Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι οποιοι με εχουν πιεσει πολλες φορες να διαπραγματευτω τα χρηματα τους. Παντα απανταω αρνητικα γιατι μπορει να βρεθω σε κακη περιοδο και να τους χασω πολλα χρηματα.

Μούφα trader είσαι :P Ρώτα κατά NYSE μεριά. Αυτοί ξέρουν. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφα trader είσαι :P Ρώτα κατά NYSE μεριά. Αυτοί ξέρουν. :D

 

αυτοι και αν ειναι μουφα!

 

περα απο την πλακα τα καλοπαιδα της wall street παιρνουν 100.000$ τη μερα, αφου φυσικα δωσουν ημερισια κερδη εκατομμυριων στις εταιριες που δουλευουν.

 

εχουν προκαλεσει πολλες πιεσεις στην ευρωπη χωρις να ξερουν μερικοι ουτε που πεφτει (δε το συζητω για χωρες οπως η ελλαδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου φυσικα δωσουν ημερισια κερδη εκατομμυριων στις εταιριες που δουλευουν.

Γι' αυτό έγραψα για "μούφα" trading ρε. Κανείς δεν έγινε εκατομμυριούχος παίζοντας το χαρτζιλίκι του. Leverage της γνώσης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχοντας καποια εμπειρια στο trading θα σε συμβουλευα να μην εμπιστευεσαι κανεναν πλην του εαυτου σου. Θα εμπιστευοσουν δηλαδη σε εναν αγνωστο τα λεφτα σου? Αυτες οι εταιριες απ'οσο ξερουν εχουν προσελκυσει traders οι οποιοι κανουν Trading με τα λεφτα αλλονων και εσυ βλεπεις τις αποδοσεις τους και αναλογως διαλεγεις ποιον θα εμπιστευτεις

 

Δεν θα ανοιγα τετοιο λογαριασμο για τους εξης λογους

 

1) Λογω ενθουσιασμου ισως παρασυρομουν και θα κατεθετα ενα μεγαλο ποσο. Σε αυτην την περιπτωση αν ο trader, ακομα και αν προκειται για τον καλυτερο, βρεθει σε κακη μερα εγω θα χασω τα λεφτα μου ολα.

2) Δεν δεχομαι, λογω χαρακτηρα να διαπραγματευεται αλλος τα λεφτα μου. Αυτος ειναι πιο μαγκας δηλαδη?

3) Ειμαι απο τη φυση μου καχυποπτος. Δεν μπορω να δεχτω οτι ειναι τοσο ευκολο εγω να πινω καφεδακι και ο λογαριασμος μου να φουσκωνει. Κατι δε μου κολλαςι.

4) Μπορω και κανω μονος μου trading μια χαρα πανω στα χρηματα μου και νιωθω τους κοπους μου να ανταμειβονται και αυτο ειναι το σημαντικοτερο.

 

not87not σε γενικες γραμμες συμφωνω μαζι σου. Το θέμα είναι οτι αυτοι ειναι επαγγελαμτιές και εγω δεν εχω ιδεα. Μονο με αυτην την ιδιοτητα θα δεχομουν καποιος αλλος να διαχειρειστει χρηματα μου. Απο την αλλη εχεις δικαιο για την "καχυποψια" και για αυτο αλλωστε εθιξα αυτο το ζητημα , γιατι και εμενα μου φαινεται που καλο για να ειναι αληθινο. Οποτε ηθελα να δω αν εχει και καποιος αλλος παρομοια εμπειρια και μπορει να συμβουλεψει.

Με ενα γρηγορο ψαχτηρι σε καποια ξενα forum οι γνωμες ηταν μοιρασμενες. Καποιοι μιλανε για απατη, ενω αλλοι θεωρουν οτι υπαρχουν εμπιστες εταιριες.

 

Οποτε ποια η συμβουλη σε για καποιον που μολις ξεκιναει? Με τι να αρχισω τη μελετη κ που θα μπορουσα να βρω καταλληλο υλικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι απο μένα.

