Προς το περιεχόμενο

Αργοπορία delivery και άρνηση παραλαβής


vagelis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα σωστά μαγαζιά σου λεν απο την αρχή ότι "να ξέρετε ότι θα αργήσει η παράδοση" οπότε γνωρίζεις από την αρχή

 

ακριβώς αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην συντριπτική πλειοψηφία των παραγγελιών που κάνω από διάφορα μαγαζιά αν είναι να αργήσει μου το λένε από μόνοι τους. Μια φορά από μεγάλη αλυσίδα με πίτσες που άργησε λίγο παραπάνω μας έφερε και δεύτερη πίτσα δώρο (είχαν κάποιο πρόβλημα με την ταμιακή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μιλάμε και για ημιτελικά champions league μη το ξεχνάμε αυτό.Δηλαδή για μερικά από τα βράδια μέσα στον χρόνο με την μεγαλύτερη κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια νομοθεσία αν δεν κάνω λάθος υπάρχει στην Αμερική όπου σου λένε πως η παραγγελία θα έρθει σε Χ λεπτά. Αν καθυστερήσει σου την δίνουν τζάμπα. Εδώ κάτι τέτοιο δεν πρέπει να ισχύει αλλά το να μην τη δεχτείς αν αργήσει δεν είναι καθόλου παράλογο. Το να κάνει 50 λεπτά επειδή είμαι large μπορω να το δεχτώ, αλλά 1.30 και 2 ώρες είναι απαράδεκτο εφόσον δεν έχουν ενημερώσει ότι μπορεί να αργήσει τόσο.

 

ισχυει, κι οχι μονο στην αμερικη, αλλα και στην αγγλια (αν και δεν θα το ελεγα νομοθεσια αλλα πολιτικη καποιων καταστηματων). διαβαζα το θρεντ και ειχα σκοπο να το γραψω αφου δεν ειχε αναφερθει μεχρι εκει που διαβαζα. μου εχει συμβει στην αγγλια λοιπον και ναι, μου αφησαν την παραγγελια δωρεαν χωρις πολλα πολλα.

 

Δηλαδή άμα ο πίτσαμαν δε ψηθεί να σου τη δώσει τσάμπα επειδή άργησε, παίρνεις τηλέφωνο το δικηγόρο σου φάση; :rolleyes:

 

οχι δεν χρειαστηκα δικηγορο :)

 

 

Πολύ spider man 2 βλέπεις.;ρ

 

μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μην λες (ταιριαζει και με το θρεντ) ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως σπάνια έχουν αργήσει στις παραγγελίες που κάνουμε. Γενικά δεν ρίχνω άκυρο εύκολα σε ένα κατάστημα με το 1ο παράξενο που θα μου συμβεί. Την ημέρα που γινόταν ο τελικός του euro 2004 είχα κάνει παραγγελία σουβλάκια από κατάστημα γνωστού μας, δεν ήρθανε ποτέ τα σουβλάκια και όταν πήρα 2 φορές τηλέφωνο έλεγαν οτι η παραγγελία έχει φύγει..... βέβαια δεν σταμάτησα να παίρνω από εκεί.

 

Σε άλλο σουβλατζίδικο που είχαμε στην περιοχή μας, έτρωγες σουβλάκια και σε πείραζαν στο στομάχι, μια μέρα έρχεται ο ντελιβερας και επειδή είχαν αλλάξει τις τιμές και επειδή δεν είχα όλα τα λεφτά του λέω περιμένετε λίγο να φέρω και τα υπόλοιπα και μου φώναζε γρήγορα γρήγορα έχω και άλλες παραγγελίες πρέπει να έχεις λεφτά, ενώ σε άλλη φάση μου έλεγε οτι δεν δεχόμαστε ψιλά 10cents και 5cents γιατί δεν τα δέχεται το ταμείο..... εν το μεταξύ μια μέρα μου φέρνει το φαγητό ένας πακιστανός που δεν ήξερε σχεδόν να μιλήσει! Μια άλλη φορά τους πήρα τηλέφωνο να παραγγείλω και ήταν ένας τύπος στο τηλέφωνο μάλλον ξένος που μιλούσε οξύθυμα και με λίγο αγενή τρόπο. Τα φαγητά που φέρναν μερικές φορές είχαν κάτι περίεργες μυρωδιές. Μια τελευταία φορά μπήκα μέσα στο μαγαζί να πάρω κάτι και ενώ τα πλήρωσα όλα στον λογαριασμό δεν μου τα έβαλαν όλα μέσα και το διαπίστωσα όταν πήγα σπίτι, μετά δεν ξαναπήγα ποτέ σε αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο με τα παραπανω αλλα μου εχει μεινει...

παραγγελια μερικες πιτσες+μεριδες απο "σπεσιαλιστα" που ειναι 24ωρο...

