Προς το περιεχόμενο

ΝΒΑ Insomnia Fantasy League


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν τον ξέρω τον τζίμι. αν θέλετε στέλνω και τα μηνύματα που ανταλλάξαμε από την αρχή του παιχνιδιού για να σας το αποδείξω

 

βασικά το να συνεχίζουμε να λέμε για monroe είναι άτοπο καθώς είπαμε πως τον έβαλα κατά λάθος στο trade αντί του favors

 

πέρα από αυτό, για μένα δεν είναι μόνο το άθροισμα των πόντων που κάνουν μια μεταγραφή acceptable

ήθελα να ενισχύσω τη θέση PG ή SF καθώς PF είχα πολλούς (και έχω μιας και ακυρώσαμε τη μεταγραφή)

αν ήταν φίλος μου δε θα έγραφα στο thread ότι ενδιαφέρομαι να τον ανταλλάξω (είδε και ο Ανδυ το μήνυμα και εκδήλωσε ενδιαφέρον). θα κάναμε τη μεταγραφή και θα περιμέναμε να δούμε αν θα αντιδράσετε

αντιθέτως είπα στον Άνδυ πως επειδή μιλάω με τον Τζίμι, θα μιλήσω μαζί του μετά αν δε συμφωνήσω

 

ο Johnson, από τα νούμερα που είδα ότι έκανε ως τώρα, ήταν ισάξιος σχεδόν με τον Favors

εγώ εκεί βασίζομαι για να ανταλλάξω έναν παίκτη κυρίως. όπως και έστειλα προσφορά για ανταλλαγή Favors με Lowry γιατί από άποψη πόντων είναι σχετικά κοντά και ο δικός μου παίζει σε 2 θέσεις

ο Ανδυ απέρριψε την πρόταση και καλά έκανε αφού θεωρεί ότι δεν τον σύμφερε

 

ο Johnson είναι σε θέση που θεωρώ ότι "πονάω" (SF) αλλά είναι ταυτόχρονα και SG, οπότε πιάνει θέση SG, SF, G, F, UTIL σε σχέση με τον Favors που μπορεί να είναι PF, C, UTIL, οπότε μπορεί να τοποθετηθεί σε πολλά σχήματα

από αυτή την άποψη, θεωρώ πως η ανταλλαγή Johnson-Favors ήταν δίκαιη

ξαναλέω πως επειδή δεν ξέρω καλά τους παίκτες προσπαθώ να κρίνω με βάση τα νούμερα και τις πληροφορίες που δίνει (αρκετά συχνά είναι η αλήθεια) το παιχνίδι

 

στα πλαίσια της ανταλλαγής, επειδή από την αρχή του παιχνιδιού (όπως ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα) ο Τζίμις είπε ότι θέλει τον  Stevenson και επειδή ήθελα να τον ξεφορτωθώ γιατί διάβασα πως δημιούργησε πρόβλημα στην προηγούμενη ομάδα του και μέχρι τώρα οι αριθμοί του δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, ζήτησα έναν ακόμα παίκτη. Ήθελα payton, μου αντιπρότεινε τον Brandley και δέχτηκα. Έχει λιγότερους πόντους, αλλά παίζει σε δύο θέσεις και σκέφτηκα πως έτσι εξισορροπεί κάπως το μειονέκτημά του (ναι δεν έχω τις γνώσεις σας για να ξέρω αν ο Brandley είναι χάλιας και παίζει μπάσκετ μια στις 15, οπότε τα νούμερά του μπορούν να πέσουν δραματικά)

 

αρκετοί είπατε πως είναι άδικη η μεταγραφή. το δέχτηκα, "χρησιμοποίησα" το δικαίωμα που μου έδωσε ο Τζίμι να ακυρώσουμε τη μεταγραφή αν το θέλω και το έκανα. με μισή καρδιά είναι η αλήθεια γιατί γενικά δεν μ αρέσει να μου λένε τι να κάνω, αλλά πλέον ξενέρωσα με την αναστάτωση που προκάλεσε το όλο θέμα οπότε τα ακυρώσαμε και όλα καλά

 

ο ένας έγραψε για κλεψιές, ο άλλος λέει πως δεν μπορεί να ξέρει αν είμαστε φίλοι εκτός παιχνιδιού

όχι δεν είμαστε και το ξαναλέω. η πρώτη μας επαφή έγινε μέσω παιχνιδιού

και προσωπικά θεωρώ πως έτσι και κάποιος θέλει να παρατήσει το παιχνίδι και δώσει παίκτες τους σε φίλο του για να τον ενισχύσει δεν έχει να κερδίσει τίποτα

