Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2126

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

7 λεπτά πριν, costas_ είπε

Φιάλη ? Από που θα πάρω? 

Να υποθέσω ότι αγοράζω την 20kg και μετά την επιστρέφω για γέμισμα ή γίνεται με ανταλλαγή γεμάτης με άδεια?

Την 10 κιλών αγοράζεις. Την παίρνεις γεμάτη και όταν αδειάσει την επιστρέφεις και σου δίνουν άλλη γεμάτη. 

Η πρώτη αγορά της φιάλης όταν δεν έχεις άλλη κοστίζει 36-38 €. Όταν τους πας άδεια και παίρνεις την γεμάτη το κόστος είναι περίπου 17€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, costas_ είπε

Ωραία, ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Οταν με το καλό έλθει θα βάλω φωτογραφίες 

Ποιο μοντέλο πήρες? Ο λόγος που την επέλεξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιστορικό είναι λίγο μακρύ, τόσο σε χρονική διάρκεια όσο και στο εύρος διερεύνησης όλων των διαθέσιμων ψησταριών στην αγορά. 

Είδα από κοντά όλα τα μοντέλα στο Leroy Merlin, Praktiker, Κωτσόβολο κλπ. Σε όλες τις επισκέψεις ήταν μαζί μου μόνο η σύζηγος η οποία είχε ενεργό συμμετοχή (αποστολή) να διαβάζει όλα τα reviews και τις αξιολογήσεις σε όλο το Internet και σε όλα τα Forums (Gr/Us/Eng), Skroutz.gr, Social media κλπ. Οσες είδαμε τις βρήκαμε ενδιαφέρουσες αλλά με μια αίθηση δευτερο-κλασάτης ποιότητας και αισθητικής. Σε κανένα μαγαζί δεν μας μίλησε ένας πωλητής να μας πει κάτι περισσότερο από την τιμή πώλησης ! 

Σε ένα δεύτερο γύρο καταστημάτων είδαμε καταστήματα του χώρου όπου με προσοχή συζητήσαμε με ανθρώπους που κατέχουν το είδος όπως πχ. η General Gas. Είδαμε από κοντά Weber Spirit ΙΙ, Napoleon, Broil King καθώς και πολύ λίγες επαγγελματικές νερού.  

Τα οικονομικά μου δεν μου επέτρεπαν να πάω ψηλότερα και έτσι τον Ιούλιο αποφάσισα να πάρω την BK Gem 320 η οποία όμως λόγω COVID ήταν σε έλλειψη. 

Επανήλθα πριν μια εβδομάδα, πάλι με την σύζηγο με αφορμή την οριζόντια έκπτωση 24% σε όλα τα είδη από τον Κοτσόβωλο, όπου είδαμε δίπλα δίπλα δυο Weber και δυο Broil King. Το κριτήριο επιλογής ήταν μόνο η γνώμη φίλων που έχουν ήδη τα μοντέλα που βλέπαμε, οι οποίοι μας πρότρυναν προς την Broil King Monarch, την οποία και αγοράσαμε από τον Κοτσόβωλο μετά από επικοινωνία με την General Gas και με την έκπτωση -24%.     

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, costas_ είπε

Το ιστορικό είναι λίγο μακρύ, τόσο σε χρονική διάρκεια όσο και στο εύρος διερεύνησης όλων των διαθέσιμων ψησταριών στην αγορά. 

Είδα από κοντά όλα τα μοντέλα στο Leroy Merlin, Praktiker, Κωτσόβολο κλπ. Σε όλες τις επισκέψεις ήταν μαζί μου μόνο η σύζηγος η οποία είχε ενεργό συμμετοχή (αποστολή) να διαβάζει όλα τα reviews και τις αξιολογήσεις σε όλο το Internet και σε όλα τα Forums (Gr/Us/Eng), Skroutz.gr, Social media κλπ. Οσες είδαμε τις βρήκαμε ενδιαφέρουσες αλλά με μια αίθηση δευτερο-κλασάτης ποιότητας και αισθητικής. Σε κανένα μαγαζί δεν μας μίλησε ένας πωλητής να μας πει κάτι περισσότερο από την τιμή πώλησης ! 

Σε ένα δεύτερο γύρο καταστημάτων είδαμε καταστήματα του χώρου όπου με προσοχή συζητήσαμε με ανθρώπους που κατέχουν το είδος όπως πχ. η General Gas. Είδαμε από κοντά Weber Spirit ΙΙ, Napoleon, Broil King καθώς και πολύ λίγες επαγγελματικές νερού.  

Τα οικονομικά μου δεν μου επέτρεπαν να πάω ψηλότερα και έτσι τον Ιούλιο αποφάσισα να πάρω την BK Gem 320 η οποία όμως λόγω COVID ήταν σε έλλειψη. 

Επανήλθα πριν μια εβδομάδα, πάλι με την σύζηγο με αφορμή την οριζόντια έκπτωση 24% σε όλα τα είδη από τον Κοτσόβωλο, όπου είδαμε δίπλα δίπλα δυο Weber και δυο Broil King. Το κριτήριο επιλογής ήταν μόνο η γνώμη φίλων που έχουν ήδη τα μοντέλα που βλέπαμε, οι οποίοι μας πρότρυναν προς την Broil King Monarch, την οποία και αγοράσαμε από τον Κοτσόβωλο μετά από επικοινωνία με την General Gas και με την έκπτωση -24%.     