ο τυπος εφερε πιτσες απο λιοσια ή αχαρνες στον αλιμο!!!σιγουρα πανω απο 15κμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις το δικαιωμα να μη δεχτεις τη παραγγελια;Θελω να πω,πως αν ο πελατης μπορει να ισχυριστει οτι δε δεχεται να πληρωσει και να παρει τα πραγματα επειδη ο delivery αργησε ,μπορει και ο δευτερος να ισχυριστει καλλιστα οτι ΚΑΜΙΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ δεν τον υποχρεωνει να παραδωσει τη παραγγελια σε χρονικο διαστημα που ο πελατης θεωρει φυσιολογικο.Εσεις τι λετε;

...εγώ λέω ήμαρτον. Έχεις ποτέ πετύχει κανέναν σε ταβέρνα ανάμεσα σε διαμαρτυρίες για την καθυστέρηση να εξαπολύει απειλές για αγωγές; Όχι. Ξέρεις γιατί; Γιατί εάν ένας πελάτης είναι δυσαρεστημένος η μόνη επιλογή του είναι να σηκωθεί να φύγει (στη χειρότερη φωνάζοντας). Αντίστοιχα κανείς μαγαζάτορας δεν επικαλείται λολμοθεσία για την καθυστέρηση, διότι με την καθυστέρηση δυσαρεστεί πελάτη, πράγμα που είναι ο πρώτος κανόνας αναφορικά με το τί ΔΕΝ πρέπει να κάνει άμα δεν θέλει να το κλείσει.

 

 

 

ο τυπος εφερε πιτσες απο λιοσια ή αχαρνες στον αλιμο!!!σιγουρα πανω απο 10κμ

Χαλαρά πάνω από τα διπλάσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έχει τύχει να παραγγείλω και να αργήσω εγώ!

 

Βγήκα με τις σαπουνάδες και το κίτρινο παπάκι μου όμως, και τα παρέλαβα τα σουβλάκια. Σε αυτά είμαι πολύ υπεύθυνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως σπάνια έχουν αργήσει στις παραγγελίες που κάνουμε. Γενικά δεν ρίχνω άκυρο εύκολα σε ένα κατάστημα με το 1ο παράξενο που θα μου συμβεί. Την ημέρα που γινόταν ο τελικός του euro 2004 είχα κάνει παραγγελία σουβλάκια από κατάστημα γνωστού μας, δεν ήρθανε ποτέ τα σουβλάκια και όταν πήρα 2 φορές τηλέφωνο έλεγαν οτι η παραγγελία έχει φύγει..... βέβαια δεν σταμάτησα να παίρνω από εκεί.

 

Σε άλλο σουβλατζίδικο που είχαμε στην περιοχή μας, έτρωγες σουβλάκια και σε πείραζαν στο στομάχι, μια μέρα έρχεται ο ντελιβερας και επειδή είχαν αλλάξει τις τιμές και επειδή δεν είχα όλα τα λεφτά του λέω περιμένετε λίγο να φέρω και τα υπόλοιπα και μου φώναζε γρήγορα γρήγορα έχω και άλλες παραγγελίες πρέπει να έχεις λεφτά, ενώ σε άλλη φάση μου έλεγε οτι δεν δεχόμαστε ψιλά 10cents και 5cents γιατί δεν τα δέχεται το ταμείο..... εν το μεταξύ μια μέρα μου φέρνει το φαγητό ένας πακιστανός που δεν ήξερε σχεδόν να μιλήσει! Μια άλλη φορά τους πήρα τηλέφωνο να παραγγείλω και ήταν ένας τύπος στο τηλέφωνο μάλλον ξένος που μιλούσε οξύθυμα και με λίγο αγενή τρόπο. Τα φαγητά που φέρναν μερικές φορές είχαν κάτι περίεργες μυρωδιές. Μια τελευταία φορά μπήκα μέσα στο μαγαζί να πάρω κάτι και ενώ τα πλήρωσα όλα στον λογαριασμό δεν μου τα έβαλαν όλα μέσα και το διαπίστωσα όταν πήγα σπίτι, μετά δεν ξαναπήγα ποτέ σε αυτούς.

 

fixed :)

 

---

συνοικιακό σουβλατζίδικο στις Σέρρες με τις νοστιμότερες πατάτες στο σύμπαν, δέχεται την εξής παραγγελία:

2 με ψωμάκι, σουβλάκι/καλαμάκι, πατάτες, κέτσαπ

 

και φέρνει μετά από 45 λεπτά:

1 με διπλή πίτα, σουτζουκάκι, πατάτες τζατζίκι και κρεμμύδι

 

να τα αργήσεις το δέχομαι και το καταλαβαίνω γιατί ήταν τελικός τσ λ, αλλά γιατί δε μου φέρνεις αυτά που ζητάω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έχει τύχει να παραγγείλω και να αργήσω εγώ!

 

Βγήκα με τις σαπουνάδες και το κίτρινο παπάκι μου όμως, και τα παρέλαβα τα σουβλάκια. Σε αυτά είμαι πολύ υπεύθυνος...

 

Τι λες τωρα! Τι τραβάνε κι οι πιτσαράδες!

 

http://www.youtube.com/watch?v=iuxVpLvJMrQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=5aRhb3p9mIo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...