Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά,

 

επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω θερμόμετρο https://www.banggood.com/Digoo-DG-FT2203-Smart-Bluetoorh-LED-LCD-Display-BBQ-Kitchen-Cooking-Thermometer-With-Double-Probes-p-1300450.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN μετά απο παρότρυνση αρκετών εδώ μέσα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε συναντήσει θέμα με το bluetooth και τη σύνδεση στο κινητό καθώς είδα στο play store ότι έχει πολύ κακές κρητικές σαν εφαρμογή και θεωρώ ότι είναι άχρηστο χωρίς τη σύνδεση στο κιν.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Εγώ πάντως έχω αγοράσει ένα του ΙΚΕΑ 12 ευρώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος 

Ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία και από όσο μπορώ να καταλάβω είναι αρκετά ακριβές

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος για σύνδεση με κινητά κλπ, ανοίγεις καπάκι τσεκάρεις, γυρνάς βγάζεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Εγώ πάντως έχω αγοράσει ένα του ΙΚΕΑ 12 ευρώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος 

Ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία και από όσο μπορώ να καταλάβω είναι αρκετά ακριβές

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος για σύνδεση με κινητά κλπ, ανοίγεις καπάκι τσεκάρεις, γυρνάς βγάζεις 

Ε δώσε κι ένα λινκ 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από κινητό, συγγνώμη 

9 ευρώ τελικά, έχει πέσει η τιμή 

https://www.ikea.gr/proioda/eidi-kouzinas/ergaleia-anameixis-kai-metrisis/fantast-thermometro-kreatos-xronodiakoptis/20103016

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Εγώ πάντως έχω αγοράσει ένα του ΙΚΕΑ 12 ευρώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος 

Ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία και από όσο μπορώ να καταλάβω είναι αρκετά ακριβές

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος για σύνδεση με κινητά κλπ, ανοίγεις καπάκι τσεκάρεις, γυρνάς βγάζεις 

Ωραίο και αυτό και άμεση παραλαβή.

Και το Diggoo μπορείς να το χρησιμοποιείς χωρίς κινητό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συνδεση με κινητο βοηθαει παντως. Ειδικα αν μαγειρευεις κατι για ωρα και θες να κανεις κατι αλλο ταυτοχρονα. Για να μην πω για περιπτωση low and slow που απλα βαζεις το κρεας και το ξεχνας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosbant είπε

Καλημέρα παιδιά,

επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω θερμόμετρο https://www.banggood.com/Digoo-DG-FT2203-Smart-Bluetoorh-LED-LCD-Display-BBQ-Kitchen-Cooking-Thermometer-With-Double-Probes-p-1300450.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN μετά απο παρότρυνση αρκετών εδώ μέσα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε συναντήσει θέμα με το bluetooth και τη σύνδεση στο κινητό καθώς είδα στο play store ότι έχει πολύ κακές κρητικές σαν εφαρμογή και θεωρώ ότι είναι άχρηστο χωρίς τη σύνδεση στο κιν.

Ευχαριστώ

το θερμόμετρο είναι αρκετά ακριβές και πολύ γρήγορο. η εφαρμογή κάνει αυτά που υποτίθεται πως πρέπει να κάνει. σου δείχνει δηλαδή τη μέτρηση του θερμομέτρου και σε ειδοποιεί ανάλογα με το τί έχει ορίσει εσύ. τώρα για εμβέλεια μη περιμένεις θαύματα. μέχρι 8 μέτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

H συνδεση με κινητο βοηθαει παντως. Ειδικα αν μαγειρευεις κατι για ωρα και θες να κανεις κατι αλλο ταυτοχρονα. Για να μην πω για περιπτωση low and slow που απλα βαζεις το κρεας και το ξεχνας.

Οκ, γνώμες είναι αυτές και σίγουρα δεν είναι κακό το ασύρματο 

Είναι και πως το βλέπει ο καθένας, εγώ που έκανα γιουβέτσι πχ στην γκαζιού έκατσα τρεις ώρες στο μπαλκόνι και ήμουν από πάνω από το φαγητό, όταν μαγειρεύω είμαι πάντα πλήρως αφοσιωμένος σε αυτή τη δουλειά 

Πάντως για τα κλασσικά ψητά αυτό του ΙΚΕΑ νομίζω είναι μια χαρά και ειδικά αν κάποιος μένει σε αστικό κέντρο το παίρνει σε μισή ώρα, δε μπλέκει με αποστολές κλπ 

Εξάλλου και να πάρεις και τα 2 δεν είναι και καμία τρελή δαπάνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Οκ, γνώμες είναι αυτές και σίγουρα δεν είναι κακό το ασύρματο 

Είναι και πως το βλέπει ο καθένας, εγώ που έκανα γιουβέτσι πχ στην γκαζιού έκατσα τρεις ώρες στο μπαλκόνι και ήμουν από πάνω από το φαγητό, όταν μαγειρεύω είμαι πάντα πλήρως αφοσιωμένος σε αυτή τη δουλειά 

Πάντως για τα κλασσικά ψητά αυτό του ΙΚΕΑ νομίζω είναι μια χαρά και ειδικά αν κάποιος μένει σε αστικό κέντρο το παίρνει σε μισή ώρα, δε μπλέκει με αποστολές κλπ 

Εξάλλου και να πάρεις και τα 2 δεν είναι και καμία τρελή δαπάνη...

