Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, costas_ είπε

Το ψακστήρι το ψεκάζει ως νεφέλωμα όχι πιτσίλημα

Για πες ποιο ψεκαστηρι εχεις και δουλευει με το συγκεκριμενο λαδι. Εχω δοκιμασει 2 φθηνα απο jumbo και ενα broilking με τρομπα που πηρα απο ενα μελος εδω μεσα και δεν δουλευει κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Όλοι οι κάτοικοι εξωτερικού που μιλάνε για ελαιόλαδο αναφέρονται σε ελαιόλαδα τα οποία δεν είναι σαν της Ελλάδος. Έξω, το ελαιόλαδο -  οπτικά αλλά και στην υφή είναι σαν σπορέλαιο-  ενώ ελαιόλαδο Ελληνικό ή Ιταλικό κοστίζει χρυσάφι για να αλείφουν τις σχάρες. Φυσικά τα χημικά χαρακτηριστικά κάνουν διαφορά αλλά δε νομίζω κάποιος να έχει πρόβλημα με ελαιόλαδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για πες ποιο ψεκαστηρι εχεις και δουλευει με το συγκεκριμενο λαδι. Εχω δοκιμασει 2 φθηνα απο jumbo και ενα broilking με τρομπα που πηρα απο ενα μελος εδω μεσα και δεν δουλευει κανενα.

Μάλλον έχει να κάνει με το πόσο παχύρευστο είναι το υγρό. Εκεί ποντάρω στο ότι το ηλιέλαιο θα τα πηγαίνει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα χθες την ψησταρια μου (Bormann BBQ2000) με μαντεμιενες σχαρες.

Για αρχη την αναψα κανα 5λεπτο να δω οτι ολα ειναι οκ. Τι πρεπει να κανω πριν ξεκινησω τα ψησιματα;

Κατι βλεπω για λαδωμα κλπ, καθε συμβουλη ευπροσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Μάλλον έχει να κάνει με το πόσο παχύρευστο είναι το υγρό. Εκεί ποντάρω στο ότι το ηλιέλαιο θα τα πηγαίνει καλύτερα.

Εχω δοκιμασει ελαιολαδο, σισαμελαιο και το λαδι ρυζιου που εβαλε ο φιλος πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vforvaggelis είπε

Παρελαβα χθες την ψησταρια μου (Bormann BBQ2000) με μαντεμιενες σχαρες.

Για αρχη την αναψα κανα 5λεπτο να δω οτι ολα ειναι οκ. Τι πρεπει να κανω πριν ξεκινησω τα ψησιματα;

Κατι βλεπω για λαδωμα κλπ, καθε συμβουλη ευπροσδεκτη!

Πινέλο με λάδι παντού στις μαντεμένιες σχάρες και καις την ψησταριά είναι η σωστή διαδικασία ΑΛΛΑ... για χρόνους και θερμοκρασίες θα βρεις πολλές γνώμες. Το you tube, το internet θα σε βοηθήσουν, αλλά σίγουρα και οι φίλοι εδώ μέσα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν την έχει δοκιμάσει κανείς? Καλή φαίνεται ακόμα και για εκδρομές:

https://www.psistis.gr/ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ-ΚΑΡΒΟΥΝΟΥ/ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ-ΚΑΡΒΟΥΝΟΥ-LOTUS GRILL-ANTRAZIT-GREY-G-AN-34

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Αυτήν την έχει δοκιμάσει κανείς? Καλή φαίνεται ακόμα και για εκδρομές:

https://www.psistis.gr/ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ-ΚΑΡΒΟΥΝΟΥ/ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ-ΚΑΡΒΟΥΝΟΥ-LOTUS GRILL-ANTRAZIT-GREY-G-AN-34

Καλυτερα μια με καπακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και με γεια στα νέα αποκτήματα

