Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα , φιλος που δεν ασχολειται με το ιντερνετ και τα φορουμ , ψαχνεται να κανει αγορα εχει καταληξει σε μια "Mr grill bbq 5" και με ρωταγε .
Εχουμε καποια αποψη για την συγκεκριμενη ή καποια αλλη προταση στα λεφτα αυτα ( 1000€ ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2020 στις 10:11 ΠΜ, villasg είπε

Καλημερα , φιλος που δεν ασχολειται με το ιντερνετ και τα φορουμ , ψαχνεται να κανει αγορα εχει καταληξει σε μια "Mr grill bbq 5" και με ρωταγε .
Εχουμε καποια αποψη για την συγκεκριμενη ή καποια αλλη προταση στα λεφτα αυτα ( 1000€ ) ?

Με 1000+ ευρώ γιατί δεν πάει σε  broil king η Weber ???

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aenaos15 είπε

Με 1000+ ευρώ γιατί σεν πάει σε  broil king η Weber ???

Δεν ξερω τι εχει δει - ψαξει , εμενα με ρωτησε για αυτη που ανεφερα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dakangr είπε

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-me-4-1-kaystires-100378

Σε αυτή την τιμή είναι μαγική. 

Μακριά. Ότι χειρότερο έχω δει σε ψησταριά...

Φθηνή κατασκευή που δεν θα βγάλει ούτε χρόνο. Μονίμως αναφλέξεις και μαύρισμα  του κρέατος.

Προτείνω kenton naterial 2Β  ή 3B απο leroy merlin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, villasg είπε

Καλημερα , φιλος που δεν ασχολειται με το ιντερνετ και τα φορουμ , ψαχνεται να κανει αγορα εχει καταληξει σε μια "Mr grill bbq 5" και με ρωταγε .
Εχουμε καποια αποψη για την συγκεκριμενη ή καποια αλλη προταση στα λεφτα αυτα ( 1000€ ) ?

Δεν την ξερω τη συγκεκριμενη μαρκα, οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη αν ειναι καλη ή οχι. Σιγουρα εχει πολλα εξτραδακια ωραια απ οτι ειδα.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι βρισκω πληροφοριες μονο απο Ελλαδα, που μαλλον σημαινει οτι παιζει να ειναι καμια ελληνικη μαρκα ή rebranding απο καποια αλλη εταιρια και απλα εχει βαλει ο Mr Grill το δικο του brand πανω. Οποτε, δεν ξερω ποσο ευκολα θα βρισκεις ανταλλακτικα ή και υποστήριξη αν χρειαστεις κατι. 

Στα 1000€ θα πηγαινα σε safe επιλογες, Weber, Napoleon, BroilKing. Οποιοδηποτε μοντελο απο αυτες τις εταιριες τον καλυπτει σε αυτο το μπατζετ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ftso είπε

Μακριά. Ότι χειρότερο έχω δει σε ψησταριά...

Φθηνή κατασκευή που δεν θα βγάλει ούτε χρόνο. Μονίμως αναφλέξεις και μαύρισμα  του κρέατος.

Προτείνω kenton naterial 2Β  ή 3B απο leroy merlin.

Εγω που ειμαι ασχετος δλδ και εχω τρελαθει με την συγκεκριμένη, αν παρω καμια weber θα παθω πολιτισμίκο σοκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dakangr είπε

Εγω που ειμαι ασχετος δλδ και εχω τρελαθει με την συγκεκριμένη, αν παρω καμια weber θα παθω πολιτισμίκο σοκ;

Το λιγότερο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dakangr είπε

Εγω που ειμαι ασχετος δλδ και εχω τρελαθει με την συγκεκριμένη, αν παρω καμια weber θα παθω πολιτισμίκο σοκ;

ειναι αληθεια ότι θα παθεις πολιτισμικό σοκ αν παρεις μια καλυτερη (ποσο μάλλον μια weber)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dakangr είπε

Εγω που ειμαι ασχετος δλδ και εχω τρελαθει με την συγκεκριμένη, αν παρω καμια weber θα παθω πολιτισμίκο σοκ;