Nαι συμφωνω! Και γω στην αρχη ενα τετοιο ειχα. Απλα επειδη κανω αργα μαγειρεματα, προτιμω να το βλεπω απο το κινητο και να εχω ειδποιηση οταν ειναι ετοιμο ή ακομα και οταν ξεφυγει η θεμροκρασια της ψησταριας ειτε προς τα πανω ειτε προς τα κατω. 

Κανεις δλδ ανετα τη δουλεια σου με το απλο, απλα πρεπει να εισαι απο πανω. Το αλλο προσφερει απλα περισσοτερη ανεση και ευελιξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για πλάκα ψησίματος σε weber spirit ii 310 θα υπάρξεθ πρόβλημα αν βάλουμε πάνω από την υπάρχουσα σχάρα αυτή? θα κάνει δουλειά? Γιατί σε μήκες δεν θα πατάει στις άκρες:

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/shara-plancha-81873761/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Nαι συμφωνω! Και γω στην αρχη ενα τετοιο ειχα. Απλα επειδη κανω αργα μαγειρεματα, προτιμω να το βλεπω απο το κινητο και να εχω ειδποιηση οταν ειναι ετοιμο ή ακομα και οταν ξεφυγει η θεμροκρασια της ψησταριας ειτε προς τα πανω ειτε προς τα κατω. 

Κανεις δλδ ανετα τη δουλεια σου με το απλο, απλα πρεπει να εισαι απο πανω. Το αλλο προσφερει απλα περισσοτερη ανεση και ευελιξία.

Με εψησες, θα παραγγείλω και εγώ ένα τέτοιο 😁

Ερώτηση: αφήνεις την μονάδα απέξω και και καρφώνεις το θερμόμετρο μέσα ενώ το καλώδιο τρεχει μεσα στη ψησταριά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Με εψησες, θα παραγγείλω και εγώ ένα τέτοιο 😁

Ερώτηση: αφήνεις την μονάδα απέξω και και καρφώνεις το θερμόμετρο μέσα ενώ το καλώδιο τρεχει μεσα στη ψησταριά ; 

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Παιδιά για πλάκα ψησίματος σε weber spirit ii 310 θα υπάρξεθ πρόβλημα αν βάλουμε πάνω από την υπάρχουσα σχάρα αυτή? θα κάνει δουλειά? Γιατί σε μήκες δεν θα πατάει στις άκρες:

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/shara-plancha-81873761/

δε θα έχεις πρόβλημα άλλα είμαι της γνώμης να μπεις σε έξοδα και να πάρεις κάτι που θα σου μείνει όπως τα lodge και ας έχει 3πλη 4πλη τιμη.

@SagoniasSlutRos επειδη ψαχνω και δε μπορώ να το βρω με τπτ το ποστ καποια στιγμή πριν μηνες , είχες δώσει rib eye απο μακρο μια μάρκα , μπορείς αν σου είναι εύκολο να με βοηθήσεις και να ξαναποσταρεις τη φωτογραφία για να πάω για searching? :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Με εψησες, θα παραγγείλω και εγώ ένα τέτοιο 😁

Ερώτηση: αφήνεις την μονάδα απέξω και και καρφώνεις το θερμόμετρο μέσα ενώ το καλώδιο τρεχει μεσα στη ψησταριά ; 

Ναι εννοειται, η μοναδα μενει εξω.

6 λεπτά πριν, sndev είπε

δε θα έχεις πρόβλημα άλλα είμαι της γνώμης να μπεις σε έξοδα και να πάρεις κάτι που θα σου μείνει όπως τα lodge και ας έχει 3πλη 4πλη τιμη.

@SagoniasSlutRos επειδη ψαχνω και δε μπορώ να το βρω με τπτ το ποστ καποια στιγμή πριν μηνες , είχες δώσει rib eye απο μακρο μια μάρκα , μπορείς αν σου είναι εύκολο να με βοηθήσεις και να ξαναποσταρεις τη φωτογραφία για να πάω για searching? :-)

https://www.themart.gr/boeia-devesa-mprizola-aney-ostou-nwpi-se-vacuum-argentinis-2-25kg-2114729400060.html

Αυτη η μαρκα ηταν, προελευση Αργεντινης. Δοκιμασα και Ιρλανδιας που ηταν λιγο πιο ακριβο, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.
Αλλα επειδη ειναι ακριβο κομματι, ισως να το μοιραστεις με ενα φιλο σου, γιατι βγαζει 9-10 μπριζολες το κομματι των 3 κιλων. Σε καταψυξη που εβαλα μερικες, δεν ηταν το ιδιο καλες μετα, γιατι εχασαν καποια υγρα.

Αποψε θα φτιαξω ενα tri-tip που ειχα παρει. Δεν το εχω ξανακανει, αλλα ειχε 10€ το κιλο μονο και βλεπω οτι το προτιμουν πολυ στην Αμερικη.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...