Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

H διαστάσεις της σχάρας στη E-210 είναι 51 X 46 cm ενώ στη E-310 είναι 60 X 46 cm; Γιατί αν είναι έτσι, η E-210 θεωρώ με καλύπτει στην παρούσα φάση και αν είναι μετά από 2-3 χρόνια την αλλάζω. Ούτως ή άλλως είναι η πρώτη ψησταριά που αγοράζω οπότε στη χειρότερη την πουλάω μετά από κάποιο διάστημα και πάω σε κάτι καλύτερο αν δω ότι δε με καλύπτει. Βέβαια τα 3 burners δίνουν άλλη ευελιξία αλλά νομίζω ότι και με τη 210 θα είμαι οκ... 🤷‍♂️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Στο παρακάτω βιντεάκι γίνεται μια αναφορά στη νέα genesis.

Oτι ακριβως σκεφτομουν. Δεν εχει καμια ουσια ολο αυτο. Ειναι ενα απλο θερμομετρο, δεν ελεγχεις το bbq με αυτο. Δεν προσφερει κατι παραπανω απο το κλασικο 335. Εβγαλαν το απλο θερμομετρο απο το καπακι και εβαλαν ενα με bluetooth, που μπορεις να παρεις οποιοδηποτε after market να κανει αυτη τη δουλεια, και εβαλαν και λαμπακια στους ρυθμιστες των καυστηρων λες και ψηνουμε στο απολυτο σκοταδι και δεν μπορουμε να καταλαβουμε στη μιση στροφη σε ποια ενταση ειμαστε. Ας εβαζαν τουλαχιστον ενα infrared side burner να εχει καποιος λογο να κανει αναβαθμιση αν ηθελε.

btw τωρα που το σκεφτομαι και στο προηγουμενο μοντελο (βασικα το ιδιο ειναι, δεν εχει αλλαξει) υπαρχει βαση για θερμομετρο weber να ειναι μονιμα πανω στην ψησταρια, το λεγομενο igrill.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Σχετικά με τον φίλο που γράφει αναλυτικά για το eswd. Μπορείς να πεις σχετικά με μεταφορικά από Γερμανία. Πρακτικά συμφέρει να μπεις στην διαδικασία αυτή από το να πάρεις κάτι από τη Ελλάδα. ( Αν έχεις αναφερθεί σε αυτά ζητώ συγνώμη προκαταβολικα).

Επίσης από ένας γνωστός μου δίνει καινούργια την unimac 4+1 με 390 ευρώ. Από όσο διαβάζω στο ίντερνετ είναι μια τίμια αγορά. Ικανοποιητική για μετάβαση από κάρβουνο σε αέριο. Αν υπάρχει καμμία γνώμη σε αυτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Oτι ακριβως σκεφτομουν. Δεν εχει καμια ουσια ολο αυτο. Ειναι ενα απλο θερμομετρο, δεν ελεγχεις το bbq με αυτο. Δεν προσφερει κατι παραπανω απο το κλασικο 335. Εβγαλαν το απλο θερμομετρο απο το καπακι και εβαλαν ενα με bluetooth, που μπορεις να παρεις οποιοδηποτε after market να κανει αυτη τη δουλεια, και εβαλαν και λαμπακια στους ρυθμιστες των καυστηρων λες και ψηνουμε στο απολυτο σκοταδι και δεν μπορουμε να καταλαβουμε στη μιση στροφη σε ποια ενταση ειμαστε. Ας εβαζαν τουλαχιστον ενα infrared side burner να εχει καποιος λογο να κανει αναβαθμιση αν ηθελε.

btw τωρα που το σκεφτομαι και στο προηγουμενο μοντελο (βασικα το ιδιο ειναι, δεν εχει αλλαξει) υπαρχει βαση για θερμομετρο weber να ειναι μονιμα πανω στην ψησταρια, το λεγομενο igrill.

 λογικά είναι καινούργια εκδοση  (  smart )  για να τονώσει το ενδιαφέρον στην αγορά ,  η ύπαρξη όμως του ενδιάμεσου καυστήρα - που προυπήρχε  -  τονίζει ακόμη περισσότερο την έλλειψη  ομοιόμορφης κατανομής της θερμοκρασίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

 λογικά είναι καινούργια εκδοση  (  smart )  για να τονώσει το ενδιαφέρον στην αγορά ,  η ύπαρξη όμως του ενδιάμεσου καυστήρα - που προυπήρχε  -  τονίζει ακόμη περισσότερο την έλλειψη  ομοιόμορφης κατανομής της θερμοκρασίας

Περα απο τα χρωματα που αλλαξαν λιγο, δε νομιζω να αλλαξε κατι αλλο. Πιο πολυ κατι σαν facelift που λενε και στα αυτοκινητα της εκαναν. Για μενα πιο πολυ με "ενοχλησε" οτι την πλασαρουν ως smart, ενω δεν ειναι ρε παιδι μου. Απλα θερμοκρασια σου δειχνει στο κινητο, δεν κανεις κατι αλλο. 

