Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


stratukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λολ, το υγρό το έχω κανα 6μηνό. Μάλλον πρέπει να το πάρω πιο σοβαρά το θέμα με τους φακούς :P

 

Το δικό σου το υγρό πότε λήγει ;  Τι γράφει στις οδηγίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 961
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Λολ, το υγρό το έχω κανα 6μηνό. Μάλλον πρέπει να το πάρω πιο σοβαρά το θέμα με τους φακούς :P

 

Ε ναι, 6 μήνες ανοιχτό μπουκάλι, όλο και κάποια μικροβιάκια θα έχει τσιμπήσει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά τα υγρά έλεγαν 6μηνο τώρα ξαφνικά τρίμηνο, δεν ξέρω μπορεί να ναι ανάλογα με τα συστατικά που έχει μέσα. Αν σκεφτείς ότι αν ανοίξουν οι σταγόνες για τα μάτια θέλουν πέταμα μετά από 10-20 μέρες, λογικό. Γενικά με τους φακούς πολύ προσοχή, 1 λοίμωξη/μόλυνση να πάθεις 1ον δεν ξαναφοράς 2ον δε μπορείς να κάνεις laser 3ον σου καταστρέφουν το μάτι. Δεν κάνουν πλάκα οι γιατροί, ξέρω άτομα που έχουν πάθει μόλυνση και τωρα γυαλιά με 9 βαθμούς πχ for life. Αν το αντέχετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Επειδη δεν φορω συχνα φακους επαφης ειπα να παρω ημερησιους αντι για μηνιαιους. Βολευουν καλυτερα; Εχετε να μου προτεινετε καποια μαρκα ισως και μαγαζι με καλες τιμες στην Αττικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλή εξυπηρέτηση από Cyprolens.

Παράγγειλα ένα πακέτο Purevision 2 Κυριακή βράδυ και σήμερα, Τετάρτη, μου ήρθε email:

 
Βαγγέλη Καλημέρα, το προσωπικό της Cyprolens σε ευχαριστεί για την εμπιστοσύνη και την αγορά σου.
 
Σου ζητάμε συγνώμη για την καθυστέρηση που προέκυψε, τα πακέτα -1.50 σε PureVision σειρά 2 εξαφανίστηκαν χωρίς να το καταλάβουμε, η έλλειψη αποκαταστάθηκε και  το μεσημέρι η αποστολή θα ξεκινήσει για να σε συναντήσει σε λίγες μέρες, το απόγευμα θα ενημερωθείς για το Tracking no.
 
Ως αναγνώριση της καθυστέρησης μας, θέλουμε να σε αποζημιώσουμε, όποτε βρεις χρόνο λοιπόν θα πας στην οδό xxxxxx στην Θεσσαλονίκη (είναι κατάστημα οπτικών ειδών) θα ζητήσεις τον Κύριο xxxxxx ο οποίος είναι συνεργάτης μας και πριν λίγο ενημερώθηκε, θα σου δώσει δώρο βιολογικό διάλυμα biosoak για τον καθαρισμό και την φύλαξη των φακών σου.
 
Το τηλ της εταιρείας είναι: xxxxx
 
Με εκτίμηση,
xxxxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή έκανα laser πρόσφατα και δε χρειάζομαι το 1 ζευγάρι φακών που μου έχει ξεμείνει, αν και εξαιρετικά δύσκολο να έχει κάποιος τον ίδιο βαθμό και καμπυλότητα με μένα, αν χρειάζεται κάποιος/θέλει να δοκιμάσει ή οτιδήποτε μπορώ να τους το δώσω εντός Αθηνών. Προφανώς σφραγισμένο και αφόρετο, είναι Acuvue Oasys 15ήμερο με 8,4 καμπυλότητα και 1 βαθμό μυωπία. Αν τα θέλει κάποιος ας μου στείλει pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ενα βαθμο εκανες?εδω με 6 και τη παλευουμε ακομα :P

εδω γραφουμε οτι χαριζουμε:http://www.insomnia.gr/topic/103999-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%AF%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%B4%CF%8E-part-2/page-431

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ενα βαθμο εκανες?εδω με 6 και τη παλευουμε ακομα :P

εδω γραφουμε οτι χαριζουμε:http://www.insomnia.gr/topic/103999-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%AF%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%B4%CF%8E-part-2/page-431

11 αριστερο (εκ γενετής )  5 δεξί (ανέβηκε με το καιρό)  ΓΑΤΑΚΙΑ !!!!  :P  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να αγοράσω απο cyprus lens . απο μηνιαίους τι προτείνετε;

 

Τα τελευταία χρόνια αγοράζω μηνιαίους τους οποίους κρατάω 2 μήνες σίγουρα το ζευγάρι..

 

Για τους ημερίσιους τι γνώμη έχετε; τους φοράς μια φορά και πέταμα; ή φοριούνται και δεύτερη φορά για πχ..

 

 

Επίσης για υγρό σε μηνιαίους χρησιμοποιώ φυσιολογικό ορό για φακούς και δεν είχε ποτέ πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λεπον πηρα μηνιαιους σημερα και ενα υγρο. Οι φακοι ειναι MENI LENS και εκαναν 10 ευρω και το υγρο Piiloset Bio Soak-παλια εκδοση που εκανε 5 ευρω. Ποσο μουφα ειναι το υγρο και ποσο κακο παζει να κανει στα ματια μου; Τους φακους θα τους φοραω ανα 4 ημερες περιπου για κανα 4ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...