Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

χαχα το πηρα κι εγω! Αραγε αυτα τα καλωδιακια που εχει θα αντεχουν σε ψηλες θερμοκρασιες? αν πχ ακουμπησουν στη καυτη λαμαρινα της ψησταριας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ειναι να μην το βαζετε οταν εχει η ψησταρια θερμοκρασιες πανω απο 300 γιατι θα χαλασουν. Αν χρειαστει σε τετοια περιπτωση να το βαλετε οταν κοντευει να δειτε ποσο θελει ακομα περιπου. Ειχε φιλος μου της weber και τα χαλασε ετσι, αλλα του τα αντικατεστησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sot_pal είπε

χαχα το πηρα κι εγω! Αραγε αυτα τα καλωδιακια που εχει θα αντεχουν σε ψηλες θερμοκρασιες? αν πχ ακουμπησουν στη καυτη λαμαρινα της ψησταριας?

Μια χαρά αντέχουν,τα περνάω από την θέση για σούβλα ,που έχει η Weber , κι όλα ρολόι . Πάντως από το Bluetooth που έχει , μην έχετε ιδιαίτερες απαιτήσεις. Δηλαδή στα πέντε μέτρα , η ψησταριά έξω εγώ στο σαλόνι, αποσυνδέεται με το τηλέφωνο. Βέβαια γλυτώνεις το άνοιξε κλείσε της ψησταριάς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Kostasm45 είπε

Μια χαρά αντέχουν,τα περνάω από την θέση για σούβλα ,που έχει η Weber , κι όλα ρολόι . Πάντως από το Bluetooth που έχει , μην έχετε ιδιαίτερες απαιτήσεις. Δηλαδή στα πέντε μέτρα , η ψησταριά έξω εγώ στο σαλόνι, αποσυνδέεται με το τηλέφωνο. Βέβαια γλυτώνεις το άνοιξε κλείσε της ψησταριάς .

 Έχει και εφαρμογή για το κίνητο λειτουργει με τι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, skoudinio είπε

 Έχει και εφαρμογή για το κίνητο λειτουργει με τι? 

Τι το πέρασες το εργαλείο χωρίς εφαρμογή ? Πέρα από την πλάκα έχει μια εφαρμογή που συνδέει το θερμόμετρο μέσω Bluetooth με το τηλέφωνο , αφενός για ορίσει την επιθυμητή θερμοκρασία με βάση το τι ψήνεις και πως το θες ψημένο (medium ,κτλπ ) αφετέρου όταν φτάσει στην θερμοκρασία αυτή , χτυπάει alarm .

Άσχετο , προχτές "έφαγα" την δεύτερη μπουκάλα υγραερίου (coral gas) σήμερα ξαναπήρα petrogas . Έχω την αίσθηση ότι με petrogas δουλεύουν  καλύτερα οι καυστήρες της ψησταριάς . Ζωηρή μπλε φλόγα με κόκκινη απόληξη . Ενώ με Coral  από την αρχή που την πήρα , το μπλε κομμάτι της φλόγας ήταν μικρότερο και το κόκκινο μεγαλύτερο .  Επίσης έχω την αίσθηση ότι ζεσταίνει πιο γρήγορα .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, gsisr είπε

Ναι. Παρτην χθες!

Επειδή μόλις γύρισα σπίτι, θα πάω αύριο να δώ αν την έχει.

Ξέρεις αν έχει καλή σχάρα? 

Τώρα μου έβγαλε οτι δεν είναι διαθέσιμη στο κατάστημα στα Ιωάννινα. Ας ελπίσω οτι μπορούν να την φέρουν...

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σχάρα της είναι μαντέμι. Εγώ πήρα μια ίδια από leroy με τη διαφορά ότι δεν έχει μαντεμενια σχάρα. Επίσης αυτή του praktiker είναι ελαφρώς καλύτερη ποιοτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gsisr είπε

Η σχάρα της είναι μαντέμι. Εγώ πήρα μια ίδια από leroy με τη διαφορά ότι δεν έχει μαντεμενια σχάρα. Επίσης αυτή του praktiker είναι ελαφρώς καλύτερη ποιοτικά

Σε ευχαριστώ. Θα πάω αύριο πρωί να δω πως μπορώ να την παραγγείλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Τι το πέρασες το εργαλείο χωρίς εφαρμογή ? Πέρα από την πλάκα έχει μια εφαρμογή που συνδέει το θερμόμετρο μέσω Bluetooth με το τηλέφωνο , αφενός για ορίσει την επιθυμητή θερμοκρασία με βάση το τι ψήνεις και πως το θες ψημένο (medium ,κτλπ ) αφετέρου όταν φτάσει στην θερμοκρασία αυτή , χτυπάει alarm .

Άσχετο , προχτές "έφαγα" την δεύτερη μπουκάλα υγραερίου (coral gas) σήμερα ξαναπήρα petrogas . Έχω την αίσθηση ότι με petrogas δουλεύουν  καλύτερα οι καυστήρες της ψησταριάς . Ζωηρή μπλε φλόγα με κόκκινη απόληξη . Ενώ με Coral  από την αρχή που την πήρα , το μπλε κομμάτι της φλόγας ήταν μικρότερο και το κόκκινο μεγαλύτερο .  Επίσης έχω την αίσθηση ότι ζεσταίνει πιο γρήγορα .

εγω μαλλον βλεπω το αντιθετο,ειχα coral κ πηρα πετρογκαζ γιατι ακουω γενικα καλα λογια,στην πραξη νομιζω πως με coral ειχα πιο γρηγορη κ μεγαλυτερη θερμοκρασια,ισως να φταιει κ ο ρυθμιστης πιεσης δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2020 στις 12:30 ΜΜ, tsiro7 είπε

Αρωματικό κοντοσουβλι για σήμερα μιας και τις ημέρες του Πάσχα δούλευα και τη βγάλαμε με παϊδάκια. 

IMG_20200426_122532.jpg

Ψησταριά μια blackbull grilly των 150 ευρώ με δύο καυστήρες. 

Φιλε να σε ρωτησω κατι?

Εχω κι εγω την γκριλι εδω και 2 μηνες κι ενω ειμαι ευχαριστημενος,εχω μια απορια...

Γιατι η μαξιμουμ θερμοκρασια που εχω δει ειναι 250 βαθμους οση ωρα και να την εχω στο φουλ? Κι εσενα ετσι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήσιμο τσιπούρας 450γρ, σε τι θερμοκρασία και πόση ώρα περίπου? Αν θυμάμαι καλά γύρω στους 200 για 4+4 λεπτά? Να το χαραξω το ψάρι πριν το ψήσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που ξέρω φιλε είναι πλύνε καλα το ψάρι μετά στεγνωσετο εντελώς και λαδωσε το καλό με αλάτι. Ανάμεσα στο ψάρι κόβω φέτες λεμόνι. Δεν θέλει πολύ ψήσιμο το ψάρι πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...