Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


stratukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά, βρήκα αυτήν την προσφορά http://www.avramisoptics.gr/full_product.php?prod_id=1384078890
είναι καλή; το σιτε το γνωρίζετε; επίσης μια γνώμη για τους συγκεκριμένους φακούς; επειδή τα μάτια μου είναι ιδιαίτερα ευαίσθητα.
είχα πάρει τους Air Optix Night & Day αλλά και πάλι δεν μ βόλεψαν. ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 961
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια χαρα ειναι το site το μαγαζι τους ειναι στην ερμου και ειναι πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι.τους συγκεκριμενους τους ειχα δοκιμασει παλιοτερα αλλα δεν μου εκατσαν καλα γιατι στο δειγμα που μου ειχαν(οχι απο αυτους αλλα απο αλλο καταστημα) δωσει ειχε λάθος βαθμο μυωπιας και εβλεπα θολα.τεσπα απο ενυδατωση και ανεση ηταν πολυ καλοι.αν παντως δοκιμασεις και δεις οτι δεν σου κανουν κοιτα και τους biofinity.αυτους χρησιμοποιω ενα χρονο τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να μου στείλεις ένα λινκ με τους φακούς που αναφέρεις; δεν ξέρω γιατί τα μάτια μου είναι πολύ ευαίσθητα. και ότι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής δεν με έχουν βολέψει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο site που ανεβασες πηγαινε στου μηνιαίους φακους>coopervision.

αλλα μαλλον επειδη εχεις πολυ ευαισθητα θα ηταν καλο να απευθυνθείς σε να οπτικο οπου θα μπορεσει να σε καθοδηγησει στη σωστη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον θελω να αλλαξω το υγρο των φακων μ.λογο ταλαιπωρίας που περασα τους τελυταιους μηνες τα ματια μου δεν ειναι στα καλυτερα τους.για χρονια χρησιμοποιουσα to renu.υπαρχει καποιο να μου προτεινεται με ποιο ελαφρια συνθεση και να βοηθαει στην  ενυδατωση των ματιων?σκεφτηκα να ξαναδοκιμασω το biotrue αλλα οταν ειχα παρει δειγμα οταν ειχε πρωτοβγει δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι για αφορά φακών ημερισιων .

Αρχικα ειχα δοκιμασει μηνιαιους απο τοπικα μαγαζια. Ολα ομως εχουν καποια που δεν γραφουν  μαρκα πανω.Γενικα με κοβαν τρελα και δε τη παλευα.

Μετα πηγα σε αλλο μαγαζι που πληρωσα 10 ευρω για εξεταση και μου δωσαν καμια 10ρια δοκιμαστικους (ειχα 4.25 και 4 νομιζω) και μου δωσαν 4 και για τα δυο.-ημερας

True eye johnson&johnson acuvue. Δε με κοβαν σχεδον καθολου αλλα εβλεπα θολα κυριως απο αριστερο ματι παντα μερικες φορες και ζαλιζομουν (οπως και με τους αλλους νομιζω)

Ενιωθα υπερενταση .

 

Ξερετε καποια καλη μαρκα να παρω ενα πακετο σε πιο χαμηλους βαθμους γιατι  γενικα δεν αντεχω ουτε γυαλια σε βαθμους μου (θελω τουλαχιστον 0,25-0,5 λιγοτερο να νιωθω καλα)  (εχω πεταξει) δε ξερω τι φταιει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοράω Dailies Aqua Comfort Plus της Ciba Vision αλλά και εμένα κάτι δεν μου κάθεται καλά. Δεν ξέρω αν φταίει η μυωπία (-2.00), δεν ξέρω αν φταίει ο αστιγματισμός ή ο γιατρός, αλλά το πήρα απόφαση να κάνω λέηζερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον θελω να αλλαξω το υγρο των φακων μ.λογο ταλαιπωρίας που περασα τους τελυταιους μηνες τα ματια μου δεν ειναι στα καλυτερα τους.για χρονια χρησιμοποιουσα to renu.υπαρχει καποιο να μου προτεινεται με ποιο ελαφρια συνθεση και να βοηθαει στην  ενυδατωση των ματιων?σκεφτηκα να ξαναδοκιμασω το biotrue αλλα οταν ειχα παρει δειγμα οταν ειχε πρωτοβγει δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

 

Χαρά στο κουράγιο σου να χρησιμοποιείς το Renu. Οτι χειρότερο έχω βάλει. Τσούζανε τα μάτια με δαύτο.

Χρησιμοποιώ και πίνω νερό στο όνομά του, το Biotrue. Για μένα είναι το καλύτερο με διαφορά.

Αισθάνεσαι την διαφορά στα μάτια σου. Δεν ξεραίνεται ο φακός και είναι πολύ άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Υπάρχει περίπτωση να έχει μπει ο φακός στο πίσω μέρος του ματιού και παρόλα αυτά το μάτι να μην ενοχλείται καθόλου και να μην το νιώθει καν; Έχασα τον έναν φακό όταν σκουπίστηκα με την πετσέτα έχω την εντύπωση αλλά δεν τον βρήκα πουθενά. Ούτε στο μάτι, ούτε στο μπάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να έχει μπει ο φακός στο πίσω μέρος του ματιού και παρόλα αυτά το μάτι να μην ενοχλείται καθόλου και να μην το νιώθει καν; Έχασα τον έναν φακό όταν σκουπίστηκα με την πετσέτα έχω την εντύπωση αλλά δεν τον βρήκα πουθενά. Ούτε στο μάτι, ούτε στο μπάνιο.

 

Δεν μπορεί να πάει πίσω από το μάτι γιατί δεν υπάρχει χώρος, υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είναι στο πάνω μέρος του ματιού κάτω από δέρμα αλλά το πιο πιθανό είναι να σου έπεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να έχει μπει ο φακός στο πίσω μέρος του ματιού και παρόλα αυτά το μάτι να μην ενοχλείται καθόλου και να μην το νιώθει καν; Έχασα τον έναν φακό όταν σκουπίστηκα με την πετσέτα έχω την εντύπωση αλλά δεν τον βρήκα πουθενά. Ούτε στο μάτι, ούτε στο μπάνιο.

μου εχει τυχει μερικες φορες και ναι δεν νιωθεις κατι.αν δεν μπορεις να τον βρεις καπου ζητα απο καποιον να κοιταξει το ματι σου στις ακρες για να τον βρειτε ή πετάρισε το ματι αρκετα μπας και βγει απο μονος του.

 

τελικα δεν αλλαξα νερο.κανεις δεν ειχε πουθενα δειγμα...παλια δίνανε τωρα μονο που δεν γελασανε μερικοι οταν ζητησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...