Πολυ σωστη επιλογη!!!

Την δουλευω 1 χρονο τωρα και ειμαι  υπερευχαριστημενος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, costas_ είπε

Το ιστορικό είναι λίγο μακρύ, τόσο σε χρονική διάρκεια όσο και στο εύρος διερεύνησης όλων των διαθέσιμων ψησταριών στην αγορά. 

Είδα από κοντά όλα τα μοντέλα στο Leroy Merlin, Praktiker, Κωτσόβολο κλπ. Σε όλες τις επισκέψεις ήταν μαζί μου μόνο η σύζηγος η οποία είχε ενεργό συμμετοχή (αποστολή) να διαβάζει όλα τα reviews και τις αξιολογήσεις σε όλο το Internet και σε όλα τα Forums (Gr/Us/Eng), Skroutz.gr, Social media κλπ. Οσες είδαμε τις βρήκαμε ενδιαφέρουσες αλλά με μια αίθηση δευτερο-κλασάτης ποιότητας και αισθητικής. Σε κανένα μαγαζί δεν μας μίλησε ένας πωλητής να μας πει κάτι περισσότερο από την τιμή πώλησης ! 

Σε ένα δεύτερο γύρο καταστημάτων είδαμε καταστήματα του χώρου όπου με προσοχή συζητήσαμε με ανθρώπους που κατέχουν το είδος όπως πχ. η General Gas. Είδαμε από κοντά Weber Spirit ΙΙ, Napoleon, Broil King καθώς και πολύ λίγες επαγγελματικές νερού.  

Τα οικονομικά μου δεν μου επέτρεπαν να πάω ψηλότερα και έτσι τον Ιούλιο αποφάσισα να πάρω την BK Gem 320 η οποία όμως λόγω COVID ήταν σε έλλειψη. 

Επανήλθα πριν μια εβδομάδα, πάλι με την σύζηγο με αφορμή την οριζόντια έκπτωση 24% σε όλα τα είδη από τον Κοτσόβωλο, όπου είδαμε δίπλα δίπλα δυο Weber και δυο Broil King. Το κριτήριο επιλογής ήταν μόνο η γνώμη φίλων που έχουν ήδη τα μοντέλα που βλέπαμε, οι οποίοι μας πρότρυναν προς την Broil King Monarch, την οποία και αγοράσαμε από τον Κοτσόβωλο μετά από επικοινωνία με την General Gas και με την έκπτωση -24%.     

καλορίζικη, να την χαρείτε όσο δεν πάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2020 στις 8:16 ΜΜ, Elderman_19730 είπε

Για να καταλαβετε ολοι πόσο μας κλεβουν στην Ελλάδα οι χονδρέμποροι, σας προτεινω να παρετε το αμαξι και να πατε μια Γερμανια μολις φυγει ο κορωνοϊος.
αξιζει να πατε να φορτωσετε και να γυρισετε. Ενα παραδειγμα θα δωσω μονο και δειτε τιμη, διαστασεις, υλικο, βαγονετο συρταρια, υλικο σχαρων, αξεσουαρ, υλικο καδου, kw burner
και τι δινει ο Mayer εξω απο το μοναχο (ξερω το εργοστασιο απο οπου εισαγει στο Hong Kong και ξέρω μεσω συνεργατη και τον ιδιο) και σε τι τιμη, !!!!
Και οχι δεν στελνει λογω γερμανικης νομοθεσιας. Που να χτυπιεσαι!
Μονο πας και φορτωνεις ή αγγαρευεις φιλο στη Γερμανια να την παραλαβει και να στην στειλει.
Μονο δειτε και ξαναμιλαμε για το ποσο μας κλεβουν (αλλα διαβαστε μια μια τις προδιαγραφες).
Και μην ακουσω χαζομαρες! Την εχει ο κουμπαρος μου και ΠΕΤΑΕΙ

https://www.grill-more.de/gasgrill-backburner-30100141

ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΠΟΣΟ ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ? 
(παρακαλω να συγκριθει με ομοιες σε διαστασεις και υλικο οπως πχ BK Imperial + Weber Summit = 5πλη τιμη!


 

Αυτή η Mayer είναι καλή μάρκα δλδ? Ψάχνει φίλος από Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν δε βιάζεσαι κ θες δόσεις περιμενε να πεσει στα 550 σε κανα κοτσοβολο. πέφτει συχνά πυκνά από περσυ εκεί ,αλλιώς αυτή τη περίοδο είναι καλή τιμή το 600αρι

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ιδιαιτερο κρεας κ διατροφικα κ γευστικα

πληροφοριακά εχει χαμηλότερο ποσοστό λίπους κ από το κοτόπουλο κ ειναι πιο "κρεατενια" κ "σκληρή" η γεύση της συγκριτικά με η μοσχαρίσια 

 

Πρωτεΐνες % Λίπη % Χοληστερόληmg/100gr Σίδηρος% Θερμίδεςmg/100gr
Βουβάλι
22- 26
1,3- 1,8
30- 40
2
130
Στρουθοκάμ.
22- 26
2
58- 68
0
97- 114
Βοδινό 18- 27 10- 28 60- 100 0,3- 1,6 260- 300
Κοτόπουλο 27- 32 3- 4 73- 86 0 140- 165
Αρνί γάλακτος 26 15 92 0 241
Γαλοπούλα 28 22 99 0 323
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...