 

Καινούργιος στο χώρο του trading, παρακολουθώ μέρες τώρα το thread αυτό και διαβάζω τα άρθρα που προτίνετε.

Επειδή με τράβηξε το αντικείμενο αυτό άνοιξα ενα account στο plus500 (demo) και προσπαθώ να εξοικειωθώ λίγο με το θέμα.

Αυτή τη στιγμή 'παίζω' με συναρτήσεις/γραφήματα να δω τι μπορώ να καταλάβω και διαβάζω παράλληλα τις πολλές πληροφορίες που έχω βρει.

 

To not87not: Σε κάποιο από τα πρώτα posts σου έχεις μια photo με γραφήματα και ένα από τα 3 ειναι ο 'slow stochastic'.

Επειδή δε μπορώ να τον βρω με την ελληνική ονομασία στο plus500 μπορείς να μου πεις αν υπάρχει και ποιος είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

killbee σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Επι της ευκαιριας να πω, ισως να το εχω γραψει και πιο παλια, οτι εδω http://forexforums.dailyfx.com/932-959-954-945-952-951-956-949-961-953-957-963-967-955/480929-iiiiiiii-iii-iiuiiiii-iiiiiii-iii-ii-eur-usd.html μπορειτε να συνομιλησατε μαζι μας και να καταθεσετε τις αποριες σας. γραφουμε αρκετα ατομα αλλοι με μεγαλη πειρα και αλλη με καθολου. δεν εχει σημασια ο καθενας κατι μαθαινει απο τον αλλον. θα σας βοηθησει πολυ να καταλαβετε πως βλεπουν οι εμπειροι χρηστες τα διαγραμματα.

 

Πχ στο eur/usd ενας απειρος την στιγμη που ανεβαινει η ισοτιμια σκεφτεται να αγορασει ενω ενας εμπειρος τοποθετει θεσεις πωλησης αφου το ευρω βρισκεται σε καθωδικο καναλι και εχει να αντιμετωπισει σημαντικες αντιστασεις.

 

για τους πιο σκληροπυρηνικους υπαρχει και η αγγλικη εκδοση του φορουμ οπου γραφουν επαγγελματιες και μη απο ολα τα μερη του κοσμου. θα μαθετε, πιστεψε με σ'αυτο, παρα πολλα διαβαζοντας τα ποστ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και αυτο ειναι καλο.

 

ενα τιπ για σημερα, στις 19.30 ανακοινωνεται η νομισματικη πολιτικη της fed και θα επηρεασει παρα πολυ τον χρυσο. διαβασε εδω http://www.dailyfx.g...012-04-25/17944 και δωσε προσοχη στις τελευταιες σειρες.

 

σε καθε περιπτωση μη βιαστεις να τοποθετηθεις. βαλε μπροστα σου το 5λεπτο διαγραμμα και περιμενε να κλεισουν 2 πρασινα candle. μολις κλεισει το δευτερο ανοιξε θεση και βαλε το στοπ λιγο πιο κατω απο το πρωτο που ανοιξε. Αν ο χρυσος πεσει τοτε καντα αντιστροφα, δηλαδε πουλα και περιμενε να κλεισουν 2 κοκκινα.

 

Εννοειται οτι αυτα θα τα κανεις στο demo και οχι με κανονικα λεφτα. Η μεταβλητοτητα θα ειναι τεραστια εκεινη τη στιγμη και για την πλακα μπορεις να χασεις πολλα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγματικά ενδιαφέρoν site.

Δεξαμενή ιδεών και εκπαίδευσης, όλα συγκεντρωμένα.

Θα σας γλυτώσει απο πολύ χρόνο και ψάξιμο.

 

http://forex-strategies-revealed.com/intro

 

Δεν ξέρω αν κάποια στρατηγική απο αυτές είναι κερδοφόρα, αλλά σίγουρα μπορεί να βοηθήσει κάποιον να βελτιώσει τις

ικανότητές του στην τεχνική ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...