Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, aeljim είπε

Μάλλον διαφορετικό παιχνίδι παίζουμε... Ή απλά είσαι το πολύ για GTA. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους...

Το GTA 5 που βγήκε το 2013, το θεωρώ πολύ ανώτερο.  Ίσως και να ήταν λάθος μου, που περίμενα κάτι αντίστοιχο από το Cyberpunk. 

Μου φαίνεται απίστευτο όμως, το ότι η CDPR ξόδεψε 300 εκατομμύρια και 8 χρόνια, για να προσφέρει αυτό το αποτέλεσμα...

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγώ στο normal , μέχρι και το 14 (αν δεν κάνω λάθος) όλα ήταν εύκολα , μετά , εντελώς ξαφνικά , ούτε με hack μπορώ να σκοτώσω εύκολα ούτε τίποτα

μάλλον έχουν βγει εκτός μόδας τα ρούχα μου

(επίσης έχω βαρεθεί να βρίσκω τούμπανα φούστες και γυναικεία shirt .... όχι ρεεεε δε θα τα φορέσω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc της υπογραφης. Ετσι οπως εδειχνε με τις ριγμενες ρυθμισεις για 60fps με χαλουσε καπως, οποτε για το full δεος των απιστευτων γραφικων του εβαλα τα παντα ultra. Πιανει 35-50 fps και αυτο που με εξεπληξε ειναι οτι δειχνει πολυ smooth, ειδικα με το motion blur (που ετσι κι αλλιως θα το εβαζα επειδη με ζαλιζουν τα 1st person games). Δεν εχει κυριολεκτικα πουθενα αποτομες πτωσεις που εχουν ακομα και παιχνιδια που πιανω χαλαρα 60ρι. Σταθεροτατο. Παιζω απο την πρωτη μερα και τα bugs που λενε ολοι δεν τα εχω δει πουθενα, εκτος απο καποια αδιαφορα. Ποτε δεν κρασαρε να με πεταξει στο desktop. Επισης φορτωνει πιο γρηγορα απο το Witcher 3, εκανα συγκριση.

Σαν εμπειρια ειναι πραγματικα next gen. Κοσμος σαν την night city δεν εχει υπαρξει σε video game. ΕΙναι σαν να βρισκεσαι στον κοσμο του Blade Runner. Ενω με ειχε χαλασει οταν ανακοινωσαν οτι δεν θα ειναι τριτου προσωπου, τελικα δικαιωθηκαν οι developers που το εκαναν 1st person. Μπαινεις κυριολεκτικα στον κοσμο του μεσα. Παιζω 30 χρονια games και εχω αισθανθει τετοιο δεος για τον κοσμο ενος παιχνιδιου αλλες 1-2 φορες συνολικα

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Το GTA 5 που βγήκε το 2013, το θεωρώ πολύ ανώτερο.  Ίσως και να ήταν λάθος μου, που περίμενα κάτι αντίστοιχο από το Cyberpunk. 

κι εγώ φυσικά θεωρώ πολύ ανώτερο το Sensible World Of Soccer 96/97 αλλά παίζω και κανά fifa/pro αναγκαστικά 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με [email protected] και την 980Ti παίζω πλέον 1080p - Ultra settings - locked στα 30fps.

Η εμπειρία είναι ικανοποιητική, όχι 60fps butter smooth μήν κοροϊδευόμαστε, αλλά καλή, διότι το framerate είναι 100% κλειδωμένο και δεν κάνει κίχ προς τα πάνω ή κάτω. Και έχω την ψυχολογική ικανοποίηση ότι τα γραφικά είναι στο Ultra.

Ούτε εγώ έχω συναντήσει κάποιο τρομερό bug. Με ενοχλεί αυτή η αστραπιαία εξαφάνιση και εμφάνιση διακοσμητικών NPCs όταν φεύγουν από το οπτικό σου πεδίο, αλλά κατα τα άλλα έχω μπεί 100% στον κόσμο του.

Με βρίσκω εκεί που απλά δοκίμαζα το game για να πάρω μία γεύση εν αναμονής διαθεσιμότητας hardware, τώρα να ψάχνω δικαιολογία για να παίξω λίγο ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρέστε με άλλα επειδή δεν μπορώ να διαβάσω 292 σελίδες... Από επιδόσεις πως πάει; 

Έχω Ryzen 3600x, 5700xt,16gb ram, ssd. Και δυστυχώς παίζω σε 4k τηλεόραση... (ξέρω δεν παίζει να βάλω 4k ειδικά στο cyberpunk.)

Οοοτε λέω για 40 fps lock και 2κ ανάλυση η οποίος έχει παρόμοιο μηχανημα να προτείνει ρυθμίσεις... 

Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Το GTA 5 που βγήκε το 2013, το θεωρώ πολύ ανώτερο.  Ίσως και να ήταν λάθος μου, που περίμενα κάτι αντίστοιχο από το Cyberpunk. 

Μου φαίνεται απίστευτο όμως, το ότι η CDPR ξόδεψε 300 εκατομμύρια και 8 χρόνια, για να προσφέρει αυτό το αποτέλεσμα...

