Προς το περιεχόμενο

ΝΒΑ Insomnia Fantasy League


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δίνω Dwayne Wade 

Ζητάω Kobe Bryant από Jim

Ζητάω Kawhi Leonard από Mxls

Ζητάω Tyreke Evans από More

 

Ενδιαφέρεται κανείς; Αν ναι στείλτε trade request

 

Μην μου κάνετε προτάσεις με άλλους. Θέλω SF όπως και δήποτε στα κυβικά του Wade στο fantasy. Από ότι είδα αυτοί οι 3 μου κάνουν. Κάποιοι άλλοι που είναι στα ίδια επίπεδα, γνώμη μου είναι πως είναι συγκυριακά τόσο ψηλά ή χαμηλά και για αυτό δεν τους βάζω μέσα. Αλλά δεκτός και ο Melo. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wade για Bryant?

 

Χαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Καλό.

Τι καλό; Που δίνω έναν superstar με μέσο όρο φάντασυ φέτος 23.8 για έναν superstar με μέσο όρο φάντασυ φέτος 23.8;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να δούμε στο τέλος της σεζόν πόσους fantasy points θα έχει ο καθένας.

 

Εμένα μου φαίνεται αστεία η ανταλλαγή.

 

Και καλή να μου φαινόταν δεν θα την έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω Dwayne Wade 

Ζητάω Kobe Bryant από Jim

Ζητάω Kawhi Leonard από Mxls

Ζητάω Tyreke Evans από More

 

Ενδιαφέρεται κανείς; Αν ναι στείλτε trade request

 

Μην μου κάνετε προτάσεις με άλλους. Θέλω SF όπως και δήποτε στα κυβικά του Wade στο fantasy. Από ότι είδα αυτοί οι 3 μου κάνουν. Κάποιοι άλλοι που είναι στα ίδια επίπεδα, γνώμη μου είναι πως είναι συγκυριακά τόσο ψηλά ή χαμηλά και για αυτό δεν τους βάζω μέσα. Αλλά δεκτός και ο Melo. :D

δυστυχώς θα αρνηθώ. αν και θεωρώ δίκαιη την ανταλλαγή από άποψη αξίας φοβάμαι μήπως ο τραυματισμός του είναι σοβαρός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλό; Που δίνω έναν superstar με μέσο όρο φάντασυ φέτος 23.8 για έναν superstar με μέσο όρο φάντασυ φέτος 23.8;

 

Δινεις τον Wade που ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να κατσικωθει και να χασει ποσα ματς, ο οποιος βγαζει μικροπροβληματα διαρκως και χανει διασπαρτα ματς,και ο οποιος σιγουρα προς το τελος αν οι Χιτ εχουν μπει πλευ οφ θα μεινει εξω(καλα αυτο ειναι δυσκολο) και ζητας τον Kobe που-λογικα παντα- δεν θα χασει ματς και ειναι πολυ καλυτερη πηγη ποντων απο τον wade στα καλα τους και οι 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινεις τον Wade που ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να κατσικωθει και να χασει ποσα ματς, ο οποιος βγαζει μικροπροβληματα διαρκως και χανει διασπαρτα ματς,και ο οποιος σιγουρα προς το τελος αν οι Χιτ εχουν μπει πλευ οφ θα μεινει εξω(καλα αυτο ειναι δυσκολο) και ζητας τον Kobe που-λογικα παντα- δεν θα χασει ματς και ειναι πολυ καλυτερη πηγη ποντων απο τον wade στα καλα τους και οι 2.

O Kobe ανα πάσα ώρα και στιγμή όχι να κατσικωθεί και να χάσει πόσα ματς μπορεί, αλλά να σταματήσει και το μπάσκετ. Επίσης καθόλου καλύτερη πηγή πόντων από τον Wade δεν είναι, για αυτό κιόλας έχουν και ακριβώς τον ίδιο μέσο όρο. 

 

Aν σε κάθε trade σκέφτεσαι μόνο για τον ένα παίχτη το χειρότερο δυνατό σενάριο και για τον άλλον το καλύτερο, καμμία μεταγραφή δεν στέκει. Όλοι μπορούν να τραυματιστούν, και ο Wade και ο ερχόμενος από ρήξη αχίλλειου 36άχρονος Bryant, ο οποίος μια χαρά θα μείνει έξω σε ματς αν θέλει να βγάλει τη χρονιά, αλλιώς ΣΙΓΟΥΡΑ θα αποσυρθεί πριν τελειώσει η χρονιά. 

 

Μακάρι να τον είχε και SF τον Wade για να τον κρατούσα. Χρειάζομαι έναν SF ακόμη. Για να δώσω τον Wade θέλω κάποιον αντίστοιχο. Για βρες μου δηλαδή εσύ έναν που να είναι δίκαιη ανταλλαγή με Wade. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τον ίδιο μέσο όρο να είχαν μέσα στην χρονιά(που δεν θα γίνει) ο ένας παίζει 2 θέσεις και μάλιστα guard-forward.

