Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θωμά api που να δίνει και data feed σου δίνει η πλατφόρμα αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις custom δικό σου πρόγραμμα;

 

απ'οσο ξερω οχι.

 

viper το ευρω σημερα δεν ακολουθησε το μινι ραλι του DAX και αυτο ειναι ανησυχητικο. Στη συνεδριαση του Λονδινου ομως ενισχυθηκε ελαχιστα. Δε πρεπει να βιαζομαστε να βγαλουμε συμπερασματα γιατι το ευρω βρισκεται πανω στην ισχυρη στηριξη του 1,3000 (δυστυχως η plus500 δε σου δινει τη δυνατοτητα να τραβηξεις γραμμες) και επιπλεον ειναι Δευτερα οπου ειναι η πιο ηρεμη μερα της εβδομαδας. Οι αποδοσεις των ισπανικων-ιταλικων ομολογων πλεον καθοδηγουν το ευρω και οι οποιες ανοδικες αντιδρασεις στην περιοχη 1,3200 πρεπει να χρησιμοποιηθουν για πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φορμα ειναι καλη, εσυ δεν εισαι καλος. Ανοιξε κανενα βιβλιο περι τεχνικης αναλυσης, διαβασε καμια οικονομικη εφημεριδα και μετα "πονταρε". Μη βιαζεσαι γιατι θα απογοητευτεις.

 

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να ασχοληθώ απλά μου δώσανε 25 ε και θέλω να δοκιμάσω την τύχη μου:-) έχω μαύρα μεσάνυχτα

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Τόσο δύσκολο είναι δηλαδη να κερδίσεις;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να ασχοληθώ απλά μου δώσανε 25 ε και θέλω να δοκιμάσω την τύχη μου:-) έχω μαύρα μεσάνυχτα

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Τόσο δύσκολο είναι δηλαδη να κερδίσεις;

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Αν θες να δοκιμασεις την τυχη σου παιξε στοιχημα. Αν ηταν ευκολο να "κερδιζεις" σε καθημερινη βαση οι traders των hedge funds και των τραπεζων δε θα πληρωνονταν με 100.000$. Την ημερα.

 

Οκ μπορει να τα κανεις 50ε αλλα σε μερικες μερες θα τα χασεις. Εγγυημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειδα στη διαφημιση τους στο ινζομνια οτι με το που κανεις λογαριασμε σου δινουν 5000 (αν θυμαμαι καλα, μπορει κ παραπανω) δωρεαν για αρχη. Ισχυει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , τελευταια αρχιζα να διαβαζω για forex trading και μου κινησε το ενδιαφερον. Από οτι διαβαζώ εδω στο φορουμ και γενικα, δεν ειναι κατι ευκολο κ απαιτει εμπειρια κ ωρες ενασχολησης.

Με μια γρηγορη εξερευνηση στο διαδικτυο ειδα οτι υπαρχουν εταιριες οι οποιες μπορουν να κανουν trade για σενα. Τους αναθετεις δηλαδη ενα κεφαλαιο κ εχουν δικου τους traders που διαχειροζονται το κεφαλιο σου. αναλογα με το κερδη που εχουν κρατανε μια προμηθεια κ σου δινουν τα υπολοιπα.

Η αληθεια ειναι αυτη η προοπτικη θα με ενδιεφερε περισσοτερο απο το να ασχοληθω προσωπικα καθως ειμαι τελειως απειρος κ ο χρονος μου ειναι περιορισμενος. Θα η ηθελα ομως να ρωτησς τα παρακατω

 

1) Ποσο αξιοπιστες ειναι αυτες οι εταιριες?

2) Κατα ποσο τα περιθωρια κερδους ανταποκρινονται σε αυτα που διαφημιζουνε , π.χ 20-30% κερδος το χρονο, μου ακουγεται λιγο υπερβολικο

3) Εχει καποιος αντισοιχη εμπειρια με τετοιες εταιριες?

4) Υπάρχουν αντιστοιχες ελληνικεσ?

5) Εχει να προτεινεις καποιοσ απο εμπειρια , μια αξιοπιστη εταιρεια?

6) Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια καλοδεχουμενη :)

 

Ευχαριστω για το χρονο σας να διαβασετε το μηνυμα, ελπιζω να μη σας κουρασα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει γιατί άσχημα είναι να βγάλω 50;;;;; Θα τα πάρω και έφυγα:-)

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Δηλαδη μπορω να παιξω μια μερα τις 5000 να γινουν ξερω γω 3000 πες οτι χανω και να τα βγαλω οποτε θελω ?! Too good to be true μου φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχοντας καποια εμπειρια στο trading θα σε συμβουλευα να μην εμπιστευεσαι κανεναν πλην του εαυτου σου. Θα εμπιστευοσουν δηλαδη σε εναν αγνωστο τα λεφτα σου? Αυτες οι εταιριες απ'οσο ξερουν εχουν προσελκυσει traders οι οποιοι κανουν Trading με τα λεφτα αλλονων και εσυ βλεπεις τις αποδοσεις τους και αναλογως διαλεγεις ποιον θα εμπιστευτεις

 

Δεν θα ανοιγα τετοιο λογαριασμο για τους εξης λογους

 

1) Λογω ενθουσιασμου ισως παρασυρομουν και θα κατεθετα ενα μεγαλο ποσο. Σε αυτην την περιπτωση αν ο trader, ακομα και αν προκειται για τον καλυτερο, βρεθει σε κακη μερα εγω θα χασω τα λεφτα μου ολα.

2) Δεν δεχομαι, λογω χαρακτηρα να διαπραγματευεται αλλος τα λεφτα μου. Αυτος ειναι πιο μαγκας δηλαδη?

3) Ειμαι απο τη φυση μου καχυποπτος. Δεν μπορω να δεχτω οτι ειναι τοσο ευκολο εγω να πινω καφεδακι και ο λογαριασμος μου να φουσκωνει. Κατι δε μου κολλαςι.

4) Μπορω και κανω μονος μου trading μια χαρα πανω στα χρηματα μου και νιωθω τους κοπους μου να ανταμειβονται και αυτο ειναι το σημαντικοτερο.

 

Μονο δυο πολυ στενοι μου φιλοι ξερουν πως ασχολουμαι επαγγελματικα με το trading (και εσεις απλα δε με ξερετε προσωπικα grin.png) οι οποιοι με εχουν πιεσει πολλες φορες να διαπραγματευτω τα χρηματα τους. Παντα απανταω αρνητικα γιατι μπορει να βρεθω σε κακη περιοδο και να τους χασω πολλα χρηματα. Φανταζεστε να παθει το ιδιο και το ατομο που θα επιλεξετε να διαπραγματευτει τα λεφτα σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , τελευταια αρχιζα να διαβαζω για forex trading και μου κινησε το ενδιαφερον. Από οτι διαβαζώ εδω στο φορουμ και γενικα, δεν ειναι κατι ευκολο κ απαιτει εμπειρια κ ωρες ενασχολησης.

Με μια γρηγορη εξερευνηση στο διαδικτυο ειδα οτι υπαρχουν εταιριες οι οποιες μπορουν να κανουν trade για σενα. Τους αναθετεις δηλαδη ενα κεφαλαιο κ εχουν δικου τους traders που διαχειροζονται το κεφαλιο σου. αναλογα με το κερδη που εχουν κρατανε μια προμηθεια κ σου δινουν τα υπολοιπα.

Η αληθεια ειναι αυτη η προοπτικη θα με ενδιεφερε περισσοτερο απο το να ασχοληθω προσωπικα καθως ειμαι τελειως απειρος κ ο χρονος μου ειναι περιορισμενος. Θα η ηθελα ομως να ρωτησς τα παρακατω

 

1) Ποσο αξιοπιστες ειναι αυτες οι εταιριες?

2) Κατα ποσο τα περιθωρια κερδους ανταποκρινονται σε αυτα που διαφημιζουνε , π.χ 20-30% κερδος το χρονο, μου ακουγεται λιγο υπερβολικο

3) Εχει καποιος αντισοιχη εμπειρια με τετοιες εταιριες?

4) Υπάρχουν αντιστοιχες ελληνικεσ?

5) Εχει να προτεινεις καποιοσ απο εμπειρια , μια αξιοπιστη εταιρεια?

6) Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια καλοδεχουμενη :)

 

Ευχαριστω για το χρονο σας να διαβασετε το μηνυμα, ελπιζω να μη σας κουρασα :)

 

 

 

Μπορείς να βρείς περισσότερες πληροφορίες στο www.elitetrader.com

Εγώ με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό : http://forexmagnates.com/us-forex-brokers-profitability-drops-in-q1-2012-tradestation-gains-most-accounts-gft-most-profitable/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...