Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Η ενδεδειγμένη λύση που ρώτησα είναι με ταφ πάνω στην φιάλη και κάθε συσκευή δικό της ρυθμιστή.

Στην χαμηλή πίεση δεν έχεις πρόβλημα με το Διακλαδωτή στην ουσία δε χρειάζεται ούτε σφιγκτήρες μπορείς αν ανοίξεις την φιάλη να σταματήσεις με το δάχτυλό σου ακόμα και την ροή  της φιαλης .

ενω στην υψηλή θελει και λαστιχα υψυλής και σφυκτηρες και σαφω σ δεν μπορεις να σταματησεις την ροη με το δακτυλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Μετά από πολυ ψάξιμο ήρθε επιτέλους και η δικιά μου. Charbroil. Το μοντέλο professional pro S 2 για οποιον ενδιαφέρεται. Απο το union bbq την πήρα. Δεν ξέρω αν την φέρνει άλλος. Η πρώτη εντύπωση είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Και στα ίδια χρήματα αντιστιχα καλά brand δεν έχουν sear zone... Αυτή έχει 3,5 w. Θα την δουλεψω λίγο καιρό και θα επανέλθω με λεπτομέρειες... 

IMG_20210311_171419~2.jpg

IMG_20210311_171428~2.jpg

IMG_20210311_171803~2.jpg

IMG_20210311_171754~2.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ioannisdask είπε

Μετά από πολυ ψάξιμο ήρθε επιτέλους και η δικιά μου. Charbroil. Το μοντέλο professional pro S 2 για οποιον ενδιαφέρεται. Απο το union bbq την πήρα. Δεν ξέρω αν την φέρνει άλλος. Η πρώτη εντύπωση είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Και στα ίδια χρήματα αντιστιχα καλά brand δεν έχουν sear zone... Αυτή έχει 3,5 w. Θα την δουλεψω λίγο καιρό και θα επανέλθω με λεπτομέρειες... 

IMG_20210311_171419~2.jpg

IMG_20210311_171428~2.jpg

IMG_20210311_171803~2.jpg

IMG_20210311_171754~2.jpg

Καλορίζικη και περιμένουμε εντυπώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ioannisdask είπε

Μετά από πολυ ψάξιμο ήρθε επιτέλους και η δικιά μου. Charbroil. Το μοντέλο professional pro S 2 για οποιον ενδιαφέρεται. Απο το union bbq την πήρα. Δεν ξέρω αν την φέρνει άλλος. Η πρώτη εντύπωση είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Και στα ίδια χρήματα αντιστιχα καλά brand δεν έχουν sear zone... Αυτή έχει 3,5 w. Θα την δουλεψω λίγο καιρό και θα επανέλθω με λεπτομέρειες... 

Καλοριζικη! Πολυ ωραια εμφανησιακα, με sear zone και ετοιμη diamond σχαρα, αρκετα ψηλο καπακι για ορθια κοτοπουλ, και επισης το υλικο του καδου μεσα φαινεται να καθαριζει ευκολα. Περιμενουμε εντυπωσεις.

Ανακλαστηρες δεν βλεπω, δεν εχει; ή ειναι αυτο το ασημενιο σαν τρυπητή σχαρα που βλεπω σε μια φωτο;

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη, φαίνεται πολύ όμορφη! Να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι φέρνουν Char Broil στην Ελλάδα, τις έχω δει στο youtube παλιότερα και μου είχαν κάνει πολύ καλή εντύπωση.

Το infrared σύστημα νομίζω αφορά και στην κύρια επιφάνεια ψησίματος, αυτό το ασημένιο εγκλωβίζει τον καυτό αέρα και γίνεται ουσιαστικά μια καυτή πλάκα πολύ κοντά στο ψητό, που ψήνει σαν infrared. Είμαι πολύ περίεργος να δω με τις αναφλέξεις τι γίνεται, λένε ότι δεν έχει καθόλου! Το καθάρισμά τους από ό,τι καταλαβαίνω θα πρέπει να γίνεται πολύ συχνά για να μην βουλώνουν οι τρύπες, αλλά μικρό το κακό γιατί αφαιρούνται και επίσης δεν θα πέφτει και πολύ υλικό στην υπόλοιπη ψησταριά, οπότε το καθάρισμα θα είναι εύκολο. Περιμένουμε εντυπώσεις εναγωνίως! Καλορίζικη και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, plasTOST είπε

Καλορίζικη και περιμένουμε εντυπώσεις

Δειχνει πολυ καλη...καλα ψησήματα... Περιμενουμε εντυπώσεις...!!!

 

Στις 10/3/2021 στις 8:03 ΜΜ, Evgenios_V είπε

Το τεστ προτείνω να γίνει...

- Αναμα όλοι οι καυστήρεςΕ

- Εντασηκαυστήρων στην μέση

- Προθέρμανση με κλειστό καπάκι για 10 λεπτα

- Κάλυψη όλης της επιφάνειας με ψωμί τοστ

- Κλείσιμο καπάκι και άφηνα για 60δευτερολεπτα...

- Σβήσιμο καυστήρων άνοιγμα καπάκι - και γύρισμα όλων των κομματιών ώστε η κάτω όψη να γυρίσει πάνω

Επιθυμητο να υπάρχει φωτογραφία πριν και μετά

Όπως είπα σκοπός:

1. δεν είναι να υποτιμηθεί καμία ψησταριά

2. Όλοι εμείς να δούμε διάφορες της δικής μας ψησταριάς με άλλων μελών

3. Ο ιδιοκτήτης να δει τα ζεστά και μη σημεία για να μάθει την ψησταριά του καλύτερα

4.  ένα νέο μέλος υποψήφιος αγοραστής να μπορεί να δει τις οποίες διαφορές και να μπορεί ποιο τεκμηριωμένα να δει τι εννοούμε όταν λέμε για πιθανή ανομοιομορφία ψησίματος...