 

Αυτό του ανεβάζει την αξία τουλάχιστον 20%.

Έχει μεγάλη σημασία πόσα ματς έχεις. Εγώ αυτή την εβδομάδα έχασα από τον Andy από αυτό(επιδεινώθηκε από τον τραυματισμό του Batum φυσικά)

 

Πέρα από αυτό:

 

Ο Kobe παίζει όλα τα ματς όταν μπορεί να περπατήσει. Προχτές έπαιξε με ίωση. Και σήμερα το ίδιο θα γίνει.

 

Ο Kobe δεν χάνει ματς προγραμματισμένα όπως ο Wade. Ο Wade χάνει 15-20% των παιχνιδιών έτσι.

 

Ο αχίλλειος κόπηκε πριν από 19 μήνες. Είναι τραυματισμός που έχει περάσει.

 

Στο training camp ο Kobe ήταν πρώτος σε επιδόσεις στην ομάδα σε τρέξιμο κτλ.

Όλο το καλοκαίρι έκανε προπόνηση από τις 7 το πρωί με μοναδικές διακοπές τότε που ήρθε στην Ελλάδα.

 

Μάλλον δεν ξέρεις το work ethic του Kobe.

Που σε κάθε συνάντηση με χορηγό για συμφωνίες ζητάει να πάνε σε χώρο που έχει μπασκέτες για να μην χάνει χρόνο από την προπόνηση.

 

 

Ξαναλέω επειδή εμένα δεν με νοιάζει τόσο το σκορ αλλά κυρίως το να μου αρέσουν οι παίκτες που έχω, δεν θα τον έδινα και καλή να ήταν η ανταλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κομπι ειναι σκυλί μαυρο, θα παιζει μέχρι να περάσει τον Τζορνταν σε πόντους και αν δεν τραυματιζόταν μπορεί να κυνηγουσε και κανα Τζαμπαρ παιζοντας μεχρι τα 40+. Ο πιθανότερος υποψήφιος για να τα παρατησει ειναι ο Ροουζ, ετσι και αλλιως δεν μπορεί να παιζει πολλα συνεχόμενα παιχνίδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Jordan θα τον περάσει σε ένα μήνα περίπου σε πόντους.

 

Θα σταματήσει στο τέλος της επόμενης σεζόν αν δει πως δεν είμαστε contenders τότε.

Αν είμαστε, δεν σταματάει.

Και γιατί να το κάνει?

Σε τρομερή κατάσταση είναι.

 

Βάζεις circus shots, ανάποδα καρφώματα.

Και ακόμα δεν έχει βρει το ρυθμό του, αφού είχε να παίξει μπάσκετ αρκετό καιρό.

 

Δηλαδή, αν είχε κάποιος την ομάδα του στους τελικούς του ΝΒΑ, θα ήθελε άλλο SG από τον Κobe στην πεντάδα?

 

Υ.Γ. Σήμερα θα παίξει κανονικά παρά την ίωση χωρίς να κάνει shootaround.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω SF στα κυβικά του Wade. Από τους 3 που έγραψα ότι θέλω, πιο επιφυλακτικός για τον Κοbe θα ήμουν. Πάντως για να τελειώνει η κουβέντα εδώ, δεν υπάρχει παίχτης του ΝΒΑ που να μην έχει πιθανότητες να τραυματιστεί. Και σε μελλοντολόγους και λοιπά δεν πιστεύω. Ο Wade έχει δείξει τόσα χρόνια ότι ξέρει να συντηρείται. Μένει κάποια παιχνίδια έξω αλλά τις χρονιές τις βγάζει. Άλλοι που δεν το κάνουν αυτό πιστεύω είναι πιο επίφοβοι. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα την πατήσει κάποιος. Πρόπερσι πήρε πούλο ο Rose και ο Κοbe, έμειναν έξω 2 χρόνια, πέρυσι ο Love, φέτος ο Durant. Όλοι αυτοί οι παίχτες που παίζουν στα όρια επίφοβοι είναι. Και ο Curry είχε σοβαρούς τραυματισμούς πιο παλιά. Και ο Jordan είχε σπάσει το πόδι του στην αρχή της καριέρας του. Μακάρι να ξέραμε ποιός θα τραυματιστεί και ποιός όχι, ποιός θα τραυματιστεί τόσο σοβαρά που θα σταματήσει το μπάσκετ κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε γιατί τον θες ρε? :P

 

 

Y.Γ. Andy τι θα γίνει με τους παίκτες σου? :P

 

Αυτή την εβδομάδα βρήκαν να ξυπνήσουν όλοι οι streaky shooters σου?

γαμηθηκαν!!ολοι παιχνιδαρες!ειδικα ο tobias vucevic και butler πηγαν πολυ καλα!!και απο κοντα και ο ryan anderson

 

 

ANAKOINΩΣΗ:Η ομαδα και ολος ο οργανισμος των heisenbergs καλωσοριζει τον νεοαποκτηθεντα ,με ελευθερη μεταγγραφη ,τον bradley beal!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...