το έπαθλο της πρωτιάς μεταξύ 10 ατόμων που δε γνωρίζονται, δεν έχει και τόση μεγάλη αξία, πόσο μάλλον αν το κατακτήσεις με ύπουλα μέσα

το να υπονοηθεί ότι εγώ θα έκανα κάτι τέτοιο για να δώσω προβάδισμα σε έναν παίκτη απέναντι στους άλλους πέρα του ότι δε με εκφράζει, με προσβάλει κιόλας

 

οπότε η μεταγραφή ακυρώθηκε και τέλος η ιστορία

θα το σκεφτώ αν πρέπει να ξανακάνω ανταλλαγή με άλλον αν είναι να ξαναπροκληθεί τέτοια αναστάτωση

 

θα ήθελα πάντως να μου πείτε με ποιους παίκτες σε θέση SF ή PG θεωρείται ισάξιος ο Favors για να ξέρω και εγώ που βαδίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ σου είπα με τον Joe Johnson είναι acceptable από την μεριά μου ο Favors. Από εκεί και πέρα ας έγραφες εδώ ότι δίνεις τον τάδε παίχτη να έβλεπες τι προτάσεις θα είχες και να διάλεγες τον καλύτερο.

 

Ξαναλέω ότι ζήτησα να ακούσω τη λογική σας γιατί πχ εγώ μπορεί εν γνώση μου να θέλω να δώσω καλύτερο παίχτη για να πάρω χειρότερο γιατί πχ πιστεύω ότι ο δικός μου θα πέσει και ο άλλος θα ανέβει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν μπορώ να βλέπω άλλο σχόλια για τον Monroe. Για το Favors ήταν η ανταλλαγή.

 

Δεν γνωριζόμαστε με την vasioula1.

 

Απλά ήθελα τον Lance κυρίως, για αυτό έστειλα.

Και της είπα να έχει την δυνατότητα να το ακυρώσει για να μην νομίζει κάποιος πως εκμεταλλεύομαι άτομα που παίζουν πρώτη φορά.

 

Eγώ τον ανταλλάσω τον Johnson με τον Favors. Αν ενδιαφέρεται ακόμα η vasioula1 ,το κάνουμε.

 

 

Το θέμα είναι να βρούμε ένα γρηγορότερο τρόπο έγκρισης των ανταλλαγών.

Γιατί τώρα πέρασαν 2 μέρες, άλλαξαν τα σκορ μας και επηρεάστηκαν αγώνες.

 

Προτείνω όταν αποφασίζεται μία ανταλλαγή να γράφουν αυτοί που την συμφώνησαν και να αφήνουν μέχρι το μεθεπόμενο matchup στους άλλους την δυνατότητα να εκφράσουν την διαφωνία τους.

Όποιος διαφωνεί, κάνει like στο comment της ανταλλαγής.

 

Π.Χ. έστω ότι κανονίζω μία ανταλλαγή με τον νίκο τώρα Δευτέρα, την γράφουμε και αφήνουμε μέχρι αύριο την νύχτα(πριν αρχίσουν οι αυριανοί αγώνες της Τρίτης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα Νίκο το έγραψα:

ενδιαφέρεται κανείς για Favors;

ψάχνω PG ή SF με παρόμοιο points average

 

και ενδιαφέρθηκαν με pm ο Άνδυ και ο Τζίμις

 

τέλος πάντων

δεν ξανασχολούμαι με το θέμα

 

καλή συνέχεια σε όλους

η No More θα συνεχίσει να απαντάει μέσα στο παρκέ  :mad:  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά να πω ότι οι ανταλλαγές στο φάντασυ γίνονται βάση επιδόσεων των παιχτών. Δεν πρόκειται να πάρουμε υπόψιν αστρολογικούς μελοντολογικούς παράγοντες. Το αν γίνεται δεκτή μια ανταλλαγή κριτήριο είναι η απόδοσή τους η τωρινή.  

Και αυτό ειναι λάθος...

Αν είναι έτσι,τότε να πάω πχ να δώσω τον Τζόρνταν Χιλ που παίζει στο 24,για τον Καρμέλο που παίζει στο 18,και να ζητήσω και κάτι παραπάνω αφου δίνω πολλά παραπάνω...

Κριτήριο αποτελεί φυσικά η τρέχουσα κατάσταση του παίκτη,αλλά και η γενική αξία του.

Δεν μπορώ να πάω να δώσω τον Χιλ ή τον Ρότεν για τον Μέλο.Ο Μέλο σέρνεται τώρα,αλλά σίγουρα θα ανέβει.Το ίδιο ισχύει για όλα τα τρειντ.Δεν υπολογίζονται όλα με βάση μόνο το σκορ.