 

φυσικα και ειναι απιστευτο,διοτι δεν εγινε develop 8 χρονια. 4 χρονια full development ειχε και καποια pre-production που το σχεδιαζαν ουσιαστικα στο χαρτι μονο

Τωρα απο 1-2 trailer μπορει να φαινοταν GTA στο μελλον,ωστοσο οποιος ακολουθουσε πραγματικα το παιχνιδι και οχι οτι διαφημιζει η τηλεοραση,ηξερε οτι ειναι first person RPG σε sci fi setting , με αλλα λογια  deus ex σε open world. 

 

Τωρα,οσο ανωτερο ειναι το GTA απτο Cyberpunk,αλλο τοσο ειναι και το FIFA απτο GTA

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Με [email protected] και την 980Ti παίζω πλέον 1080p - Ultra settings - locked στα 30fps.

Η εμπειρία είναι ικανοποιητική, όχι 60fps butter smooth μήν κοροϊδευόμαστε, αλλά καλή, διότι το framerate είναι 100% κλειδωμένο και δεν κάνει κίχ προς τα πάνω ή κάτω. Και έχω την ψυχολογική ικανοποίηση ότι τα γραφικά είναι στο Ultra.

Ούτε εγώ έχω συναντήσει κάποιο τρομερό bug. Με ενοχλεί αυτή η αστραπιαία εξαφάνιση και εμφάνιση διακοσμητικών NPCs όταν φεύγουν από το οπτικό σου πεδίο, αλλά κατα τα άλλα έχω μπεί 100% στον κόσμο του.

Με βρίσκω εκεί που απλά δοκίμαζα το game για να πάρω μία γεύση εν αναμονής διαθεσιμότητας hardware, τώρα να ψάχνω δικαιολογία για να παίξω λίγο ακόμα.

Αν και φαινεσαι ικανοποιημενος δοκιμασες μηπως να παιξεις με ρυθμισεις οπως προτεινουν εδω

και να κανεις αυτο το fix:

Μηπως και καταφερεις να παιξεις στα 60fps?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Αν και φαινεσαι ικανοποιημενος δοκιμασες μηπως να παιξεις με ρυθμισεις οπως προτεινουν εδω

και να κανεις αυτο το fix:

Μηπως και καταφερεις να παιξεις στα 60fps?

Υπάρχουν σοβαρά frame drops όσο κινείσαι με αυτοκίνητο στο κοντά στο κέντρο της πόλης σε 4/8. Εκεί που βρίσκεται το διαμέρισμα του χαρακτήρα. Μακάρι να βγαινε κάποιο patch για να μην πεταχτούν CPU που δεν έχουν πουθενά αλλού προβλήματα.

Από τη μία έχεις τα πολλά υποσχόμενα rocket που όμως αργούν και από την άλλη το γδάρσιμο της "budget" εταιρείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vtisedan είπε

Συγχωρέστε με άλλα επειδή δεν μπορώ να διαβάσω 292 σελίδες... Από επιδόσεις πως πάει; 

Έχω Ryzen 3600x, 5700xt,16gb ram, ssd. Και δυστυχώς παίζω σε 4k τηλεόραση... (ξέρω δεν παίζει να βάλω 4k ειδικά στο cyberpunk.)

Οοοτε λέω για 40 fps lock και 2κ ανάλυση η οποίος έχει παρόμοιο μηχανημα να προτείνει ρυθμίσεις... 

Ευχαριστω 

Εχω 3600 και 5700 τα απλά. Στα 1080p(60fps) παίζω άνετα στο Ultra. Στα 1440p(60fps) θέλει να κατέβεις στο High. Τωρα για 4k λογικά δοκίμασε στο medium αλλα κλειδωμένο στα 30fps. Δες και το βιντεο απο Digital Foundry για τα settings.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MitsosDaBest13 είπε

Το GTA 5 που βγήκε το 2013, το θεωρώ πολύ ανώτερο.  Ίσως και να ήταν λάθος μου, που περίμενα κάτι αντίστοιχο από το Cyberpunk. 

Μου φαίνεται απίστευτο όμως, το ότι η CDPR ξόδεψε 300 εκατομμύρια και 8 χρόνια, για να προσφέρει αυτό το αποτέλεσμα...

Πες τα ρε φιλε.. Ηθελε τουλαχιστον ενα χρονο ακομα dev για να βγει αυτο που θα μπορουσε να εχει βγει. Κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συνεχίσουμε με ενα ακομα ωραιο  video.

Τους αγαπάω τους εκτιμάω πιστεψα από την  αρχη οτι θα βγάλουν κάτι μοναδικό αλλα οταν βλεπω τετοια σε ενα τετοιο παιχνίδι με τοσα χρόνια να το φτιάχνουν και μετά από 3 delays μονο αηδία νιωθω. 

Και όχι δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για αυτο το χάλι. Δεν υπάρχει δικαιολογία το ότι προσπαθώ από την Παρασκευή να παιξω το παιχνίδι γιατί με το update που έβγαλαν κάθε 2 λεπτα εχω crash και όχι δεν φταίω εγώ  όταν μετα από clean install windows ,drivers  και game συνεχίζει να μου κανει το ίδιο, φτάνει αυτοι και μόνο αυτοί.

Οπου και να διαβάσω τα ίδια βλεπω.

Ουφ έβγαλα τον εμετό μου και συνεχίζουμε 😜😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...