Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


stratukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 961
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ειχα να βαλω φακους πανω απο δεκα χρονια, τωρα που εσπασαν τα γυαλια για 3 μηνες ημουν με φακους μεχρι να βρω χρηματα για τα γυαλια.

 

Νομιζω οι πιο καλη ειναι υδρογελης Air optix, δοκιμασα και μπος εν λομπς αλλα μετα απο 3-4 ωρες αρχιζαν να με ζαλιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι της biofinity λενε τιποτα?

εμενα με εχουν βολεψει απιστευτα.καλη ποιοτητα δεν στεγνωνουν με τιποτα και τζαματη οραση.εχει τυχει να τουε φορεσω σερι σχεδον 24 και δεν ενιωσα καμια κουραση στα ματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για φακους αστιγματισμου-μειωπιας ποιους προτεινεται?να εχουν καλη τιμη κα ποιοτητα κ η αγορα ας ειναι κ απο εξωτερικο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μπερδευτεί (είμαι απειρος σχετικά με τους φακούς επαφής) μηνιαίοι φακοί σημαίνει πως τους χρησιμοποιουμε για 30 μέρες ή για 30 χρήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μου εχουν πει(δεν ξέρω αν ισχύει) οτι είναι για 30 χρήσεις πχ 30 οχταωρα αλλά κανείς δεν ασχολείται.τα πάνε ημερολογιακά....όπως και εγώ άσχετα με τη χρηση και εφόσων ο φακός δε με ενοχλεί ή νιώθω οτι πάνε τα ψωμιά τ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορούσα αυτούς τους soft lens που λέτε από τις 8 το πρωί μέχρι τις 8 το άλλο πρωί (24 ώρες) . Όταν μπήκα σπίτι μετά από 24 ώρες λοιπόν τα μάτια μου ήταν σαν να είχα καταρράκτη. Μου ήρθε μέσα στο κλαμπ να τα βγάλω και να τα πετάξω. Γενικά είναι καλοί φακοί αλλά δεν έχω και πολύ εμπειρία. Τώρα φοράω κάτι softclear έτσι κι έτσι

 

Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με εχουν βολεψει απιστευτα.καλη ποιοτητα δεν στεγνωνουν με τιποτα και τζαματη οραση.εχει τυχει να τουε φορεσω σερι σχεδον 24 και δεν ενιωσα καμια κουραση στα ματια.

Τους παραγγειλα.Οταν λεει 3 pack ,εχει μεσα 3 ζευγαρια?

Μαζι με το Aosept Plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους τελευταίους 6 μήνες παίρνω φακούς σιλικόνης υδρογέλης, τους aqualens oxygen plus (4 μηνιαίους μαζί με 60ml υγρό aquasoft στα 17€) και είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Κάθονται καλά στο μάτι, είναι σταθεροί και δεν με ενοχλούν. Και συμφέρουν και οικονομικά.

 

Πιο πριν φορούσα για 1 χρόνο τους softlens 59, οι οποίοι ήταν οι πρώτοι που είχα πάρει και γενικά ήμουν ευχαριστημένος, αλλά τους πλήρωνα 14ε το ζευγάρι από το μαγαζί της περιοχής μου..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβοι δεν ειναι τοτε για 17 ευρω?Τουλαχιστον ας κανουν δουλεια..

 

εδω  http://www.avramisoptics.gr/ell/product/Biofinity6 παιρνεις 6 φακους (3 ζευγαρια) με 26,30

Επεξ/σία από ilias8513
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορούσα αυτούς τους soft lens που λέτε από τις 8 το πρωί μέχρι τις 8 το άλλο πρωί (24 ώρες) . Όταν μπήκα σπίτι μετά από 24 ώρες λοιπόν τα μάτια μου ήταν σαν να είχα καταρράκτη. Μου ήρθε μέσα στο κλαμπ να τα βγάλω και να τα πετάξω. Γενικά είναι καλοί φακοί αλλά δεν έχω και πολύ εμπειρία. Τώρα φοράω κάτι softclear έτσι κι έτσι

 

Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

 

οι φακοι επαφης οι απλοι μενουν στο ματι μεχρι 8 ωρες , οι υδρογελης 12 με 13 μαξ.

αν τους φορας πολλες ωρες θα εχεις πολλα προβληματα πρασης πχ ξηροφθαλμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους παραγγειλα.Οταν λεει 3 pack ,εχει μεσα 3 ζευγαρια?

Μαζι με το Aosept Plus

εδω  http://www.avramisoptics.gr/ell/product/Biofinity6 παιρνεις 6 φακους (3 ζευγαρια) με 26,30

αν σε βολεψουν την επομενη φορα απο το λινκ.απο εκει περνω και εγω το 6pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υγρα φακών όπως το OptiFree πως πρέπει να το χρησιμοποιείς;

Γεμιζεις με αυτο την θήκη των φακών και τους βάζεις απλά μέσα για όσο δεν τους φοράς, αλλάζοντας το και μετά κάθε χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...