Το αλλο που μου εχει κανει αντυπωση με τη weber, ειναι οτι αναλογα τη χωρα, υποθετω, βαζει και καποια διαφορετικα χαρακτηριστικα στις ψησταριες της. Πχ στο βιντεο φαινεται η ζυγαρια για τη μπουκαλα που σου δειχνει ποσο εχει, που υπαρχει και σε πολλα βιντεο και review και στην spirit. Αυτο ομως δεν υπαρχει στις ευρωπαικες. Οπως επισης η δικη μου η genesis εχει ενα μικρο καυστηρα καθετο στους κυριως καυστηρες που τους ενωνει ολους μαζι ετσι ωστε αν σβησει ενας απο αερα πχ να αναψει αυτοματα παλι. Στο βιντεο δεν υπαρχει και μαλιστα ειχα δει και ενα αλλο βιντεο απο αυτο το καναλι που το ανεφερε ως αρνητικο την ελειψη αυτου του καυστηρα. Σε καποιες χωρες βαζει σχαρα με GBS και σε αλλες οχι. Σε καποιες στη σειρα S (stainless steel) βαζει ανοξειδωτη σχαρα και σε αλλες μαντεμι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

 

Το αλλο που μου εχει κανει αντυπωση με τη weber, ειναι οτι αναλογα τη χωρα, υποθετω, βαζει και καποια διαφορετικα χαρακτηριστικα στις ψησταριες της. Πχ στο βιντεο φαινεται η ζυγαρια για τη μπουκαλα που σου δειχνει ποσο εχει, που υπαρχει και σε πολλα βιντεο και review και στην spirit. Αυτο ομως δεν υπαρχει στις ευρωπαικες. 

Αυτή τη ζυγαριά που μπορούμε να την βρούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, plasTOST είπε

Αυτή τη ζυγαριά που μπορούμε να την βρούμε?

λογικα στη weber, αλλα δεν ξερω κιολας αν αξιζει, δεν εχω ασχοληθει και δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

λογικα στη weber, αλλα δεν ξερω κιολας αν αξιζει, δεν εχω ασχοληθει και δεν ξερω.

Σε σχέση με τα αυτοκόλλητα και τους μετρητές πιστεύω είναι περισσότερο αξιόπιστη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα σε ένα ποστ του @SagoniasSlutRosκάμποσες σελίδες πίσω ότι δεν κλείνει το αριστερό ραφάκι στη Weber 310. Αλλά όσο το έψαξα και όσα βιντεάκια είδα φαίνεται να κλείνει.. επειδή είμαι οριακά στο χώρο που θέλω να τη βάλω θα ήθελα να ξέρω.. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, geor92 είπε

Διάβαζα σε ένα ποστ του @SagoniasSlutRosκάμποσες σελίδες πίσω ότι δεν κλείνει το αριστερό ραφάκι στη Weber 310. Αλλά όσο το έψαξα και όσα βιντεάκια είδα φαίνεται να κλείνει.. επειδή είμαι οριακά στο χώρο που θέλω να τη βάλω θα ήθελα να ξέρω.. Ευχαριστώ!

Το αριστερό κλείνει. το δεξί δεν κλείνει

1,04 είναι κλειστό 1,24 ανοικτό. Προσοχή αναφέρομαι στο πλάτος από άκρη αριστερού ραφιού μέχρι δεξιού κλειστού και ανοιχτού αντίστοιχα. Αν είναι τοίχος αυτές τις διαστάσεις κοιτάς. 

Επεξ/σία από plasTOST
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geor92 είπε

Διάβαζα σε ένα ποστ του @SagoniasSlutRosκάμποσες σελίδες πίσω ότι δεν κλείνει το αριστερό ραφάκι στη Weber 310. Αλλά όσο το έψαξα και όσα βιντεάκια είδα φαίνεται να κλείνει.. επειδή είμαι οριακά στο χώρο που θέλω να τη βάλω θα ήθελα να ξέρω.. Ευχαριστώ!

Στη δικη μου Genesis II e-310 δεν κλεινει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...