έχω χρησιμοποιήσει 6-7 φορές, είναι πολύ εύκολη στην συναρμολόγηση και αποσύνδεση ώστε να αφαιρέσεις από πάνω της το κρέας. Το μοτέρ κουμπώνει πολύ εύκολα στην βάση της ψησταριάς. Βάζεις και το αντίβαρο που έχει από την άλλη μεριά, για καλό και για κακό. Τι να σου πω, plug & play μου φαίνεται.

Ωραία! Και προφανώς ξεγνοιαζεις σχετικά από πλευράς αναφλεξεων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...