το ψειριζω παντως το σκοτωσες δικε μου :lol: εμ βεβαια, που χρονος για ορθογραφια, μονο φαντασυ :lol:

Εντάξει κ.Μπαμπινιώτη θα προσέχω απο τούδε και στο εξής... :D

Επεξ/σία από jkidd13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγες μέρες μετά και τον τελευταιο αγώνα της β αγωνιστικης:

Στα γραφεία του Πατρικ:



Στα γραφεία των Caterpillars:
https://www.youtube.com/watch?v=qRpdcY13DNU

O Ανδυ κατεβαίνει στην προπονηση:


Στα γραφεία της Vasioulas:

kevin-love-gq-magazine-march-2014-nba-ba love-hands.jpg

 

 

Και σε αποκλειστικότητα η πρόταση του Jimmy για τη πολύκροτη μεταγραφή Monroe

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος. Ο ηγέτης. Ο μούσιας. Ο τίγρης!

Ινσομνια Φαντασυ Λιγκ πράουντλυ πριζέντς Τζέιμς Χάρντεν!

Ο άνθρωπος με το μακρυνο ριμπάουντ και το μακρυνο πουλι! Ο εν τούτω βρύχα!

 

swbcjq.jpg

 

 

Ο μυθος που έφερε την πρώτη τεράστια διάκριση στην ομάδα Θρύλο του ΝΒΑ!

 

34dlsfl.jpg

 

2qmg775.jpg

 

 

 

- Τζειμς, πες μας δυο λόγια για σένα:

- Φίλε, παίζω πάντα για την ομάδα. Με ενδιαφέρει να νικάει η ομάδα και εγώ να δίνω το 100%. Δεν έχει σημασία ποιος είναι πρωτος σκόρερ. Μπορώ να σου πω και άλλα κλισε αν κεράσεις λίγη κόκα.

 

- Γιατι επέλεξες τους τάιγκερς;

- Η φανέλα φίλε μου! Βαρια και ασήκωτη. Τι να λέμε τώρα. Ήθελα σαν τρελος να έρθω.

 

- Γνωρίζεις γιατι ονομάζεται έτσι ο σύλλογος;

- Χεχε, μα φυσικα. Με έχουν ενημερώσει. Όπως ο πρόεδρος είναι τίγρης στο κρεβάτι,. έτσι και εμεις πρέπει να'μαστε στο γήπεδο.

 

- Για ποιον λόγο ο Ντουέιν δεν είναι στην ομάδα φέτος;

- Φίλε μου θέλει και ερώτημα; Ένα ολόκληρο σύστημα είναι εναντίον μας. Μας φοβούνται.

Ο παίχτης πρέπει να έρθει τζαμπε στην ομάδα. Μιλάω συχνα μαζι του. Έχει ξενερώσει τη ζωη του φίλε.

 

- Ποιοι ειναι οι στόχοι σας για φέτος;

- Νταμπλ και όσο πιο ψηλα στην Ευρώπη.

 

- Τζέιμς, δεν νομίζω ότι στέκει αυτο που λες...

- Ναι σόρρυ, κοιτάμε καθε ματς ξεχωριστα και κυνηγάμε τους 3 βαθμους της νικης.

 

- Άστο. Τι κάνεις στον ελεύθερό σου χρόνο;

- Ακούω πλοκάμι και παίζω PolyStation.

 

- Τι θα ήθελες να πεις στον κοσμο που σε παρακολουθει;

- Δεν κάνουν τα μούσια τον παίχτη, ο Τζέιμς Χάρντεν κανει τα μούσια!

 

- Τζέιμς ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σου!

- Ρε φίλε, η κοκα που λέγαμε;

 

 

 

Σεμνος και φιλικος όπως πάντα, ο Τζέιμς μας αποχαιρέτησε με ένα ζεστο πιάτο πιλάφι.

Μέχρι την επόμενη μεγάλη επιτυχία των τάιγκερς!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγες μέρες μετά και τον τελευταιο αγώνα της β αγωνιστικης:

 

Στα γραφεία του Πατρικ:

 

Στα γραφεία των Caterpillars:

https://www.youtube.com/watch?v=qRpdcY13DNU

 

O Ανδυ κατεβαίνει στην προπονηση:

 

Στα γραφεία της Vasioulas:

 

kevin-love-gq-magazine-march-2014-nba-ba love-hands.jpg

 

 

 

 

Και σε αποκλειστικότητα η πρόταση του Jimmy για τη πολύκροτη μεταγραφή Monroe

η φωνες πιανουν φωνη προς το παρον!!!

 

mxls...εκει που εχω παει εγω! :P

 

i0GLUlv.png 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...