Οι ποιο έμπειροι χρήστες/ψηστες να προσθέσουν κανόνες ή βελτιώσουν αν κάτι το έχω βάλει σαν λάθος...

 

 

 

 

ΑΝ θα ηθελες θα ηταν ενδιαφέρον να κανεις το τεστάκι αυτό για να μαζευουμε σιγα σιγα πληροφορίες μεταξύ ψησταριών...

ξαναλέω ΑΝ θελεις... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχει δοκιμασει κανεις τετοιο σπραυ για τη σχαρα; βαριεμαι να καθομαι να την περναω με πινελο.

https://www.amazon.de/Spraytive-500ml-Grill-Pflegespray-Grill-Reiniger-Antihaftspray/dp/B087BL5QCY

 

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ioannisdask είπε

Μετά από πολυ ψάξιμο ήρθε επιτέλους και η δικιά μου. Charbroil. Το μοντέλο professional pro S 2 για οποιον ενδιαφέρεται. Απο το union bbq την πήρα. Δεν ξέρω αν την φέρνει άλλος. Η πρώτη εντύπωση είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Και στα ίδια χρήματα αντιστιχα καλά brand δεν έχουν sear zone... Αυτή έχει 3,5 w. Θα την δουλεψω λίγο καιρό και θα επανέλθω με λεπτομέρειες... 

IMG_20210311_171419~2.jpg

IMG_20210311_171428~2.jpg

IMG_20210311_171803~2.jpg

IMG_20210311_171754~2.jpg

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!
 

Σαν εταιρεία την είχα δει, όταν έψαχνα να αγοράσω ψησταριά. Είδα ότι τις έχει και το παρακάτω κατάστημα

https://www.sietosthodoris.gr/product-category/psistaries-aeriou/char-broil/
αλλά τις εμφανίζει όλες εξαντλημένες, όποτε δεν έχει γίνει ανανέωση στο site ή δεν τις πουλάει πλέον.

Δεν ξέρω αν το Union bbq είναι αντιπρόσωπος στην Ελλάδα ή εισαγωγέας.

Το μοντέλο που πήρες δεν το εμφανίζει στο site 

https://unionbbq.gr/product-category/bbq/ψησταριές-υγραερίου/?swoof=1&product_brand=char-broil&orderby=price&really_curr_tax=105-product_cat

Σε τι τιμή το πήρες, αν επιτρέπεται;

Το βρήκα στο αγγλικο

https://www.charbroil.co.uk/professional-pro-s-2-140919

και στο γερμανικό 

 https://www.charbroil.de/professional-pro-s-2-de-140922
 

Φαίνεται ενδιαφέρουσα επιλογή

Το πίσω μέρος του ντουλαπιού είναι ακάλυπτο, όπως φαίνεται και στο βίντεο;

Από θέμα εγγύησης τι ισχύει; Δεν κατάφερα να βρω κάποια αναφορά στο κατάστημα ή στα παραπάνω sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gdeli είπε

Καλορίζικη, φαίνεται πολύ όμορφη! Να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι φέρνουν Char Broil στην Ελλάδα, τις έχω δει στο youtube παλιότερα και μου είχαν κάνει πολύ καλή εντύπωση.

Το infrared σύστημα νομίζω αφορά και στην κύρια επιφάνεια ψησίματος, αυτό το ασημένιο εγκλωβίζει τον καυτό αέρα και γίνεται ουσιαστικά μια καυτή πλάκα πολύ κοντά στο ψητό, που ψήνει σαν infrared. Είμαι πολύ περίεργος να δω με τις αναφλέξεις τι γίνεται, λένε ότι δεν έχει καθόλου! Το καθάρισμά τους από ό,τι καταλαβαίνω θα πρέπει να γίνεται πολύ συχνά για να μην βουλώνουν οι τρύπες, αλλά μικρό το κακό γιατί αφαιρούνται και επίσης δεν θα πέφτει και πολύ υλικό στην υπόλοιπη ψησταριά, οπότε το καθάρισμα θα είναι εύκολο. Περιμένουμε εντυπώσεις εναγωνίως! Καλορίζικη και πάλι!

Για το καθάρισμα έχει το παρακάτω βιντεάκι. Απ ότι φαίνεται θα πρέπει να κρατάς καθαρές τις από κάτω σχάρες για να μην βουλώσουν οι τρύπες που έχουν, όπως αναφέρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ioannisdask είπε

Μετά από πολυ ψάξιμο ήρθε επιτέλους και η δικιά μου. Charbroil. Το μοντέλο professional pro S 2 για οποιον ενδιαφέρεται. Απο το union bbq την πήρα. Δεν ξέρω αν την φέρνει άλλος. Η πρώτη εντύπωση είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Και στα ίδια χρήματα αντιστιχα καλά brand δεν έχουν sear zone... Αυτή έχει 3,5 w. Θα την δουλεψω λίγο καιρό και θα επανέλθω με λεπτομέρειες... 

IMG_20210311_171419~2.jpg

IMG_20210311_171428~2.jpg

IMG_20210311_171803~2.jpg

IMG_20210311_171754~2.jpg

Καλορίζικη και καλά ψησίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...