Ήθελα να ρωτήσω έχω μία μαντεμένια πλάκα από την προηγούμενη ψησταριά μου και την είχα αφήσει παρατημένη και έχει σκουριάσει σε κάποια σημεία αυτή μπορώ να τη συνεφέρω ή να πάρω καινούργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Καλησπέρα παιδιά και με γεια στα νέα αποκτήματα

Ήθελα να ρωτήσω έχω μία μαντεμένια πλάκα από την προηγούμενη ψησταριά μου και την είχα αφήσει παρατημένη και έχει σκουριάσει σε κάποια σημεία αυτή μπορώ να τη συνεφέρω ή να πάρω καινούργια

Δες βιντεακια how to restore cast iron. Υπαρχουν απειρες λυσεις. Απ το να πιασεις συρματοβουρτσα και να αφαιρεσεις τη σκουρια, μεχρι να την ψησεις σε πολυ δυνατη φωτια.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για πες ποιο ψεκαστηρι εχεις και δουλευει με το συγκεκριμενο λαδι. Εχω δοκιμασει 2 φθηνα απο jumbo και ενα broilking με τρομπα που πηρα απο ενα μελος εδω μεσα και δεν δουλευει κανενα.

Αυτο με τα €9 από το Leroy. Λάδι ρυζιού μέχρι την μέση, τρομπάρισμα καλό και δυλεύει μια χαρά

1616167855910.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2018 στις 2:22 ΜΜ, Michael_Apo είπε

Ναι ρε παιδιά μαζί σας... Αλλά Porche και Ferrari δεν φτάνει το βαλάντιο ούτε στον ύπνο μου να τις δω ενώ το με  το fiatακι κάτι γίνεται...  Το ερώτημα είναι πρέπει να πάρω proche για να κάνω την δουλειά μου??  Γιατί εγώ με poundo που είχα παλιά μια χαρά γύρισα όλη την Ελλάδα...   Και στην τελική με αυτή την ψησταριά που ανέβασα θα ψήνω το κρεατάκι μου? Επειδή είμαι νέος στο είδος έχουν ακουστεί αρνητικά σχόλια? Λογικά με την τιμή που έχει θα έχει πουληθεί αρκετά....  

Δε βάζεις καλύτερα καμιά φουφού λέω εγώ μπρο, που είναι για εμάς τον λαουτζίκο? Υγραερίου κτλ είναι για νεόπλουτους επιχειρηματίες που ζουν στα Β.Π. που κάνουν BQ με μπον-φιλέ και ψαρονέφρι σε μεγάλες αυλές και κρατούν "ποντς" στο άλλο χέρι. Εμείς είμαστε για φουφού με φθηνιάρικο βρωμερό κάρβουνο τίγκα στην τέφρα και στο μονοξείδιο κατα την καύση, σουβλάκι "του χασάπη" φουλ στα κορεσμένα και μπύρα προσφορά απο τα λιντλ...

Blink 182 Reaction GIF

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Δε βάζεις καλύτερα καμιά φουφού λέω εγώ μπρο, που είναι για εμάς τον λαουτζίκο? Υγραερίου κτλ είναι για νεόπλουτους επιχειρηματίες που ζουν στα Β.Π. που κάνουν BQ με μπον-φιλέ και ψαρονέφρι σε μεγάλες αυλές και κρατούν "ποντς" στο άλλο χέρι. Εμείς είμαστε για φουφού με φθηνιάρικο βρωμερό κάρβουνο τίγκα στην τέφρα και στο μονοξείδιο κατα την καύση, σουβλάκι "του χασάπη" φουλ στα κορεσμένα και μπύρα προσφορά απο τα λιντλ...

Blink 182 Reaction GIF

Οχι σουβλακι, παιδακι θελει να σηκωσει και ενα ντουμανι τουλαχιστον 5 μετρα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

@tzitzikas2 καταλαβαινεις οτι απαντας σε ενα post 3 ετων + 1 μηνα έτσι?

Ναι αλλά για αυτά που ήθελε να (μας) πει ;) ...αυτο το ποστ του κολλαγε...

αμαν πχια... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...