Φαντάσου ότι είδα αυτές που έχει το Leroy και δίπλα της Weber και έπαθα σοκ. Μόνο το καπάκι που σηκώνεις από το βάρος και μόνο το καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

ειναι αληθεια ότι θα παθεις πολιτισμικό σοκ αν παρεις μια καλυτερη (ποσο μάλλον μια weber)

Oκ δεν αμφισβητω αυτο που λετε και δεν εχω καθολου εικονα απο τη διαφορα της ποιοτητας με τη weber. Αλλα για ενα ασχετο οπως εμενα, που ξεκιναει τωρα, νομιζω οτι η τιμη ειναι μαγικη, και ας του βγαλει 1-2 χρησης. Αναφλεξεις κανει οκ, οχι παρα πολλες, και ξαναλεω σε ενα μηνα εχω ψησει 20 φορες τουλαχιστον- ηδη εφαγα μια μπουκαλα και ειμαι στη δευτερη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dakangr είπε

Oκ δεν αμφισβητω αυτο που λετε και δεν εχω καθολου εικονα απο τη διαφορα της ποιοτητας με τη weber. Αλλα για ενα ασχετο οπως εμενα, που ξεκιναει τωρα, νομιζω οτι η τιμη ειναι μαγικη, και ας του βγαλει 1-2 χρησης. Αναφλεξεις κανει οκ, οχι παρα πολλες, και ξαναλεω σε ενα μηνα εχω ψησει 20 φορες τουλαχιστον- ηδη εφαγα μια μπουκαλα και ειμαι στη δευτερη. 

Έτσι την πάτησε ο κολλητός μου. Εγώ πήρα broil king 750ευρώ, αυτός Praktiker 250ευρώ. 

Εγώ ψήνω 4 φορές την εβδομάδα πλέον (δεν έψηνα πριν ποτε). Η δικιά του δεν ανεβάζει αρκετή θερμοκρασία ώστε το κρέας να πάρει σωστό χρώμα, απλά βράζει. Κάνει 1,5 ώρα σχεδόν για 3 μπριζολίτσες κλπ. Την χάρισε λοιπόν στους γονείς του και έδωσε άλλα 200ευρώ για μία ηλεκτρική πλέον, που ψήνει καλύτερα από την προηγούμενη του (και προφανώς έτη φωτός χειρότερα από μία καλή αερίου).

Με ένα μαντεμενιο τηγανι και θα φας καλύτερες μπριζόλες.

 

Στις ψησταριές δεν είναι θέμα αντοχής μόνο. Είναι θέμα σωστής θερμοκρασίας, ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΗΣ θερμοκρασιας, αναφλεξεων, καλής σχάρας κλπ κλπ

Επεξ/σία από n4sleep
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά όλες αυτές οι ψησταριές θα πασχίσουν οκτομβρη Νοέμβρη που εχει χαμηλές εξωτερικές θερμοκρασίες

αλλά θα μου πείτε άλλο να σκας 200 άλλο 600

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές έπεσε στο μάτι μου το παρακάτω υλικό/ υγρό Scotch-Brite™ Quick Clean Griddle Liquid 700

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε ψησταριά αερίου να μας πει αν κάνει δουλειά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση, πήρα με BK, συγκεκριμένα την Gem 320. Η μπουκάλα που μου έφεραν είναι η κλασσική μπλε της petrogaz με την στρόφιγγα. Βλέπω στο manual όμως πως υπάρχει και επιλογή για σωλήνα με ένα είδους διακόπτη αντί για στρόφιγγα. 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, IoNik είπε

Μια γρήγορη ερώτηση, πήρα με BK, συγκεκριμένα την Gem 320. Η μπουκάλα που μου έφεραν είναι η κλασσική μπλε της petrogaz με την στρόφιγγα. Βλέπω στο manual όμως πως υπάρχει και επιλογή για σωλήνα με ένα είδους διακόπτη αντί για στρόφιγγα. 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

μήπως ειναι για φυσικό αέριο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...